Amerika'da Community College

Amerika’da Community College

Amerikan yüksek öğrenim sisteminin bir parçası olan Community Collegeler, Türk eğitim sisteminde yer alan 2 yıllık yüksek okullara denk gelmektedir. Ancak Amerika’da bulunan Community College’ler oldukça kaliteli eğitim vermesi ve eğitim maliyetlerinin oldukça makul olması nedeniyle çok sayıda Amerikalının tercihi konumundadır. Community Collegeler aynı zamanda her yıl 200.000’den fazla öğrenciyi kabul etmektedir. Community Collegelerin en büyük artısı ise 4 yıllık Üniversitelere geçiş imkanıdır. Collegelerin çoğu bulunduğu eyaletlerde olan 4 yıllık üniversitelerle anlaşmaları vardır. Amerika’da bulunan Collegeler yurtdışı eğitim konusunda öğrencilere oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır.

Neden Community College?

  1. Kabul şartlarının kolay olması
  2. İngilizceniz yeterli olmasa dahi hazırlık sınıflarıyla İngilizce öğrenerek eğitime başlama fırsatı
  3. Oldukça uygun eğitim fiyatları
  4. Eğitim kalitesinin iyi olması
  5. 4 yıllık üniversitelere kolay geçiş fırsatı
  6. Hemen hemen her bölümde eğitim alabilme fırsatı

Community College avantajlarıyla birlikte, Amerika’da aldığınız eğitim boyunca İngilizce seviyenizi mükemmel bir noktaya getirme fırsatı sunmaktadır. Amerika’da yaşam deneyiminizle birlikte aldığınız 2 yıllık eğitimin sonucunda daha kolay bir biçimde 4 yıllık üniversitelere geçiş yapabilirsiniz. Community College’lerden kabul şartları daha kolaydır. Bu nedenle Amerika’da üniversite eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından Community Collegeler bir adım olarak görülmektedir. Kaldıkları süre boyunca hem yabancı dil seviyelerini geliştiriyorlar, hem kaliteli bir eğitim alıyorlar, hem de Amerikan yaşam tarzını, koşullarını deneyimlemiş oluyorlar. Bu süre sonunda 4 yıllık üniversiteler geçerek Amerika’da üniversite eğitimlerini tamamlamış oluyorlar. Amerika’da bulunan 4 yıllık üniversiteler geçtiklerinde zaman kaybı yaşamadan 3. Sınıftan başlayarak 2 yıl daha eğitim alarak üniversite mezunu oluyorlar. Amerika’da ki üniversitelerden mezun olduğunuzda tüm dünya tarafından kabul edilen, prestijli bir diplomaya sahip oluyorsunuz. Türkiye’ye döndüğünüzde ise hem Amerika’da yaşam deneyiminiz, aldığınız kaliteli eğitim ve ana dile yakın bir seviyede İngilizce ile kariyer planlarınıza uygun olarak çok iyi iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Hangi ülkede dil eğitimi almak isterseniz isteyin, en iyi ve en tecrübeli ülke olarak ...
Yurtdışında tiyatro okumak hayallerinde hayatı boyunca oyunculuk yapmak, birçok karaktere ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim