Avustralyada Dil Okulları

Avustralya, yurtdışı eğitim denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden birisidir. Türkiye’den coğrafi anlamda oldukça uzak olan Avustralya; eğitim kalitesi, yaşam standartları, resmi dilin İngilizce olması gibi nedenlerden dolayı yurtdışı eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında. Avustralya eğitim kalitesi olarak üniversiteleri ve eğitim kurumları dünya sıralamalarının ilk sıralarındadır. Oldukça geniş bir alana kurulmuş olan şehirleriyle Avustralya ferah yaşam alanları sunmaktadır. Nüfusu 25 milyon civarındadır. Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerin yanı sıra bugünlerde yurtdışı dil eğitimi için Avustralya’ da dil okulu talep edilen programlar arasında yer almaktadır. Avustralya’ da okuyan yabancı öğrencilerin sayısı 130.000 ‘in üzerine çıkmıştır. Eğitim seviyesinin kaliteli olmasının yanı sıra öğrenciler İngilizceyi yaşayarak tekrar etme, pratik yapma imkanları bulunmaktadır. Dil okullarının süreleri 24 hafta ile 48 hafta arasındadır. Bu programlar İngilizce seviyenize göre değişmektedir. İngilizce dil seviyeniz, Avustralya’ dil okulu eğiminden sonra yabancı dil ana dil seviyesine yaklaşacağı bir gerçektir.

Avustralya bizim yabancı olduğumuz, doğa olayları, hayvanları, ilkimi ile Türkiye’den oldukça farklı bir ülkedir. Oraya gittiğinizde harika şehirleriyle, ferahlığı, havasıyla dil eğitimi alabilmek için oldukça iyi bir seçenek olduğuna tanıklık edeceksiniz. Avustralya resmi dili İngilizcedir. Avustralya’da yaşam deneyimi sizlere hem kişisel gelişim açısından hem de kariyer hedefleriniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Avustralya’da dil eğitimi alanların en fazla memnun olduğu konu yaşam deneyiminin kariyer hedefleri içinde çok katkı sağladığı olmuştur.

Avustralya dil okulu ve çalışma konusu bizlere en çok gelen sorular arasında Avustralya, öğrenci vizesiyle dil eğimi ya da yüksek lisans programlarında eğitim almaya gelen öğrenciler içim yasal çalışma izni verir. Ancak Avustralya’da çalışma fırsatı bulabilmenizin en büyük kriteri İngilizce seviyenizdir. Avustralya’da öğrenciler genel olarak kafelerde, restoranlarda çalışabilmekteler.

Avustralya dil okulu programları, Melbourne, Sydney, Brisbane, Perth gibi markalaşmış şehirlerde de bulabilmeniz mümkün. Avustralya’da dil eğitimi devlet tarafından denetlendiği için oldukça iyi bir seviyede kaliteli okullardır. Bunun haricinde dünya çapında zincirleşmiş marka dil okullarının şubeleri de mevcuttur.

Avustralya dil okulu fiyatları gideceğiniz, bölgeye şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel bir fikir olması açısından konuyu ele alacak olursak yaklaşık 3 aylık program için konaklama dahil 5.500- 6.000 AUD’ dan başlayan fiyatlar mevcuttur. Avustralya’da çalışma izni tanınması oldukça büyük bir avantajdır. Ancak hem okul ücretimi hem konaklamamı çalışarak karşılarım düşüncesi Avustralya için yanlış bir düşünce olduğunu söylememiz gerekir. Avustralya’da iş bulabilmek için İngilizce dil seviyeniz oldukça önemlidir. İlk aylarda İngilizcenizi ilerletme noktasında olacağınız için ilk aylarda çalışmak pek mümkün olmayabilir. İlk aylardan sonra iş bulabileceğinizin hesabını işin içine katmak daha doğru olacaktır. Avustralya iş fırsatları, yaşam standartları, şehirleri, insanları, iklimi ile harika bir ülkedir. Avustralya Dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmeye devam ediyor.

Daha ayrıntılı bilgi ve Avustralya dil okulları konusunda görüşmek için sizleri Karya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize davet ediyoruz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Eğitim danışmanları, yurtdışında eğitim alacak kişiye gerekli tüm bilgileri, eğitimin ...
Yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri insanlara yurtdışı eğitimi konusunda destek sağlayan ...
Avustralyada Dil Okulları

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim