Amerika'da Master

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika tüm dünya tarafından kabul gören markalaşmış üniversiteleriyle, kabul gören eğitim sistemi ile yüksek lisans seçenekleri arasında en büyük seçenekleri arasındadır. Hiç şüphesiz günümüzde akademik kariyerin yanı sıra iş dünyası içinde sizlere oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Kariyer planlarınız için son derece önem arz eden yüksek lisans programları Amerika’da istediğiniz her alanda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Amerika’nın hemen hemen her eyaletinde, her şehrinde üniversiteler bulunmaktadır. Bu nedenle oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. Amerika’da yüksek lisans eğitimi ile bulunduğunuz süre içerisinde yabancı dilinizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Bu durum sizleri ön planda tutacaktır. Amerika’da yüksek lisans yapmak sadece yurtdışı eğitim deneyimi olarak düşünülmemelidir. Bunun en büyük nedeni ise sizlere katmış olduğu yaşam deneyimi, yabancı dil seviyesi, kaliteli eğitimi ile bambaşka bir bakış açısı sunmaktadır. Amerikan aksanı, öğrendiğiniz İngilizce de önemlidir. Bunun nedeni Hollywood Effect adı verilen etki ile ve dev şirketlerin Amerika kökenli olması nedeniyle dünyada hakim olan aksan Amerikan aksanıdır. Yüksek lisans eğitimi sürecin de deneyimlemiş olacağınız Amerikan yaşam tarzı ile sizlerin de dünyaya bakış açılarınız değişecektir.

Amerika’da yüksek lisans sonrası çalışma izni bulabilirsiniz. Dünyayı etkisi altına almaya başlayan dev markalar ve dev şirketlerin Amerikan kökenli olduğu için harika iş fırsatları da sizleri bekliyor olacaktır. Amerika’da yüksek lisansınızı alanınız da tamamladıktan sonra 2 yıla kadar uzatabildiğiniz çalışma izniniz vardır. Yüksek lisans sonrasında Optical Practical Traning adı verilen sistemle yüksek lisans sonrasında 1 yıl çalışma hakkı tanınır. Bazı mühendislik bölümlerinde bu OPT süresi 2 yıl olabilmektedir. Çalışma iznini elde ettikten sonra çalıştığınız kurumda şirkette kalıcı olduğunuz zaman elbette ki çalışma izninizin süresini arttırabilirsiniz.

Amerika’da yüksek lisans ücretleri elbette ki bulunduğunuz eyalete şehre, konaklama biçiminize, harcama alışkanlıklarınıza gibi bir çok parametreye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak biz bir fikir vermesi açısından çok kaba bir ortalama verecek olursak 30.000 Dolardan 120.000 dolara kadar maliyetlerden bahsedebilmemiz mümkündür. Ancak dediğimiz gibi bu rakamlar çok genel ve ortalama rakamlardır.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İnsanlar birçok alanda kendini geliştirmeyi ve farklı şeyler öğrenmeyi seviyor. Kendini ...
Lisans öğrencileri, üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra yüksek lisans yaparak ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim