Polonya'da Sınavsız Üniversite

Polonya’da Sınavsız Üniversite

Polonya’da sınavsız istediğiniz bölümü seçerek üniversite okuyabilirsiniz. Polonya, Avrupa Birliği üye ülkelerindendir. Eğitim kalitesi Avrupa Birliği standartlarındadır. Bu nedenle eğer Polonya’da üniversite okumayı düşünüyorsanız kaliteli eğitim alarak, prestijli bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Polonya’da üniversite okumak için lise diploması sahibi olmak yeterlilik sağlıyor. Yabancı dil seviyeniz eksik olduğu taktirde İngilizce ya da Lehçe hazırlık okuyabilirsiniz. Polonya’nın en büyük avantajlarından biriside üniversite maliyetlerinin oldukça düşük olmasıdır. Türkiye’de ki özel üniversitelerle kıyaslandığında da hemen hemen daha makul ya da aynı fiyatlara denk gelmektedir. Polonya’da üniversiteler yıllık ortalama 2000 ile 4000 Euro arasında değişen fiyatlarla oldukça makul eğitim fırsatı sunmaktadır. Üstelik istediğiniz bölümde okuma fırsatına sahipsiniz. Polonya’da bir diğer avantaj ise üniversite eğitimleri Polonya’da genellikle 3 yıl sürmektedir. Bu durum sizlere hem zamandan hem de maddi açıdan paradan tasarruf yapmanıza sebep olacaktır. Elbette 3 yıldan fazla süren bölümler bulunmaktadır. Örneğin bazı mühendislik fakülteleri 4, Tıp fakülteleri 6 Eczacılık ve Diş Hekimliği bölümü ise 5 yıl eğitim vermektedir.

Polonya, dünyanın her noktasından yabancı öğrencileri üniversite eğitimi için kabul etmektedir. Çok kültürlü yapısıyla farklı kültürleri tanıma fırsatınızla birlikte yurtdışı yaşam deneyimi elde etme açısından oldukça iyi fırsatlar sunmaktadır. Polonya’da kaldığınız süre boyunca İngilizcenizi mükemmele yakın hale getirebilmeniz mümkündür. Polonya’da üniversite okumanın en büyük avantajlarından biri de üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra 1 yıl boyunca Polonya’da yasal çalışma izni elde edersiniz. Çalıştığınız süre içerisinde bu süreyi uzatabilir kalıcı hale dönüştürebilirsiniz. Polonya’da üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmek isterseniz, Polonya’da bulunan üniversitelere YÖK tarafından denklik verilmektedir. Eğitim aldığınız alanla ilgili Türkiye’de de harika iş fırsatları yakalayacaksınızdır. İngilizce seviyeniz, yurtdışı eğitim deneyiminiz ve prestijli diplomanızla birlikte kariyer planlamalarınızda sizler için oldukça avantajlı bir konumda olma fırsatı yakalarsınız.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dünya dili olarak bilinen İngilizceyi yerinde öğrenmek bireyin kariyeri ve hayatı açısından ...
Yurt dışı eğitim olanakları, oldukça geniş. Bu nedenle hangi alana nasıl başvuru yapacağınızı ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim