Yurtdışı Eğitim Kredisi

Yurtdışı Eğitim Kredisi

Kişisel gelişim ve kariyerinde sağlam bir ilerleme sağlamak isteyen herkes için eğitim, özellikle dil eğitimi çok önemlidir. Ülkemizde dil eğitimi almak isteyen, mesleki İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes yurtdışında dil eğitimini düşünmek durumundadır.

Yurtdışında dil eğitimi için gerekli bütçeyi sağlayamayan fakat yurtdışında eğitim konusunda kararlı olan öğrenciler için ülkemizdeki bankalar yurtdışı eğitim kredisi sağlamaktadır.

Ülkemizdeki bankalardan Garanti BBVA, Yapı Kredi, Denizbank, Akbank ve QNB Finansbank yurtdışı eğitim finansmanı için kredi sağlayan bankalar arasındadır. Eğer halen öğrenciyseniz ve yurtdışı eğitim için bir krediye başvurmak istiyorsanız başvuru sırasında yanınızda sabit bir geliri olan ve gelirini belgeleyebildiğiniz bir aile bireyi ile bu başvuruyu yapmanız doğru olandır.

Kredi başvurularında bankalar, kredilerin çeken kişi ya da gösterdikleri kefil tarafından ödenebilecek durumda olduğundan emin olmak isterler. Bu nedenle birinci dereceden bir yakınınız tarafından krediniz için kefil olunması durumunda krediniz onaylanacaktır. Eğer siz veya gösterdiğiniz kefilin ibraz ettiği gelir belgeleri banka tarafından olumlu olarak değerlendirilirse krediniz onaylanır.

Yurtdışı eğitim kredisi için bankalar tarafından üst limit genelde 100.000 TL kadardır. Dolayısıyla ülke, okul, şehir seçimi ve eğitim süresi kredi miktarı göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Yurtdışı eğitim için program, ülke ve süre seçimi için ise uzman bir danışmandan yardım almanızı öneririz. Bu durumda Karya International’ın uzman danışmanlarından yardım alarak program seçimi yapabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere dil eğitimi için her yıl binlerce öğrenciye kapılarını açıyor. ...
Lisans öğrencileri, üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra yüksek lisans yaparak ...
Yurtdışı Eğitim Kredisi

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim