Kanada Dil Okulları Tavsiye

Yurt dışı dil okullarında İngilizce eğitimi almak, dil öğrenmenin en etkili ve kalıcı yöntemi olmaktadır. Bunun için seçilen kaliteli bir dil okulunun yanı sıra o ülkenin sosyal olanakları da öğrencilerin aktif olarak İngilizceyi hayatlarına katmayı sağlamaktadır. Böylece dil eğitimi sosyal hayatla harmanlanarak pekiştirilmekte ve daha kısa sürede akıcı bir İngilizceye sahip olmayı kolaylaştırmaktadır. Farklı ülkede bulunmanın bir diğer avantajı olan sosyal çevre değişimi de, farklı diller konuşan insanlarla iletişim kurulabilecek tek ortak nokta olan İngilizcenin zorunluluğunu beraberinde getirmekte ve bu durum da dil pratiğine büyük katkı sağlamaktadır. Bu yüzden yurt dışına çıkan öğrencilerin özellikle Türkçe konuşulan ortamlardan uzak durması ve İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirerek kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. İngilizce dil okulu seçmek isteyen kişiler için birçok ülke alternatifi bulunmaktadır. Dünyanın pek çok yerinden İngilizce öğrenmek veya geliştirmek için yurt dışına giden öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biri olan Kanada, oturmuş sistemli bir eğitim politikasıyla ideal yerlerden biridir. Ana dilinin İngilizce olması ve farklı kültürleri bünyesinde barındıran kozmopolit yapısıyla Kanada’da birçok dil okulu alternatifi bulunmaktadır.

Kanada’da Dil Okulu Seçmenin Önemi

Birçok şehrinde dil okulu seçeneği olan Kanada’da dil okulu maliyetlerinin diğer ülkelere göre daha uygun olması ve ülkede her ihtiyaca uygun dil okulu seçeneğinin bulunması, her geçen gün daha çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Büyük bir şehirde yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler için Toronto’nun ideal bir şehir olmasının yanı sıra soğuk Kanada’nın soğuk ve karlı iklim yapısının aksine daha ılıman bir havasıyla Vancouver şehri de tercih edilmektedir. Kanada’da dil okulu bulunan şehirler;

  • Toronto – 79 adet program
  • Vancouver – 66 adet program
  • Montreal – 14 adet program
  • Kelowna – 12 adet program
  • Calgary – 8 adet program
  • Ottowa – 6 adet program
  • Halifax – 6 adet program şeklindedir.

Bütçeye uygun olarak daha ekonomik şehirler olan Ottowa ve Halifax, öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Montreal şehrinde hem Fransızca hem de İngilizce dilinin konuşulması da öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

Neden Kanada Dil Okulları Tercih Edilmeli?

Yapılan araştırmalarla da desteklenen Kanada’nın dünyanın en yaşanılabilir ve yaşam kalitesi en yüksek ülkesi ve suç oranı düşük, güvenli bir ülke olması gibi özellileri ülkenin dil öğrenmek için tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir. Köklü bir eğitim politikası benimseyen Kanada, dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için de kolaylık sağlamaktadır. Birçok kültürü tanıma imkânı sunan ülkenin insanının en önemli özelliklerinden birisi ise insanların birbirlerine karşı saygılı olmalarıdır. Kültür anlamında çok çeşitli bir yapıya sahip olması, ülkeye giden öğrenciler için de avantaj sağlamakta ve adaptasyon sürecini kolaylaştırmaktadır. Ülkenin resmi dilinin İngilizce olması, duru ve anlaşılır bir aksanının olması, popüler dil okulu seçenekleri, ülke insanının bütün kültürlere saygılı yaklaşımı, birçok yemek kültürünü bünyesinde barındırması, birçok festival ve sosyal aktivite imkânlarının olması, ulaşım ağının çok fazla gelişmiş olması ve konaklama seçeneklerinin fazla olması gibi nedenler de Kanada’daki dil okullarının tercih edilmesinin diğer nedenleri olmaktadır.

Kanada’da Konaklama Seçenekleri

Konaklama tercihinin dil okulu tercihi kadar önemli olmasından dolayı seçeneklerin çok fazla olması öğrenciler için daha büyük kolaylık sağlamaktadır. Ülkeye gitmeden araştırılarak karar verilmesi gereken konaklama, kişiye uygun ihtiyaçlar ve bütçe doğrultusunda tercih edilmelidir. Kanada’da dil okuluna giden öğrenciler için birçok konaklama seçeneğinin olmasının ülkenin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında olmaktadır. En popüler konaklama çeşitlerinden biri olanaile yanı konaklama, bir ailenin evinde oda kiralamaktır. Tek kişilik kalınan odada kalınan bu konaklama tipinde, aile bireyleriyle İngilizce konuşma zorunluluğun olması da öğrencilerin dil öğrenmelerini kolaylaştırmaktadır. Diğer bir konaklama seçeneği olanöğrenci yurtlarıise tek kişilik ya da birkaç kişilik odalardan oluşmakta ve büyük çoğunluğu şehrin merkezinde yer almaktadır. Genellikle yemek verilmeyen bu konaklama tipinde, farklı kültürden birçok insanla bir arada yaşama olanağı sunmakta ve İngilizcenin hayatın bir parçası olmasına katkı sağlamaktadır.Öğrenci evleri, bir diğer konaklama tipi olup bir ya da birkaç öğrencinin birlikte ev kiralayarak kalabildiği ve mutfak, banyo gibi alanların ortak kullanıldığı konaklama çeşididir.

Kanada’da Sosyal Hayat

Birçok doğal güzelliği bulunan Kanada, sıcakkanlı insanları ve çeşitli kültürlerin bir arada yaşamasından dolayı farklı kişilerle tanışma imkânıyla, farklı bir sosyal çevre oluşturmanın mümkün olduğu bir ülkedir. Yılın her döneminde festivallerin olması, okul ve öğrenci aktiviteleriyle birçok kişiyle sosyal paylaşım yapılmasını sağlaması, temizliğiyle adını duyuran birçok halka açık alanlarının olması Kanada’nın dikkat çeken özellikleridir. Dünyanın en büyük şelalesi olan Niagara Şelalesi, Kanada’da yer almaktadır. Bütün bu özellikleriyle Kanada, dil öğrenmek için gelen öğrencilere her anlamda güzel bir tecrübe yaşatmaktadır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
2019 Bordo Pasaport Harçları Bordo Pasaport resmi adıyla Umama Mahsus pasaport genel olarak ...
Hemşirelik; oldukça talep gören bir meslektir. Bunun dışında; hemşirelik global ...
Kanada Dil Okulları Tavsiye

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim