İngiltere'de Yüksek Lisans Programları

Yurtdışı eğitim için Eğitim kalitesi, prestijli eğitimi ile İngiltere yüksek lisans eğitimi için oldukça güçlü seçenekler arasındadır. İngiltere’de yüksek lisans yapmak kariyer hedefleriniz için oldukça önemlidir. Eğitim dilinin İngilizce olması büyük bir avantaj sağlamaktadır. İngiltere’de yaşama deneyimi ve eğitim dilinin İngilizce olmasıyla, İngilizce seviyeniz mükemmele yakın olacaktır. Bu size oldukça büyük bir avantaj daha sağlayacaktır. İngiltere’de yüksek lisans süresi genellikle 1 yıldır. Bu durum size para ve zaman tasarrufu sağlayacaktır. İngiltere’de alacağınız eğitim tüm dünya tarafından kabul görmektedir. Köklü ve güçlü üniversiteleriyle İngiltere lisans eğitiminde olduğu kadar yüksek lisans eğitiminde de oldukça kaliteli bir eğitim vermektedir. İngiltere’de yüksek lisans yaparken çalışmak mümkündür. Öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu durum sizlere oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır.

İngiltere’de yüksek lisans koşulları

İngiltere’de yüksek lisans koşulları bakımından ilk koşul İngilizcedir. Genel olarak İngiltere üniversiteleri İngilizce yeterliliğinizi belgeleyebilmeniz için sizden IELTS puanı istemektedir. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değil ise İngiltere’de dil okullarında dil eğitimi alabilirsiniz. Türkiye’de bulunan dil kurslarına gitmektense İngiltere’de dil eğitimi daha avantajlı olacaktır. İngiltere’de kaldığınız süre içerisnde bol bol pratik yaparak dili yaşayarak öğrenme fırsatınız vardır. Bu size kelimelerin doğru telaffuzlarını, kullanım yerlerini doğru öğrenme fırsatı sunacaktır. İngiltere’de yüksek lisans başvuru şartları üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de çoğunluğu genel olarak şu belgeleri istemektedirler;

  • Transcript
  • İngilizce Yeterlilik Sınav Sonucu (IELTS)
  • Akademik Referans Mektubu
  • Sizin yazacağınız Niyet Mektubu

Başvurular direkt yapmak istediğiniz kuruma yapılır ve genellikle başvurular ücretsizdir. Genellikle ara dönemde yüksek lisans öğrencileri kabul edilmez. Dönem başlarında, başvuru yapmaya özen göstermeye dikkat edin.

İngiltere’de yüksek lisans maliyetleri genellikle 12.000£ - 17.000£ arasında değişiklik göstermektedir. İngiltere yüksek lisansla ilgili daha detaylı bilgiler İngiltere Master sayfamızdan edinebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde, akla ilk gelen ülkelerden biri Amerika’dır. Amerika ...
Ülkemizdeki başarılı öğrencilerin pek çoğu eğitimlerine yurtdışındaki yüksek ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim