Bedava Yurtdışı Eğitim Programları

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Programları

Günümüzde birçok genç lisans ve yüksek lisans eğitimleri için ücretsiz yurtdışı eğitim programları araştırmaktalar. Yurtdışı eğitim seçenekleri arasında ücretsiz ya da çok düşük maliyetli yurtdışı eğitim programları bulabilmek mümkündür. Özellikle Avrupa ülkelerinde ücretsiz eğitimle birlikte kaliteli eğitim seviyesinde lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilmek mümkündür.

Hangi Ülkelerde Ücretsiz Eğitim Mümkün?

Estonya, Almanya, Macaristan gibi Avrupa ülkelerinde ücretsiz ya da çok düşük maliyetli üniversiteler bulunmaktadır. Estonya son yıllarda ücretsiz eğitimi, kaliteli eğitim seviyesi ile öğrencilerin gözdesi olmuştur. Kuzey Avrupa’da bulunan Estonya Baltık Ülkelerinden biridir. Yenilikçi ve gelişmiş ülkelerin arasında yer alan Estonya Avrupa Birliği üyesidir. Estonya’da çok düşük maliyetlerde üniversite eğitimi alabilirsiniz. Yaşam masraflarının da düşük olması ile birlikte Estonya çok cazip fırsatlar sunmaktadır. Estonya’ da lisans eğitimi genellikle 3 yıl sürmektedir. Yüksek lisans eğitimleri 2 yıl devam etmektedir.

Almanya'da Ücretsiz Üniversite

Almanya’da bulunan üniversiteler ücretsiz ya da 200 Euro civarında yıllık harçları bulunmaktadır. Almancanız yeterli değil ise Almanya’da 1 yıl hazırlık okuyabilirsiniz. Almanya’da üniversite okumak için Türkiye’de ÖSYM’nin yaptığı sınavla bir üniversitede bir bölüme yerleştiyseniz, yerleştiğiniz bölümü Almanya’da ücretsiz okuyabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim'de Konaklama Seçenekleri

Bulunduğunuz ülkede konaklama biçiminiz ve beklentileriniz de elbette ki maliyetler üzerinde ciddi etki yaratacaktır. Aile yanı konaklama ya da yurt konaklama seçenekleri her zaman daha uygun maliyetlerde olmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneği ile sizde gittiğiniz ülkede daha rahat ve konforlu bir şekilde konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Yurt konaklama seçeneklerinde yeni giden öğrenciler sosyalleşmek için oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır. Yurtlar genelde kampüs içlerinde olduğu için öğrenciler yol masrafları da olmamakta. Yol masraflarının olmaması sizin eğitim maliyetlerinizi düşürecektir.

Malta'da Uygun Fiyatlı İngilizce Eğitim Seçenekleri

İngiltere'de Uygun Fiyatlı Dil Okulları

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
TESOL, uluslararası geçerliliğe sahip olan önemli bir belgedir. Bu belge ile dünyanın ...
Dil öğrenmek isteyen kişilerin pek çoğu anadilinin konuşulduğu bölgedeki dil okullarına ve ...
Bedava Yurtdışı Eğitim Programları

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim