İtalyanca Ve Aşçılık Eğitimi

İtalyanca Ve Aşçılık Eğitimi

Aşçılık eğitimleri son yıllarda oldukça önem kazanmaya başladı. Yemek sektörü tüm dünyada genişlemeye devam ederken kaliteli aşçılara olan ihtiyaçta artmaktadır. Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfaklarına olan talepte artmaktadır. Türk mutfağında kendi geliştirmiş, yetişmiş profesyoneller ve ya aşçılık eğitimi almak isteyen öğrenciler için yurtdışında aşçılık eğitimi önemli alternatif haline gelmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri dışında profesyonel ve kısa süreli eğitimler sunan okullar bulunmaktadır. Dünya mutfaklarından oluşturulan çok çeşitli programlar mevcuttur. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede eğitim almanız mümkündür.

İtalyan mutfağı dünya mutfakları arasında oldukça önemli bir noktadadır. Günümüzde aşçılığa olan talep artmaktadır. Bu noktada mutfak sanatlarında fark yaratmak isteyen öğrencilerin ve kendini geliştirmek isteyen profesyonellerin en gözde eğitim programları İtalya’da aşçılık eğitim programlarıdır. Bu programlar sadece aşçılık eğitimi değil aynı zamanda İtalyanca da öğrenebilmek için harika bir fırsat sunmaktadır. İtalyanca bilmek sizlere İtalyan restoranlarının yanı sıra dünyaca ünlü büyük restoranlarda da iş bulabilme fırsatı sunmaktadır.

Bu programlar sizlere sadece İtalyan mutfağının püf noktalarını anlatmakla kalmıyor aynı zamanda yapacağınız tadım aktiviteleri, şarap mahzenlerinin gezi aktiviteleri gibi yapılacak olan aktivitelerle harika bir deneyim fırsatı sunuyor. Program kapsamında İtalyanca dersler sabah verilirken öğleden sonra aşçılık dersleri verilmektedir. Haftada 20 ders İtalyanca, 6 ders aşçılık olarak programlanmıştır. Aşçılık dersleri İtalyanca olarak işlenmektedir. Bununla birlikte aşçılık derslerinde Toskana bölgesi başta olmak üzere tüm İtalya’yı kapsayan mutfak temaları işlenmektedir. Her ders İtalyan mutfağına özgü 4 yemekten oluşan bir menü hazırlanmaktadır. Program süreleri sizin isteğinize göre değişiklik gösterebilmektedir. İsterseniz 2,3 ve ya 4 hafta içeren programlar mevcuttur. Bu program Floransa’ da bulunan LIGUAVIVA okulu tarafından verilmektedir. Programla ilgili detaylara LINGUAVIVA ‘dan ulaşabilirsiniz.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye ve dünya ülkelerinin bir çoğunda en çok rehavet gören bölümlerden ...
Kanada yüksek lisans programları; son yıllarda büyük talep görmektedir. Bunun sebepleri arasında; ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim