Almanya Yaz Okulları

Sizlere sunabileceğimiz yaz okulu programlarımız


Yurtdışı Yaz Okulları

Anne ve babaların, özellikle okulların tatile girdiği dönemlerde öğrencilerin tatillerini daha verimli geçirebilmesine yönelik program arayışları her zaman mevcuttur.

Yorucu ve uzun bir eğitim yılının ardından dinlenmesi ve tatil yapması gereken öğrenciler, okuldan arta kalan zamanda hem dinlenebilmeli, hem eğlenebilmeli hem yeni aktiviteler ile kendini geliştirmeli hem de İngilizce öğrenebilmeli diyorsanız yurtdışı yaz okulları tam da sizin aradığınız program olabilir.

Video

Eğlence, dinlenme, aktivite ve dil eğitimi gibi getirilerinin yanı sıra, erken yaşta aileden uzakta geçirilerek elde edilen deneyim, çocuğunuzun kişisel gelişimi için çok önemlidir. Öğrencilerimiz aileden uzakta sorumluluk duygusu edinirken, erken yaşta edindikleri yurtdışı eğitim tecrübesiyle özgüvenlerini geliştireceklerdir.

Karya International’ ın her yaz oluşturduğu yaz okulu gruplarına öğrencilerimiz dahil olabilecekleri gibi, bireysel olarak ta yaz okulu programlarımıza katılabilirler. Program bazında yaş aralığı belirlenen yaz okullarımıza genel olarak 7-18 yaş arası gençlerimiz katılabilmektedir.

Video

Yurtdışı Yaz Okulları Grupları

Yaz okulu gruplarımız ile yurtdışına giden öğrencilerimiz için grup liderleri eşliğinde bir yaz okulu mümkün olabilmektedir. Her yaz için farklı ülke, okul ve programlar için yaz okulu grupları oluşturulmaktadır. Güncel yaz okulu gruplarımız için uzman danışmanlarımızdan lütfen bilgi alınız.

Çocuğunuz, yurtdışında kaliteli bir ortamda yaşıtları ile aktivite, eğlence ve dil eğitimi dolu bir yaz geçirsin isterseniz siz de Karya International yaz okulu programlarını incelemelisiniz. Genellikle yaz okulu için İngiltere, Amerika, Kanada ve Malta gibi ülkelerdeki popüler ülkeler tercih ediliyor olsa da İrlanda ve İspanya gibi alternatif konumlarda da yaz okulu programları bulunabilmektedir. Yaz okulu programları genelde standart özellikler içerse de bazı programlar belirli aktivite ya da spor dalları için özelleştirilmiş olabilmektedir.

Yurtdışında yaz okuluna gitmek isteyen öğrenci velilerimizin aklında eğitim kapsamı yanı sıra konaklama şekli ve beslenme yeterliliği ilk sorular olarak belirmektedir. Yurtdışındaki gidilen okullar genelde okul kampüsünde olduğu için okul yurtlarında konaklanabildiği gibi dilenirse bu iş için eğitim almış gidilen ülke vatandaşı ailelerin yanlarında da konaklama seçenekleri mevcut olabilmektedir.

Kampüs içi öğrenci yurdu ve aile yanı konaklamanın yanı sıra, aileler için sunduğumuz ve bütün ailenin yaz için katılabildiği aile yaz kampı programları da mevcuttur. Aile yaz kampı programlarında çocukları ile birlikte seyahat eden velilerimiz de dil eğitimi alabilir ya da sunulan farklı aktivitelere katılabilirler.

Yaz okullarında öğrencilerimizi, toplam almaları gereken kalori hesabına uygun olarak hazırlanmış genellikle gidilen ülkenin yemek kültürü ile paralel yemekler karşılamaktadır. Yurt konaklaması olan yaz okullarında genellikle yemekler yurdun yemekhanesinde hep beraber yenirken, okul dışı aktiviteler için kumanya hazırlanarak öğrencilerin gezileri boyunca sağlıklı beslenmeleri sağlanmaktadır.

Yaz okullarına katılmadan önce, katılımcılarımıza örnek haftalık yaz okulu programı sunulmaktadır. Böylelikle öğrencinin hangi gün hangi gezilere katılacağı, hangi aktiviteye katılacağı, hangi saatler arasında dil eğitimi alacağı veli tarafından önceden bilinerek programa kayıt imkanı sağlanmaktadır.

Karya International olarak çalıştığımız tüm okullar, hizmet verdikleri ülke ve uluslararası düzeyde eğitim kurumlarını denetlenen ve akreditasyonları olan okullar olup, sizler için en değerli varlığınız olan çocuklarınıza kaliteden ödün vermeyen okullarda hizmet vermeyi şiar edinmiş bulunmaktayız.

Video

Yurtdışı Yaz okulları hakkında sık sorulanlar

Yaz okuluna gidiş nasıl olur?

Karya International tarafından organize edilen grupların tamamına yakınında ulaşım masrafları paket program dahilindedir. Şirketimiz yaz okulu grubumuzun seyahat tarihinden aylar önce grup için en uygun uçak biletlerini organize ederek, öğrencilerin katılacağı yaz okuluna en uygun yakınlıkta ve en iyi ulaşım şartlarına sahip havalimanlarına uçuşları organize eder. Yine havaalanı – okul transferleri de grubun isteği dahilinde organize edilerek, sorunsuz bir seyahat olması sağlanır.

Gidilen yerde karşılama olacak mı?

Gidilen yaz okuluna bireysel katılım durumunda okul tarafından karşılama ve transfer hizmetleri mevcut olup, grup yaz okullarında ise öğrenciler toplu şekilde katıldıkları yaz okuluna gidecek şekilde karşılanır ve grup liderleri tarafından takip edilirler.

Öğrenciler yanlarına neler almalı?

Öğrencilerimize yanlarına almaları gereken eşyalar konusunda program kapsamı ve süresi doğrultusunda net bilgiler oryantasyon esnasında verilmektedir. Genel bilgi olarak kalınan gün sayısı adedince çorap, spor ayakkabı, terlik, T-shirt, sweatshirt,Kazak vb. kıyafetler. Yaz okulu programlarında kalınacak gün sayısına yakın miktarda t-shirt ya da günlük kıyafet bulundurulması öğrenci için konfor sağlayabilir. Bunların yanı sıra sürpriz hava durumlarında kullanılabilecek yağmurluk – ince mont önemlidir. Kişisel hijyen ve temizlik malzemeleri de yine yanımıza almamız gereken önemli şeylerden.

Yaz okuluna ne kadar harçlık götürmeliyiz?

Öğrencilerimizin katıldıkları programların tamamına yakınında dahil oldukları aktivite programları, geziler ücrete dahildir. Yine de öğrencilerimiz çevrede bulunan ve yaz okuluna dahil olmayan aktivitelere katılmak isteyebilir, hediyelik eşya alabilir. Bunlar için ülkeye göre 50 ila 100$ bandında harçlık bulundurabilirler. Avrupa birliği için ise yine 60-100 € aralığında bir harçlık öğrencinin gereksinimlerine yetecektir.

Kısa süreli yaz okulu öğrencinin İngilizcesinde etkili mi?

Ülkemizdeki okullarda sürekli İngilizce dil bilgisi ve kelime bilgileri ile ilgili yoğun eğitim alan öğrencilerimiz, sınavlarda yine dil bilgisi ve kelime bilgisi ile sınanmaktadırlar.1-2 ya da 3 haftalık bir yaz okulu ve barındırdığı dil eğitim programı süre olarak kısa görünse de öğrencimizin yıllar içerisinde öğrendiği dil bilgisi ve kelimeleri aktif olarak konuşma içinde kullanabilmesi açısından yadsınamaz bir öneme sahiptir. Hem çevredeki eğitmenlerin ana dilinin İngilizce olması hem de yabancı bir ülkede bulunmanın verdiği konuşmak zorunda olduğu hissi öğrencilerimize önemli bir ilerleme sağlatmaktadır.

Yaz okulu dönüşü nasıl olur?

Yaz okulu programları haftalık paketler halinde tasarlanmaktadır. Bu nedenle genellikle pazartesi başlayan programlar cumartesi biter ve öğrencilerin hem eğlendiği hem de veda ettiği partiler ile sona erer. Parti ardından uçuş saatlerine uygun olarak öğrenciler grup olarak havalimanından uğurlanırlar.

devamını göster Devamını Göster

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim