Avustralya'da Üniversite

Avustralya’da Üniversite

Avustralya, güney yarımkürede bulunan bir ada ülkesidir. Avustralya dünyanın en büyük adası ancak en küçük kıtası olma özelliği taşımaktadır. Genellikle tropikal bir iklime sahip olan Avustralya eşsiz bir doğaya sahiptir. Geniş alanlara inşaa edilmiş şehirleriyle oldukça güzel bir yaşam fırsatı sunmaktadır. En büyük şehirleri Sidney, Melbourne hem akademik bir eğitim için hem de dil eğitimi için oldukça iyi bir seçenektir. Avustralya’nın başkenti Canberra’dır. Ülke güney yarımkürede olduğu için mevsimler Türkiye’ye göre ters ilerlemektedir. Daha detaylı anlatmak gerekirse Türkiye kış mevsimini yaşarken Avustralya yaz mevsimini yaşamaktadır. Bu nedenle okullar Şubat ayında başlamaktadır. Avustralya’da üniversite okumak isteyenler için oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır. Şubat ayına kadar eksikliklerini tamamlamak için zaman yaratmış olmaktadır. Eğer evrak eksikleriniz varsa bunları tamamlamak için ya da İngilizce konusunda eksiklikleriniz var ise Şubat ayına kadar Avustralya’da Dil eğitimi alabilirsiniz. Dil eğitimi veren oldukça kaliteli eğitim veren Avustralya Dil Okulları mevcuttur. Avustralya’nın en büyük avantajı anadil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Bununla birlikte eğitim dili de İngilizcedir. Avustralya üniversiteleri kabul şartları üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genellikle kolaylıkla sağlanan vizeyle birlikte, kabul almakta çok zor değildir. Ancak genellikle dil sınavlarından alacağınız dil puanı kabul evrakları içerisinde olmazsa olmazlardandır. Avustralya’da üniversite okumak sizlere eğitiminiz sonrası Avustralya’da 1 yıl boyunca oturum ve çalışma izni sağlayacaktır. Bu süreyi uzatmak mümkündür.

Avustralya’da üniversite okumak için öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Öğrenci vizesi genellikle sanılanın aksine evrakların titizlikle hazırlanması durumunda oldukça kolay bir şekilde öğrenci vizesi alabilmek mümkündür. 6 aydan fazla vize alındığı taktirde Avustralya’da bulunan İmmigration merkezlerinden vize uzatabilmek mümkündür. Öğrenci vizesiyle bir öğrenci Avustralya’da eğitim almadan en fazla 2 ay kalabilmektedir.

Avustralya’nın bir diğer artısı da 4aydan fazla eğitim alan öğrencilere yasal çalışma izni vermektedir. Üniversite eğitimi alırken bir yandan da çalışabilirsiniz. Öğrenciler genellikle kafelerde, restoranlarda, kahvecilerde çalışmaktadır. Haftada 20 saat yasal çalışma izniniz bulunmaktadır. Bu konuda Melbourne ve Sidney gibi büyük metropoller iş fırsatları anlamında oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Avustralya’da üniversiteler bölümlerine göre 3 ile 5 yıl arasında değişiklik gösteren eğitim süreleri vardır. Yüksek lisans ise 1 ile 1,5 yıl sürmektedir. Avustralya üniversiteleri YÖK tarafından denklik açısından kabul görmektedir. Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Avustralya üniversitelerinin %55i en iyi 500 üniversitesi içerisindedir.

Eğitim kalitesinin yüksek olması, refah seviyesinin yüksek olması, yaşam kalitesi, çalışma imkanları gibi birçok konuda Avustralya tüm dünya öğrencileri için eğitim açısından cazibe merkezi oluşturmaktadır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye’de bulunan üniversitelerdeki işletme bölümü deyince akla gelen ...
Kanada Güney Amerika kıtasının Kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Kanada 10 eyaletten oluşmaktadır. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim