Kanada'da Master

Kanada’da Yüksek Lisans

Günümüzde yüksek lisans akademik kariyer için olduğu kadar iş dünyası içinde oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Pek çok profesyonel kariyer hedefleri için yüksek lisans eğitimi almak istemektedir. Bir konuda uzmanlaşma anlamında oldukça etkili olan yüksek lisans programları günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elbette yüksek lisans programlarının yanına bir de yurtdışı eğitim eklenmiş olursa bu etki daha da fazla hale gelecektir. Kanada’da yurtdışı eğitim seçenekleri arasında en güçlülerden birisidir. Bunun en temel nedenlerinden birisi ise şüphesiz ki Kanada’nın eğitim sisteminin çok güçlü olmasıdır. Kanada’da İngilizce resmi dil kabul edilmektedir. Bunun sadece bir istisnası vardır o da Quebec bölgesidir. Quebec bölgesinde hakim olan dil Fransızcadır. Quebec Eyaletin de Fransızca resmi dildir. Bölgede İngilizce 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Bunun en büyük artılarından birisi de Kanada, Fransızca eğitim almak isteyen öğrenciler içinde tercih sebebi olacaktır. Öyle ki Qubec bölgesinin en büyük şehri olan Montreal, dünyada Fransızca konuşulan en büyük 2. Şehir olma özelliğini tanışmaktadır.

Kanada’da eğitim sistemi eyaletler tarafından belirlenen müfredatlarla eğitim veren eyalatlerin finanse ettiği devlet okulları şeklinde ilerlemektedir. Kanada’da genellikle devlet okulları eğitim vermektedir. Eyaletler arasında müfredatlar küçük farklılıklar gösterebilir ancak hepsi federal devlet tarafından denetlenmektedir. Yani Kanada’nın genelinde eğitim devlet kontrolündedir. Bu durum ülke genelinde standart bir kalitenin ortaya çıkmasına neden oluyor. Kanada’da özel okullarda bulunmaktadır. Ancak özel okullarda belirlenen müfredat haricinde bir müfredat benimseyememektedir. Ancak özel okullar kendileri ekstradan bir dil eğitimi ya da bir seçmeli ders vermek isterse bu dersleri okutabilmekteler. Kanada’da devlet üniversiteleri, diğer yurtdışı eğitim seçenekleri açısından oldukça makul fiyatlardadır. Kanada’da oldukça fazla seçeneklerde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz

Kanada’da yüksek lisans eğitiminin en büyük avantajı ise diğer yurtdışı eğitim seçeneklerinde bulunmayan sadece Kanada’da yürürlükte olan eğitim sonrası tanınan oturma ve çalışma iznidir. Yüksek lisans eğitimi tamamlayan yabancı öğrenciler Kanada’da 3 yıl boyunca oturum ve yasal çalışma hakkı elde ederler. Kanada’da yüksek lisans eğitiminizin hemen sonrasında elde ettiğiniz yasal izinlerle Kanada’da iş deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca Kanada’da çalıştığınız kurumda kalıcı olursanız elbette ki oturum ve çalışma izninizi uzatabilirsiniz.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İyi bir iş ve kariyer için modern hayatın temel ihtiyacı olan İngilizce, dünyadaki teknoloji, ...
Pek çok kişi uluslararası dilin İngilizce olmasından dolayı İngilizce öğrenmek istemektedir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim