Malta Yaz Okulları

Türkiye'de öğrencilerimiz yoğun bir eğitim programları içinde yaz tatilini dört gözle beklerler ve tatil yapmak isterler. Öğrencilerimizin aileleri ise, eğitim ve dil öğrenimi için kısıtlı sürelerin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin farkındadır.

Türkiye'deki öğrencilerin tamamı yaşamları boyunca iyi öğrenilmiş bir İngilizce’ nin gereksinimi içerisinde olacaklardır. Bu nedenle hem öğrencilerin tüm yıl boyunca okul programlarından sıkılıp dört gözle bekledikleri eğlence ve tatil ortamını sunabilen hem de velilerin boş geçirilmeden dil gelişimine katkı sağlayacak eğitim ortamını sağlayan programlara Malta yaz okulları ile kavuşmak mümkündür.

Akdeniz'in incisi Malta, yaz okulları için harika bir seçenektir. Üç adadan oluşan Malta ‘da İngilizce ana dil gibi kullanılmaktadır. Malta adası Büyük Britanya İmparatorluğu’nun bir parçası olduğu için Maltaca kadar İngilizce de kullanılmaktadır. İklim olarak Türkiye’deki güney ve ege şehirlerinin iklime sahiptir.

Malta çok büyük bir ada olmamasına rağmen oldukça çok sosyal imkana sahiptir. Çok sayıda kafe, bar, festival ve dünya mutfaklarını temsil eden restoranlar bulunmaktadır. Öğrenciler sosyal yaşam içerisinde de İngilizce konuşma pratiği yaparak lisanı kullanma imkanı elde ederler. Dünya’nın farklı ülkelerinden çocuklar Malta’ya yaz tatillerini değerlendirip aynı zamanda İngilizce eğitimi almaya gelirler. Bu nedenle Malta ‘da yaz okuluna gitmeyi tercih eden çocuklar farklı ülkelerden arkadaş edinip farklı ülke insanları tanıma fırsatı da elde ederler.

Malta Aile Kampları

Ailelerin de bu sürece katılmak istemesi durumunda Malta adası ailelere güzel bir tatil imkanı sunar. Aynı zamanda dil eğitimi almak isteyen ailelere de Dünya ‘nın en meşhur dil okullarının Malta’daki şubelerinde kurs ayarlamak mümkündür. Bu kurslar da her seviyeye uygun olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda aile çocuk birlikte konaklama imkanları da bulunmaktadır. Bu tarz programlarda çocuklar günlük eğitim ve aktivite programları tamamlandıktan sonra aileleri ile buluşurlar.

Öğrenciler Malta’daki yaz aktiviteleri sırasında bolca eğlenir ve yaz tatillerini yaparlar. Tatilin yanı sıra yoğun aktivite programı ve dil eğitimi programı ile dillerini geliştirerek harika bir yaz geçirmiş şekilde ülkelerine geri dönerler.

Yaz okulları boyunca öğrencilerimizin katıldığı programın içeriklerine göre farklı yoğunluklarda olsa da genellikle İngilizce gelişimi konusunda fark ettirecek seviyede dil eğitimi içeren programlarımız 6’dan 17 yaş seviyesine kadar her yaştan öğrencinin ilgisini çekebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Bireysel ya da Grup Yaz Okulu

Yaz okuluna tek başına, bireysel olarak katılım sağlayan öğrenciler okul tarafından havaalanında karşılanır ve konaklama yapacağı yere ulaştırılır. Konaklamalar genellikle okulların anlaşmalı olduğu otel tesislerinde yapılmaktadır. Bazı okulların eğitim ve konaklamaları aynı bina içerisindedir.

Öğrenciler ilk günlerinde İngilizce seviye sınavına girerler, seviyelerine göre sınıfa yerleştirirler ve aynı seviyedeki diğer öğrencilerle paralel olarak eğitimlerine başlarlar. Genellikle yaz aylarında hava çok sıcak olduğu için dersler gündüz saatlerinde yapılır, öğleden sonraları çocuklar denize girmek, adayı gezmek, tekne turu, su havuzları veya Scuba Dalış kursları gibi sosyal aktivitelerle dolu bir gün geçirirler.

Bazı okullardaki programlarda çocukların lego ve bazı programlar yardımı ile basit komutlarla kendi programlarını yapma öğretilir ancak bu tip programlara katılabilmek için öğrencinin B1 seviyesinde İngilizceye sahip olması gerekir.

Malta, İngilizce eğitim sektörünün lokomotif sektörlerden olduğu bir ülke olduğu için, ülkeye eğitim için gelen öğrenciler oldukça yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. Diğer yaz okulu alternatifi olan Amerika, İngiltere ve Kanada’ya göre daha ekonomik programlar sunan ülke, ulaşım maliyetleri açısından da daha uygun seviyede fiyatları ile velilerin özellikle tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

İklim ve hava koşulları bakımından Akdeniz ikliminin karakteristik özellikleri ile öğrencileri karşılayan ülke, ülkemiz Akdeniz kıyılarındaki şehirler ve Kıbrıs benzeri ortamıyla öğrencilerimize sıcak bir ortam sağlayacaktır.

devamını göster Devamını Göster

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim