Fransa Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransızca eğitim için Kanada ile birlikte en çok tercih edilen ülke elbette ki Fransa’dır. Fransa kültürel güzellikleri ve turistik alternatifleri ile öğrencileri cezbeden bir ülke olmasının yanı sıra özellikle kısa süreli vizelerin daha kısa sürede sonuçlanması sayesinde de kısa süreli eğitimler için sıklıkla tercih edilmektedir. Fransa kısa süreli Schengen vizeleri 15 iş günü değerlendirme süresine sahip olmasına rağmen genellikle 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun dönemli Fransa vizelerinin sonuçlanması ise 1 ile 2 buçuk aylık süreci bulabilmektedir.

Fransa Dil Okullarına Gitmek İçin Ne Vizesi Alınır?

Fransa’da dil okuluna gidebilmek için öğrencilerin 90 güne kadar olan eğitimleri için Schengen vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi olan öğrencilerin vize almalarına gerek olmamasının yanı sıra, 90 günden uzun sürecek eğitimler için tüm öğrencilerin ülkenin ulusal vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Fransa Dil Okulları Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

İster kısa, ister uzun olsun vize başvurusu yapması gereken öğrencilerin vize için evraklarını hazırlayıp vize başvuru merkezine teslim etmeleri ve bu belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Aşağıda örnek vize evraklarını görebilirsiniz.

Fransa dil okulu vizesi için gerekli evraklar;

  • En az vize bitiminden sonra 6 ay geçerli olan pasaport.
  • Varsa eski pasaportlar ve işlenmiş sayfaların fotokopisi.
  • İyi niyet mektubu.
  • Kayıt olunan kurstan kabul belgeleri ve ödeme bilgilerine ait kanıtlayıcı belgeler.
  • 90 günden uzun dil eğitimleri için A1 seviye Fransızca sertifikası.
  • Nüfus kayıt örneği.
  • Adli sicil kaydı.
  • Erkek adaylar için askerlik belgesi.
  • Başvuran kişiye veya sponsoruna ait mali durum belgeleri.

Fransa'da Dil Okulu Vizesi Kaç Günlük Olur?

Fransa dil okulu vizeleri öğrencilerin eğitim sürelerini kapsayacak şekilde verilmektedir. Eğer ülke öğrenciye özellikle Schengen dahilinde uzun süreli geçerliliği olacak bir vize verse bile öğrenci bu vizeyi her yıl maksimum 90 gün Schengen bölgesinde kalacak şekilde kullanabilmektedir. Uzun süreli ulusal vizeler okulun adını içerecek şekilde eğitim süresini kapsayarak verilmekte ve kimi durumlarda öğrencilere ekstra 15 gün ülkeyi gezmeleri ve kalmaları için de süreç tanınmaktadır.

Fransa Dil Okulları Kaç Haftalık Eğitimler Verir?

Fransa dil okulları öğrencilere minimum 2 hafta ile 9 ay arasında dil eğitimi alternatifleri sunabilmektedir. Öğrenci gerekli koşulları sağlaması ile birlikte bu eğitimlere katılabilmektedirler.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Washington, Amerika Birleşik Devletlerinin Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan bir eyalettir. Aynı ...
Amerika’da yüksek lisans programları, yurtdışı eğitim seçeneği arasında en güçlü ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim