Yurtdışı Yüksek Lisans Seçenekleri

Yurtdışı Yüksek Lisans Seçenekleri

Yüksek lisans günümüzde akademik kariyer haricinde, iş dünyasında yükselmek isteyen kariyer hedefleri olan öğrenciler için oldukça önemli hale gelmiştir. Yüksek Lisans eğitimi ile fark yaratmak isteyen öğrenciler için yurtdışı eğitim oldukça iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Yurtdışı eğitim seçenekleri arasında Kanada, Amerika, İngiltere, Avustralya gibi ülkeler başta gelmektedir. Bu ülkelerin en büyük avantajları kaliteli eğitim sistemlerinin yanı sıra hem resmi dillerinin hem eğitim dillerinin İngilizce olmasıdır. Yüksek lisans eğitimi için hemen hemen her alanda eğitim bulabilmek mümkündür. Makul fiyatlarda yurtdışında yüksek lisans eğitimi alabilmek mümkündür. Yüksek lisans eğitiminizi alırken bazı ülkelerde yasal çalışma izni alabilmeniz mümkündür. Bu durum sizlere oldukça büyük fırsatlar sunmaktadır. Eğitim ve yaşam masraflarınızın bir kısmını çalışarak karşılama fırsatı bulabilirsiniz. Yurtdışında çalışma fırsatları size aynı zamanda yaşam deneyimi de kazandıracaktır.

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika akademik anlamda dünyanın en kaliteli eğitim veren ülkelerindendir. Amerika üniversite ve yüksek lisans programlarında çok fazla seçenek vardır. İlk adım bu seçenekler arasında size en uygun olanı bulmak ve planlamak olmalıdır. Amerikan üniversiteleri yüksek lisans kabul şartları üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genel olarak baktığımızda İngilizce seviyenizi belgeleyeceğiniz TOEFL IBT puanı istenmektedir. Eğer İngilizce seviyenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız yurtdışı dil okulu seçenekleriyle dil eğitimi alabilir bu eksikliğinizi tamamlayabilirsiniz. Diğer kabul şartlarına baktığımızda transcript, referans mektubu, niyet mektubu gibi şartlar bulunmaktadır. Amerika’da yüksek lisans eğitiminiz boyunca kampüs içi yurtlarında ya da aile yanı konaklama seçenekleriyle kalacağınız yeri ayarlayabilirsiniz. Yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra Optical Practical Training adı verilen 2 yıla kadar yasal çalışma izniniz bulunmaktadır.

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada, son yıllarda yurtdışı eğitim seçenekleri açısından yükselişe geçmiş bir ülkedir. Refah düzeyi oldukça yüksek olan Kanada suç oranının en düşük olduğu ülkelerden birisidir. Bu duruma kaliteli eğitim seçenekleri de eklendiğinde tüm dünyadan öğrencilerin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Kanada, eğitim için gelen yabancı öğrenciler için çalışma izni tanımaktadır. Kanada’da eğitim ücretleri diğer ülkelere göre daha makuldür. Kanada’da eğitim, çalışma izni ile birlikte oldukça iyi fırsat oluşturmaktadır. Akademik açıdan da oldukça kaliteli bir eğitim sunulmaktadır. Kanada’da yüksek lisans kabul şartları genel olarak İngilizce yeterliliğinizi belgeleyeceğiniz TOEL puanı, transcript, referans mektubu, özgeçmiş gibi şartlardan oluşmaktadır. Kanada’da eğitiminiz süresince yurt konaklaması seçeneğiniz ve ya aile yanı konaklama seçenekleriniz mevcuttur. Aile yanı konaklama Kanada’da profesyonelleşmiş ve yaygın bir konaklama sistemidir. Kanada’da yüksek lisansın en büyük avantajlarından birisi ise yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl süren oturma ve çalışma izni verilmektedir. Kanada’da yaşamak isteyen öğrenciler için ise Kanada vatandaşlığına gidilen yolda iyi bir adım olacaktır.

İngiltere’de Yüksek Lisans

Akademik eğitim açısından en kaliteli eğitim veren ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. İngiltere’de bulunan üniversiteler tüm dünyada kabul gören markalaşmış üniversitelerdir. Prestijli bir eğitim ve diploma anlamında düşünecek olursak İngiltere’de yüksek lisans eğitimi oldukça güçlü bir seçenektir. İngiltere’nin en büyük avantajlarından birisi de yüksek lisans eğitiminin bir yıl sürmesidir. Bu size hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf imkanı sağlamaktadır. İngiltere’de yüksek lisans kabul şartları genel olarak İngilizce seviyenizi belgeleyeceğiniz IELTS puanı, referans mektubu, niyet mektubu gibi kabul şartları bulunmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans yapmanın en büyük avantajlarından birisi de bazı üniversitelerde program içerisinde öğrencilerin ders süreçleri içerisinde zorunlu stajları bulunmaktadır. Bu staj programlarıyla öğrenciler çalışma pratikliği kazanmaktadır. Staj sürecinde kazandığınız deneyim ve çevre ile yüksek lisans programı bittikten sonra İngiltere’de çalışma fırsatı yaratılabilmektedir.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye’nin ilk yurt dışı eğitim danışmanlık şirketlerinden biri olan Karya International, ...
Dil eğitimi almak isteyenlerin ilk başvurduğu konu dil eğitimini o dilin ait olduğu ülkede ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim