İrlanda Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngilizce eğitim için pek çok farklı ülkeyi tercih eden öğrencilerin en çok tercih ettikleri ve gittikleri ülkelerden biri de İrlanda’dır. Gerek misafirperver yapısı, gerekse uzun süreli giden öğrencilere tanıdıkları çalışma haklarıyla İrlanda dil eğitimi için en doğru lokasyonlardan biridir.

İrlanda dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerin vize almasının zorunlu olduğu ülkelerden biridir. Vize işlemleri uzun sürebilen İrlanda’nın vize değerlendirme süresi 1 ile 2 ay arasında sürebilmektedir. Bu nedenle dil okulu için İrlanda’yı tercih edecek öğrencilerin program başlangıçlarından en az 2 ay öncesinde başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir.

İrlanda Dil Okullarına Gitmek İçin Ne Vizesi Alınır?

İrlanda’da dil okuluna gidebilmek için öğrenciler 2 farklı vizeye başvuruda bulunabilmektedirler. Bunlardan biri 3 aya kadar olan eğitimler için verilen 3 aylık kısa dönem öğrenci vizesidir. Bu vize ile öğrenci İrlanda’da oturumunu 6 aya kadar uzatabilmekte ve programını devam ettirebilmektedir. Diğer vize tipi ise 6 aydan uzun programlara gidecek öğrencilerin başvurduğu vize tipi ise İrlanda’dayken eğitimlerini devam ettirerek uzatabilecekleri bir uzun dönem öğrenci vizesidir. Bu vize ile öğrenciler İrlanda’da dil eğitimlerini alırken aynı zamanda part-time olarak da bir çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

İrlanda Dil Okulları Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Konsolosluk ile birebir görüşme gerçekleştirilmeyen İrlanda vizesinde öğrenciler gerekli tüm evraklarını eksiksiz olarak hazırlayıp başvuru merkezine başvuru harçlarını ödeyerek başvurularını tamamlamaktadırlar. Özellikle niyet mektubunun oldukça önemli olduğu İrlanda için gerekli evraklar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

İrlanda dil okulu vizesi için gerekli evraklar;

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport.
 • Varsa eski pasaportlar. (Vize veya griş çıkış bulunan işlenmiş tüm sayfaların kopyaları)
 • 35x45 boyutunda biometrik fotoğraf.
 • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi, mezunsanız diploma.
 • Çalışan başvuranlar için iş yeri ile ilgili evraklar ve maaş gösterir belgeler.
 • Gidiş amacının düzgünce açıklandığı niyet mektubu.
 • Okuldan gelen kabul evrakları.
 • Okul ve konaklama ile ilgili ödemelerin yapıldığına dair kanıtlayıcı ödeme belgeleri.
 • Başvurana ve ailesine ait mali durum belgeleri.
 • Doldurulup imzalanmış başvuru formu.
 • Uzun dönem öğrenci vizeleri için öğrenci başvuru anketi.

İrlanda'da Dil Okulu Vizesi Kaç Günlük Olur?

İrlanda dil okuluna gidecek öğrencilerin gidecekleri süreye uygun olarak vizeye başvurmaları gerekmektedir. İrlanda’da dil okulu vizeleri 3 aylık ve 8 aylık olarak verilmektedir. Öğrenciler ülkeye girdikten sonra GNIB adı verilen göçmenlik ofislerine gidip kayıtlarını yaptırarak eğitimleri müddetince geçerli olacak oturum izinlerini almaktadırlar. GNIB ofisler oldukça kalabalık ve yoğun olduğundan öğrencinin randevusunu alabilmek için olabildiğince önceden randevusunu alması tavsiye edilmektedir.

İrlanda Dil Okulları Kaç Haftalık Eğitimler Verir?

İrlanda dil okullarına öğrenciler 2 hafta ile 35 hafta arasında gidebilmektedirler. Bu süreç içerisinde öğrencilere farklı pek çok eğitim seçeneği sunulmakta ve özellikle 25 hafta üzeri giden öğrencilere çalışma hakkının yanı sıra İrlanda’dayken vize uzatma hakkı tanınmaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ülkemizdeki başarılı öğrencilerin pek çoğu eğitimlerine yurtdışındaki yüksek ...
Bir ülkenin tüm derinliklerine, kültürüne, siyasetine, ekonomisine hâkim ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim