İngilterede Dil Okulları

İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ve bu dille yaşamını sürdüren kişiler tarafından verilmesi çok önemlidir. Eğitim görürken aynı zamanda öğrenilen dilin her alanda kullanılması ise dil eğitimini pekiştirmektedir.

İngiltere Dil Okullarında Eğitim

Eğitim seviyesi ile dünya çapında ilk sıralarda olan İngiltere, çok fazla modern ve kaliteli hizmet veren dil okullarına sahiptir. İngilizcenin ana vatanında öğrenilmesini sağlayan eğitim kurumları, dil eğitiminin yanı sıra sokaklarda da İngilizce konuşulduğu bu ülke sayesinde, dilin yaşamın her anında bulunmasını ve günlük yaşamda 24 saat kullanılması ile de pratiğinin yapılmasında katkıda bulunuyor. Çok kısa sürede İngilizce öğrenilebilen ve İngilizce bilenlerin de dil seviyesini üst sıralara taşıyabildikleri dil okullarında; modern bilgisayar merkezi, kütüphane, çalışma ve dinlenme salonları, dil laboratuvarları ile her zevke hitap edebilen yemek salonları da bulunuyor. Özellikle dil laboratuvarları dinlediğini anlama konusunda öğrencilere çok büyük fayda sağlıyor. Çoğunlukla üniversite ve kolej kampüslerinde bulunan dil okullarında eğitim görenler, bu kampüslerin tüm olanaklarından da faydalanabiliyorlar.

İngiltere'de Verilen Kurs Seçenekleri

İngiltere'nin bir çok bölgesinde eğitim veren onlarca eğitim kurumu ve yüzlerce program mevcuttur. Bunlardan bazıları; Londra'da 79 program, Cambridge'de 44 program ve Oxford'da 42 adet program gibi sıralanabilir. Dil öğrenmek isteyenler için seviye ve ihtiyaçlarına uygun kurslar ile yaz okulları hemen hemen her bölgede bulunmaktadır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Avustralya, İngilizce dil eğitimi için tercih edilen avantajlı ülkelerden biridir. Farklı yoğunlukta ...
Evrenselleşen, süratle büyüyen ve kültürlerin birbiri ile daha iç içe ...

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim