2 Hafta Yurt Dışı Dil Eğitimi

2 Haftalık dil eğitim programlarına; genel İngilizce, mesleki İngilizce ve iyi dil seviyesine sahip kişilerin katılabileceği programlardır. Genellikle kampanyaların uygulandığı programlardan biridir. Genellikle 2 haftalık dil eğitimlerine en çok İngiltere’nin okullarında yer verilmektedir. Haftalık 20 ders ile 2 haftalık dil eğitimleri planlanmıştır. 2 haftalık süreç çok hızlı bir şekilde geçmektedir. Ülkenin yaşam koşulları ve sosyal aktiviteleri düşünüldüğünde, 2 hafta çok eğlenceli ve enerjik bir şekilde geçmektedir. Bu yüzden 2 haftayı en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Bu tarz kısa süreli programlar, öğrencilerin okulda aldıkları eğitimleri geliştirmeleri ve pratikleştirmelerine imkân sağlayan programlardır. Genellikle gezi ve aktivitelerin bolca yer aldığı programda; farklı ülkelerden öğrencilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ve ülkenin kültürü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 Haftalık Dil Eğitim Kampanyaları

Malta, İngiltere gibi bazı ülkeler, farklı zamanlarda 2 haftalık her şey dâhil dil programları sunarak, öğrencilere tatil ve eğitim hizmetini bir arada vermektedir. Her şey dâhil paket içerisinde; kurs kayıt ücretleri, haftalık 20 ders ücreti, konaklama, sertifika ve danışmanlık ücretleri yer almaktadır. Tüm bu kampanyalı imkânlardan yararlanabilmek için düzenli olarak derslere katılmanız gerekmektedir. Bu etkinlikler sayesinde, kısa sürede yurt dışı dil eğitiminin nasıl olacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca birçok ülkeden kişi ile tanışarak arkadaş edinebilirsiniz. Ülkenize döndüğünüzde, yurtdışında bulunduğunuz süre içerisinde aldığınız eğitimi ve ülkeyi değerlendirerek, ileride nasıl ve nerede eğitim alacağınıza dair ön bilgi sahibi olursunuz.

Yurt Dışında Dil Eğitimi Neden Gerekli?

Gelişen ve büyüyen dünya, teknoloji ve eğitim bakımından da giderek hızla büyümeye devam etmektedir. Özellikle eğitim konusunda yurt dışında dil eğitimi veya yurt dışında üniversite eğitimi alma konusu zorunluluk haline gelmiştir. Yabancı dil yeterliliği olmazsa olmaz becerilerden biri haline gelmiştir. Özellikle iş sektöründe yabancı dilin ayrı bir önemi vardır. Bunun dışında da dil sınavlarında başarılı olmak için yurt dışında eğitim almak zorunluluk olmuştur. Haftalık, aylık ve yıllık programlar ile birçok kişi zaman ve seviyesine uygun programlar alarak, dil eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamaktadır.

2 Haftalık Dil Eğitimi Alan Kişilerin Yorumları

Kanada, Malta, İngiltere, Almanya ve İrlanda gibi ülkelere giderek dil eğitimi alan birçok kişi olumlu yorumlarla ülkelerine tekrar dönmektedir. 2 haftalık dil eğitimi programı ile öğrenciler bir bakıma uzun vadeli dil eğitiminin nasıl olacağı konusunda öngörü sağlamaktadır. Dil eğitimi alan kişiler 2 haftalık dil eğitiminin çok hızlı ve eğlenceli bir şekilde geçmesi ile tekrar kısa süreli programları tercih etmekte ve önermektedir. Öğrenciler bu süreçte birçok gezi ve etkinliklerle dil gelişimlerini eğlenceli bir şekilde tamamlayarak, farklı ülkelerden gelen kişiler ile arkadaş olma imkânı da bulmuşlardır. Programa katılan ve katılanların sonuçlarını duymak isteyen kişilere ulaşma ayrıcalığına sahip olmak için Karya eğitime danışarak bilgi alabilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almanya dünyada ekonomik ve kültürel olarak gelişimini sağlayan sayılı ülkelerin ...
2019 yılında yeni pasaport ücretlendirmeleri belli oldu. Yeni yılda ise pasaport harç ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim