Amerika Dil Okulu Konaklama

Hangi ülkede dil eğitimi almak isterseniz isteyin, en iyi ve en tecrübeli ülke olarak Amerika birinci seçenek olarak ön planda. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen kişiler farklı ayrıcalıklara sahip olurlar. İngilizcenin en geçerli aksanı olarak kabul edilen Amerikan İngilizcesini geliştirmeye yönelik birçok alternatif seçenek ve hizmetler sunan okullar Amerika’da bulunuyor. Birçok farklı şehirlerde bulunan üst düzey kapasitede bir program veren dil okulları sizlere en kaliteli dil eğitimini sağlıyor. Birçok okul bulunan Amerika’da dil eğitimi alarak hem ülkeyi keşfedecek ve ileri düzeyde bir İngilizce dili öğreneceksiniz. Okullar başlıca genel İngilizce, iş hayatı İngilizcesi, sınav hazırlık programı, akademik hedefler doğrultusunda İngilizce gibi birçok ihtiyaca yönelik dil eğitimi alabilirler.

Amerika’da Dil Eğitimi Konaklama Seçenekleri

Amerika’da dil eğitimi almak istiyorsanız konaklama, okul, şehir ve program türleri oldukça etkili faktörlerdir. Tüm seçeneklerin doğru ve etkili şekilde çözüme ulaşması için uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Yurt dışında eğitimi alan kişiler için sunulan konaklama seçenekleri birçok farklı özelliğe sahiptir.

Öğrenci Yurtlarında Konaklama

Amerika’da dil eğitimi sunan bazı okullardaki öğrenciler yurtta konaklama fırsatı elde ederler. Öğrenci yurt konaklama seçenekleri de farklı seçeneklerde bulunuyor. Okulun kampusunda bulunan yurt seçenekleri ve özel yurt seçenekleri olarak tercih edebilirsiniz. Tam pansiyon, yarım pansiyon veya odada kahvaltı gibi birçok detay bulunmakta. Size uygun olanı tercih ederek kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca tek kişilik oda ve üç dört kişilik odalar olarak da öğrenci yurtları bulunmakta. Öğrenci yurt fiyatları odaya ve diğer özelliklere göre değişim gösterir. Kayıt yaptırmadan önce yer olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Yılın bazı dönemlerinde yer bulmak zor olabilir.

Aile Yanında Konaklama

Amerika’da dil eğitimi alan kişilerin en çok tercih ettiği diğer seçenekler arasında olan en ekonomik olarak karşımıza çıkan bir konaklama türü. Farklı şehirlerde veya okula yakın bölgelerde aile yanında konaklama tercihi yapabilirsiniz. Ailelerin bir odasında kalarak onlarla birlikte yemek yeme imkânı bulabilirsiniz. Ailelerin kullanamadıkları odayı kiralayarak konaklama yapılabilir. Çok tercih edilen bu konaklama şekli oldukça ekonomik olarak avantaj sağlar. Güvenlik olarak da aklınızda soru işareti kalmasın, Tüm aileler konaklama hizmeti vermeden önce soruşturma yapılarak kayıt altına alınıyor. Yarım pansiyon konaklama tercih ettiğiniz takdirde aile ile birlikte kahvaltı ve akşam yemeği gibi seçenekler dahilinde konaklama yapabilme imkanı mevcuttur.

Ortak Paylaşılan Öğrenci Evleri

Dil eğitimi aldığınız okuldan veya farklı okullardan öğrencilerin beraber yaşadığı konaklama şeklidir. Her odanın farklı öğrenciye verilmesi şeklinde 3 veya 4 kişilik gruplar ile öğrenci evlerinde konaklama tercih edebilirsiniz. Tüm giderlerin ortak paylaşım sağlandığı öğrenci evlerinde bir odada kalarak yemek ve diğer işlemler sırayla yapılabilir. Dairenin büyüklüğü ve oda sayısına göre kişi sayısı azalır veya artabilir. Yemek fiyata dahil değildir. Öğrenciler tüm yemek ve temizlik, alışveriş düzenini beraber oluşturarak konaklama yapılıyor.

Otelde Konaklama

Dil eğitimi aldığınız bölge özellikle turistik bölge ise dil okulunun tavsiyesi üzerine dönemsel olarak uygun fiyatlı otelleri tercih edebilirsiniz. Dil okulları oteller ile dönemsel yani sezonluk olarak anlaşma sağlayarak sizlere kaliteli bir konaklama hizmeti verilir. Tek ya da çift kişilik odalarda yarım pansiyon veya tam pansiyon şeklinde konaklama tercihi yapabilirsiniz. Oldukça tercih edilen bir konaklama şekli olan otel konaklaması özellikle yaz tatili yapmak içinde uygun bir seçenektir. Hem yaz tatili yapıp aynı zamanda dil eğitimi almak oldukça keyifli bir eğitim almanızı sağlayacaktır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden birisi de Kanada’dır. ...
Uluslar arası bir dil olan İngilizce, iyi bir kariyer sahibi olmanın en önemli koşulu olmaktadır. ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim