İtalyanca Ve Aşçılık Eğitimi

İtalyanca Ve Aşçılık Eğitimi

Aşçılık eğitimleri son yıllarda oldukça önem kazanmaya başladı. Yemek sektörü tüm dünyada genişlemeye devam ederken kaliteli aşçılara olan ihtiyaçta artmaktadır. Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfaklarına olan talepte artmaktadır. Türk mutfağında kendi geliştirmiş, yetişmiş profesyoneller ve ya aşçılık eğitimi almak isteyen öğrenciler için yurtdışında aşçılık eğitimi önemli alternatif haline gelmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri dışında profesyonel ve kısa süreli eğitimler sunan okullar bulunmaktadır. Dünya mutfaklarından oluşturulan çok çeşitli programlar mevcuttur. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede eğitim almanız mümkündür.

İtalyan mutfağı dünya mutfakları arasında oldukça önemli bir noktadadır. Günümüzde aşçılığa olan talep artmaktadır. Bu noktada mutfak sanatlarında fark yaratmak isteyen öğrencilerin ve kendini geliştirmek isteyen profesyonellerin en gözde eğitim programları İtalya’da aşçılık eğitim programlarıdır. Bu programlar sadece aşçılık eğitimi değil aynı zamanda İtalyanca da öğrenebilmek için harika bir fırsat sunmaktadır. İtalyanca bilmek sizlere İtalyan restoranlarının yanı sıra dünyaca ünlü büyük restoranlarda da iş bulabilme fırsatı sunmaktadır.

Bu programlar sizlere sadece İtalyan mutfağının püf noktalarını anlatmakla kalmıyor aynı zamanda yapacağınız tadım aktiviteleri, şarap mahzenlerinin gezi aktiviteleri gibi yapılacak olan aktivitelerle harika bir deneyim fırsatı sunuyor. Program kapsamında İtalyanca dersler sabah verilirken öğleden sonra aşçılık dersleri verilmektedir. Haftada 20 ders İtalyanca, 6 ders aşçılık olarak programlanmıştır. Aşçılık dersleri İtalyanca olarak işlenmektedir. Bununla birlikte aşçılık derslerinde Toskana bölgesi başta olmak üzere tüm İtalya’yı kapsayan mutfak temaları işlenmektedir. Her ders İtalyan mutfağına özgü 4 yemekten oluşan bir menü hazırlanmaktadır. Program süreleri sizin isteğinize göre değişiklik gösterebilmektedir. İsterseniz 2,3 ve ya 4 hafta içeren programlar mevcuttur. Bu program Floransa’ da bulunan LIGUAVIVA okulu tarafından verilmektedir. Programla ilgili detaylara LINGUAVIVA ‘dan ulaşabilirsiniz.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
2019 Bordo Pasaport Harçları Bordo Pasaport resmi adıyla Umama Mahsus pasaport genel olarak ...
Yurtdışı Eğitim Danışmanlık konusunda en iyi şirketi arıyorsanız, kusursuz bir danışmanlık, ...
İtalyanca Ve Aşçılık Eğitimi

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim