Amerika'da Master

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika tüm dünya tarafından kabul gören markalaşmış üniversiteleriyle, kabul gören eğitim sistemi ile yüksek lisans seçenekleri arasında en büyük seçenekleri arasındadır. Hiç şüphesiz günümüzde akademik kariyerin yanı sıra iş dünyası içinde sizlere oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Kariyer planlarınız için son derece önem arz eden yüksek lisans programları Amerika’da istediğiniz her alanda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Amerika’nın hemen hemen her eyaletinde, her şehrinde üniversiteler bulunmaktadır. Bu nedenle oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. Amerika’da yüksek lisans eğitimi ile bulunduğunuz süre içerisinde yabancı dilinizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Bu durum sizleri ön planda tutacaktır. Amerika’da yüksek lisans yapmak sadece yurtdışı eğitim deneyimi olarak düşünülmemelidir. Bunun en büyük nedeni ise sizlere katmış olduğu yaşam deneyimi, yabancı dil seviyesi, kaliteli eğitimi ile bambaşka bir bakış açısı sunmaktadır. Amerikan aksanı, öğrendiğiniz İngilizce de önemlidir. Bunun nedeni Hollywood Effect adı verilen etki ile ve dev şirketlerin Amerika kökenli olması nedeniyle dünyada hakim olan aksan Amerikan aksanıdır. Yüksek lisans eğitimi sürecin de deneyimlemiş olacağınız Amerikan yaşam tarzı ile sizlerin de dünyaya bakış açılarınız değişecektir.

Amerika’da yüksek lisans sonrası çalışma izni bulabilirsiniz. Dünyayı etkisi altına almaya başlayan dev markalar ve dev şirketlerin Amerikan kökenli olduğu için harika iş fırsatları da sizleri bekliyor olacaktır. Amerika’da yüksek lisansınızı alanınız da tamamladıktan sonra 2 yıla kadar uzatabildiğiniz çalışma izniniz vardır. Yüksek lisans sonrasında Optical Practical Traning adı verilen sistemle yüksek lisans sonrasında 1 yıl çalışma hakkı tanınır. Bazı mühendislik bölümlerinde bu OPT süresi 2 yıl olabilmektedir. Çalışma iznini elde ettikten sonra çalıştığınız kurumda şirkette kalıcı olduğunuz zaman elbette ki çalışma izninizin süresini arttırabilirsiniz.

Amerika’da yüksek lisans ücretleri elbette ki bulunduğunuz eyalete şehre, konaklama biçiminize, harcama alışkanlıklarınıza gibi bir çok parametreye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak biz bir fikir vermesi açısından çok kaba bir ortalama verecek olursak 30.000 Dolardan 120.000 dolara kadar maliyetlerden bahsedebilmemiz mümkündür. Ancak dediğimiz gibi bu rakamlar çok genel ve ortalama rakamlardır.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İş dünyasında şartlar her geçen gün değişim gösterir. Artık sadece lisans ...
Kanada dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında gösterilmektedir. Bu yüzden üniversite okuma ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim