Kanada'da Master

Günümüzde yüksek lisans akademik kariyer için olduğu kadar iş dünyası içinde oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Pek çok profesyonel kariyer hedefleri için yüksek lisans eğitimi almak istemektedir. Bir konuda uzmanlaşma anlamında oldukça etkili olan yüksek lisans programları günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elbette yüksek lisans programlarının yanına bir de yurtdışı eğitim eklenmiş olursa bu etki daha da fazla hale gelecektir. Kanada’da yurtdışı eğitim seçenekleri arasında en güçlülerden birisidir. Bunun en temel nedenlerinden birisi ise şüphesiz ki Kanada’nın eğitim sisteminin çok güçlü olmasıdır. Kanada’da İngilizce resmi dil kabul edilmektedir. Bunun sadece bir istisnası vardır o da Quebec bölgesidir. Quebec bölgesinde hakim olan dil Fransızcadır. Quebec Eyaletin de Fransızca resmi dildir. Bölgede İngilizce 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Bunun en büyük artılarından birisi de Kanada, Fransızca eğitim almak isteyen öğrenciler içinde tercih sebebi olacaktır. Öyle ki Qubec bölgesinin en büyük şehri olan Montreal, dünyada Fransızca konuşulan en büyük 2. Şehir olma özelliğini tanışmaktadır.

Kanada'da Yüksek Lisans

Kanada’da eğitim sistemi eyaletler tarafından belirlenen müfredatlarla eğitim veren eyalatlerin finanse ettiği devlet okulları şeklinde ilerlemektedir. Kanada’da genellikle devlet okulları eğitim vermektedir. Eyaletler arasında müfredatlar küçük farklılıklar gösterebilir ancak hepsi federal devlet tarafından denetlenmektedir. Yani Kanada’nın genelinde eğitim devlet kontrolündedir. Bu durum ülke genelinde standart bir kalitenin ortaya çıkmasına neden oluyor. Kanada’da özel okullarda bulunmaktadır. Ancak özel okullarda belirlenen müfredat haricinde bir müfredat benimseyememektedir. Ancak özel okullar kendileri ekstradan bir dil eğitimi ya da bir seçmeli ders vermek isterse bu dersleri okutabilmekteler. Kanada’da devlet üniversiteleri, diğer yurtdışı eğitim seçenekleri açısından oldukça makul fiyatlardadır. Kanada’da oldukça fazla seçeneklerde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz

Kanada’da yüksek lisans eğitiminin en büyük avantajı ise diğer yurtdışı eğitim seçeneklerinde bulunmayan sadece Kanada’da yürürlükte olan eğitim sonrası tanınan oturma ve çalışma iznidir. Yüksek lisans eğitimi tamamlayan yabancı öğrenciler Kanada’da 3 yıl boyunca oturum ve yasal çalışma hakkı elde ederler. Kanada’da yüksek lisans eğitiminizin hemen sonrasında elde ettiğiniz yasal izinlerle Kanada’da iş deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca Kanada’da çalıştığınız kurumda kalıcı olursanız elbette ki oturum ve çalışma izninizi uzatabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için ülke, şehir, program türleri ve ...
Daha iyi bir kariyer, daha iyi bir iş gibi birçok önemli nedenlerin yanında dünyaya ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim