Amerika’da Okumak İçin Şartlar

15-08-2018

Amerika’da okumak birçok kişinin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Fakat bu noktada insanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Amerika’da okumak için şartlar yerine getirilmediği takdirde okullara yapacağınız başvurular onaylanmayacak ve okuma ihtimaliniz düşecektir. Amerika’da eğitim hayatına devam etmek isteyen kişilere yapmaları gerekenler hakkında yazımızda bilgi vereceğiz.

İngilizce Bilgi Seviyesi

Eğitim hayatınıza Amerika’da devam etmek istiyorsanız ilk olarak gerekli olan yabancı dil seviyesine gelmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Amerika’daki okulların hepsi öğrencilerin İngilizce seviyesine dikkat etmektedir. Birçok kişinin almış olduğu İngilizce eğitimi Amerika’da eğitim hayatına devam edebilmeleri için uygun olmadığından dolayı bu noktada ek ders alma yoluna gitmesi gerekmektedir. Karya Dil Okulu olarak İngilizce seviyenizin Amerika’da okumak için gerekli seviyeye gelmesi noktasında sizlere yardımcı oluyoruz.

Amerika’da okuyabilmek için İngilizce seviyenizin bir Amerikalı öğrencinin dersleri takip ettiği gibi edebilecek seviyede olması çok büyük önem arz etmektedir. Bu durum ders ortalamanızı da etkileyeceği için buna dikkat edilmektedir.

Öğrencilerin Akademik Seviyeleri

Amerika’daki okullardan birisine kabul edilebilmeniz için daha önce eğitim almış olduğunuz kurumdan yüksek ortalama ile mezun olmanız gerekmektedir. Okullar sizden daha önce eğitim aldığınız kurumlardaki başarı durumunuzu da talep edecektir. Bunun yanı sıra okullara sunacağınız referanslarınızın ve niyet mektuplarınızın da kabul edilme seviyesinde çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Amerika’daki okullardan büyük bir bölümü sizlerden bilgi ve yetenek testlerine girmenizi isteyecektir. Bu testlere girdikten sonra almış olduğunuz puan başvurularınızın onaylanmasında çok önemlidir. Bunun yanı sıra öğrencilerin Amerika’da geçirdiği süre içerisinde ihtiyaçlarını karşılayacak kişilerin yani sponsorlarının finansal bilgileri de talep edilmektedir. Okulun harcı ve ülkede kalındığı süre boyunca konaklama, yeme, içme masraflarının sponsorlar tarafından karşılanması çok önemlidir.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Schengen vizesi sahibi olmak schengen bölgesindeki ülkeleri seyehat etmek isteyen veya bu bölgede ...
Yurtdışına çıkabilmek ve dil eğitimi alabilmek için mevcut bulunan aracı kurumlar ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim