Amerika'da Üniversite Okumak

Amerika’da Üniversite Okumak

Yurtdışı eğitim konusunda, öğrencilerin en çok talep ettiği ülkelerden birisi de Amerika’dır. Amerika lisans eğitimi için oldukça avantajlı bir seçim olacaktır. Amerika’da üniversite okumak tüm dünyadan gençlerin hayallerini süslemektedir. Köklü üniversiteleriyle kaliteli eğitim veren Amerikan üniversiteleri tüm dünyaca kabul gören prestijli eğitim ve prestijli diploma fırsatı sunmaktadır.

Neden Amerika’da Üniversite?

Amerika, dünya tarafından süper güç olarak tanınan, en gelişmiş ülkelerin başında gelmektedir. Böylesine gelişmiş bir ülkede köklü ve tüm dünya tarafından bilinen marka denilecek üniversitelerde eğitim almak gelecek açısından oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Her alanda Amerika’da üniversite okuma şansınız bulunmaktadır. Akademik bir eğitim aldığınızda Amerika’da haftalık olarak 20 saat yasal çalışma izniniz bulunmaktadır. Bir yandan okurken bir yandan da çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Amerika’da yaşam deneyimi ile eğitim aldığınız süre boyunca yaşam İngilizce seviyenizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Amerika, dünyanın birçok yerinden gelen yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Amerika’da eğitim süreciniz boyunca Amerikan kültürünü yakından tanıma, deneyimleme fırsatına da sahip olabilirsiniz. Bu sizlere farklı bakış açıları, yeni ufuklar kazandıracaktır. İş yaşamanızda da edindiğiniz bu tecrübe ve deneyimlerden oldukça fazla yararlanabilirsiniz. İyi bir eğitim ve iyi bir gelecek fırsatı için Amerika’da üniversite okumak doğru tercih olacaktır.

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Amerika’da üniversitelerin akademik takvimleri Ağustos veya Eylül ayında başlar, Mayıs veya Haziran aylarında eğitim yılı tamamlanır. Genellikle üniversiteler iki yarıyılda eğitim yılını tamamlarlar. Bazı üniversitelerin isteğe bağlı olarak yaz dönemleri de vardır. Amerika’da üniversitelerin eğitim sistemlerine baktığımızda genellikle öğrencilerin fikirlerini söyledikleri derse katılımlarıyla, sunumlar yapmaları beklenir. Bu durum Amerikan eğitim sisteminin farklılıklarından birisi olarak değerlendirilmektedir. Bazı öğrenciler de bölümlerine göre zorunlu laboratuvar dersleri bulunmaktadır. Her dersin kendine ait ders sayısından oluşan ders kredileri bulunmaktadır. Bir ders genellikle 3 ya da 5 kredidir. Tam zamanlı programlar genellikle 12-15 krediden oluşmaktadır. Öğrenciler mezun olma hakkı elde edebilmek için her dönem tam zamanlı derslerini tamamlamak zorundadır. Üniversite eğitimi için Amerika’yı tercih eden öğrencilerin kampüs içinde yurtlarda kalma fırsatları bulunmaktadır. Kampüs içi yurtlar genellikle 2-3 kişilik odalardan oluşmaktadır. Kampüs içi yurtlarda tek kişilik oda da bulma şansınız vardır. Aile yanı konaklama seçenekleri mevcut olduğu gibi genellikle okullara 30-40 dakikalık mesafede olduğundan dolayı pek tercih edilmemektedir. Ancak her zaman için sizin ev arkadaşınızla kendiniz ayrı bir eve açıp konaklama şansınız vardır. Amerika’da üniversitelerin kabul şartları üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle yabancı dil seviyenizi belgeleyecek TOEFL veya IELTS puanı, referans mektubu, niyet mektubu, transcript istenmektedir.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Fransa'da en çok tercih edilen ve tavsiye edilen konaklama tipi aile yanı olandır. Özellikle Paris'te ...
İngilizce eğitimi ülkemizde verilmekte olup ilk öğretimden üniversite ye kadar devam etmektedir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim