Yurtdışında Resim Okumak

Yurtdışında resim okumak birçok eğitim alanında olduğu gibi size birçok farklı imkanların da kapılarını hızla aralayacaktır. Özellikle yurtdışında eğitim denildiğinde akla gelen Amerika, Almanya, İngiltere ve Polonya gibi ülkeler resim okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Her ülkenin eğitim sistemi ve özellikleri arasında bir takım değişiklikler ve aynı zamanda da devlet ve özel üniversite bünyeleri vardır. Bu doğrultuda genel hususlar dışında yurtdışında bulunan her okulun kendisine özgü kabul şartları ve eğitim özellikleri vardır. Türkiye’de bulunan ve resim eğitimi veren üniversitelerin birçoğunun sıralamasının düşük olması, iş imkanının kısıtlı olması yurtdışında resim eğitimini daha cazip hale getirmektedir.

Yurtdışında resim eğitiminin daha cazip olmasının bir diğer nedeni de yurtdışında resim eğitimi veren üniversitelerin bölüm ayırmadan Türkiye’deki okullarda olduğu gibi yerleştirme sınavları yapmıyor olmasıdır. Ancak her okul kendi bünyesinde dilerse yetenek sınavları yapmaktadır. Yani Türkiye ile yurtdışındaki üniversiteleri karşılaştırdığınızda yurtdışında resim eğitimi veren üniversitelere kişilik ve not ortalaması özelliklerinize göre değil yeteneğinize göre kabul edilmektesiniz. Böylece öğrenciler yetenek sınavlarına girerek yetenekleri doğrultusunda resim eğitimi veren üniversitelere girmeye hak kazanmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra yurtdışında resim eğitimi aldığınızda Türkiye’ye göre farklı bir yaşam alanında meslek ile alakalı geniş bir bakış açısı ile eğitim almanız mümkün olmaktadır.

Neden Yurtdışında Resim Okumak?

Yurtdışında resim okumak beraberinde birçok avantajı da size sunan bir eğitim alanıdır. Tıpkı diğer birçok yurtdışı eğitim programı gibi resim yani güzel sanatlar eğitimlerinin de sizlere fayda sağlayacak çok fazla getirisi olacaktır. Yurtdışında resim eğitimi almanın ilk nedenlerinden birisi sınav yöntemleri ve uygulamalarıdır. Türkiye’de yetenek isteyen resim ve güzel sanatlar gibi üniversitelerinde kişilik ve not ortalamalarına öncelik verilirken kişilerin yetenekleri ikinci plana atılmaktadır. Ancak yurtdışı üniversiteleri farklı sınav sistemlerini uygulasalar da öncelik mutlaka kişilerin sahip oldukları yeteneklerdir. Yapılan yetenek sınavları doğrultusunda yurtdışında resim eğitimi alma hakkını kazanırsınız.

Yurtdışında resim ve güzel sanatlar eğitimi aldıktan sonra belirli bir düzeyde beceri ve yeterlilik kazanmış olacaksınız. Eğitim sonrasında edinmiş olduğunuz beceri ve yeterlilikler size iş hayatında birçok farklı kapı da açacaktır. Özellikle yurtdışında alacağınız çok yönlü resim eğitimi sonrasında kazandığınız beceriler ve yeterlilikler ile reklam, pazarlama, tasarım ve moda gibi farklı alanlarda yaratıcılığınızı kullanabilir ve kariyer yapabilirsiniz. Karya İnternational firması olarak 25 yıldan fazla bir süredir yurtdışı eğitimleri için sizlere yol gösteren ve aracılık yapan kurumsal bir hizmet vermekteyiz. İşinde profesyonel olan ekip arkadaşlarımız ile istediğiniz ülkede ve istediğiniz bölüme dair eğitim alabilmeniz adına firmamız, tüm bağlantıları kurarak gerekli girişimleri sizin için en hızlı ve doğru şekilde gerçekleştirmektedir.

Yurtdışında Resim Okumak İçin Kabul Edilme Şartları

Yurtdışında resim okumak için her üniversitenin kendisine özgü farklı kabul etme şartları olabilir. Ancak resim eğitimi veren güzel sanat üniversitelerinin birçoğu yetenek düzeyini ölçmek için ön kayıt esnasında bir deneme çalışması isteyebilmektedir. Aynı zamanda yurtdışında eğitim veren üniversitelerin hemen hepsi başvuru yapan öğrencilerinden portfolyo talep etmektedir. Bu portfolyo içerisinde lise eğitimine dair tüm not ortalamaları, eğitim bilgileri, katıldığınız eğitimler ve varsa projeler yer almalıdır. Ayrıca başvuru için hazırlayacağınız portfolyo için İngilizce dilinizin hem konuşma hem yazma düzeyi de gelişmiş düzeyde olmalıdır. Özellikle İngilizce dili şartı hemen her okulda belirlenen ilk kabul edilme şartı arasında yer almaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İş dünyasında şartlar her geçen gün değişim gösterir. Artık sadece lisans ...
İtalya’da mutfak sanatları eğitimleri, Avrupa’dan ve Amerika’dan oldukça ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim