Amerika’da Okumak İçin Şartlar

Amerika’da okumak birçok kişinin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Fakat bu noktada insanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Amerika’da okumak için şartlar yerine getirilmediği takdirde okullara yapacağınız başvurular onaylanmayacak ve okuma ihtimaliniz düşecektir. Amerika’da eğitim hayatına devam etmek isteyen kişilere yapmaları gerekenler hakkında yazımızda bilgi vereceğiz.

İngilizce Bilgi Seviyesi

Eğitim hayatınıza Amerika’da devam etmek istiyorsanız ilk olarak gerekli olan yabancı dil seviyesine gelmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Amerika’daki okulların hepsi öğrencilerin İngilizce seviyesine dikkat etmektedir. Birçok kişinin almış olduğu İngilizce eğitimi Amerika’da eğitim hayatına devam edebilmeleri için uygun olmadığından dolayı bu noktada ek ders alma yoluna gitmesi gerekmektedir. Karya Dil Okulu olarak İngilizce seviyenizin Amerika’da okumak için gerekli seviyeye gelmesi noktasında sizlere yardımcı oluyoruz.

Amerika’da okuyabilmek için İngilizce seviyenizin bir Amerikalı öğrencinin dersleri takip ettiği gibi edebilecek seviyede olması çok büyük önem arz etmektedir. Bu durum ders ortalamanızı da etkileyeceği için buna dikkat edilmektedir.

Öğrencilerin Akademik Seviyeleri

Amerika’daki okullardan birisine kabul edilebilmeniz için daha önce eğitim almış olduğunuz kurumdan yüksek ortalama ile mezun olmanız gerekmektedir. Okullar sizden daha önce eğitim aldığınız kurumlardaki başarı durumunuzu da talep edecektir. Bunun yanı sıra okullara sunacağınız referanslarınızın ve niyet mektuplarınızın da kabul edilme seviyesinde çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Amerika’daki okullardan büyük bir bölümü sizlerden bilgi ve yetenek testlerine girmenizi isteyecektir. Bu testlere girdikten sonra almış olduğunuz puan başvurularınızın onaylanmasında çok önemlidir. Bunun yanı sıra öğrencilerin Amerika’da geçirdiği süre içerisinde ihtiyaçlarını karşılayacak kişilerin yani sponsorlarının finansal bilgileri de talep edilmektedir. Okulun harcı ve ülkede kalındığı süre boyunca konaklama, yeme, içme masraflarının sponsorlar tarafından karşılanması çok önemlidir.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İrlanda’da Dil Eğitimi İrlanda Hakkında İrlanda, Batı Avrupa’da yer alan harika ...
İnsanlar her zaman global dil haline gelmiş olan İngilizceyi öğrenmeye çalışır. İngilizce ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim