İsviçre Yaz Okulları

Fransa, Almanya, İtalya gibi pek çok Avrupa ülkesine sınırı olan İsviçre, farklı kültürleri birleştiren yapısı ile öne çıkan küçük bir federasyondur. Fransız ve Alman kültüründen daha fazla etkilenmesi ile ülkede hakimiyetini sürdüren bu iki dil için her yıl pek çok öğrenci dil eğitimi programlarına gitmeyi tercih etmektedir.

Üniversite eğitimleri, kaliteli yapısı ile dikkat çeken ülke, yaz döneminde kısa süreli olarak eğitim görmek isteyen küçük yaş grubundaki öğrenciler için de farklı birçok alternatif sunar. Eğitimin yanı sıra kültürel ve sportif aktivitelerle de birleştirilen yaz okulu programları ile öğrenciler eğlenirken dil öğrenmenin tadına varmaktadırlar.

Ailelerin yaz okulu seçenekleri içerisinde ilk tercih ettikleri ülkelerden biri olan İsviçre’de Montrö, Leysin ve Engelberg gibi pek çok şehirde alternatifler bulunmaktadır. Bu programlar dahilinde aile yanında veya kampüs yurdunda kalabilen öğrencilerin tüm öğünleri program dahilinde verilmektedir. Öğrenciler İsviçre yaz okulları bünyesinde haftalık programlarla spor, sanat aktivitelerinin yanı sıra tam günlük ve yarım günlük kültür gezilerine de katılmakta ve çevreyi de tanıma fırsatı bulmaktadırlar.

Yaz okulu grup öğrencileri için de program seçenekleri bulunan İsviçre yaz okulları, grup öğrenciler için kayıtları oldukça erken dönemde kapatmaktadırlar. Yaz okulu grubu şeklinde eğitime dahil olmak isteyen öğrencilerin okulun program müsaitliğini kontrol etmeleri ve aynı zamanda tarihlerini kesin bir şekilde belirleyerek okula bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde okul müsaitliği ile ilgili sorunlar yaşanması oldukça olasıdır.

İsviçre yaz okulları ile ilgili detaylı bilgi için sitemiz üzerinden bilgi istek formumuzu doldurabilir veya iletişim bilgilerimiz üzerinden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim