İrlanda'da Yaşam

İrlanda, Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan ülkelerden biridir. Bu ülkede iki adet resmi dil vardır. Bunlar; İngilizce ve İrlandaca'dır. Ülkedeki insanların büyük çoğunluğu hem iş hayatında hem günlük hayatta yaygın bir şekilde İngilizce kullanır. İrlanda'nın yerel halkı arasında İrlandaca kullanımı da çoktur. Dili sade ve saf bir şekilde kullanan İrlandalı insanlar, açık ve anlaşılır konuşur. Bölgelere göre aksan farklılıkları görülse dahi hem İrlandaca hem de İngilizce dilini anlaşılır telaffuzlar ile konuşurlar. İrlanda hem bulunduğu konum hem yaşam şartları hem de insanları bakımından oldukça iyi bir ülkedir.

İrlanda Halkının Genel Özellikleri

İrlandalı insanlar genel olarak sıcak ve cana yakın insanlardır. Sohbet etmeyi seven ve dili akıcı bir şekilde kullanan İrlandalılar, eğlenmeye de önem verir. Sakin ve mutlu bir yaşam sürdüren İrlanda halkı, sıcakkanlı bir millettir. Bu yüzden özellikle yurt dışı eğitimi için bu ülkeye gelen yabancılara karşı fazlasıyla yardımsever bir yaklaşım sergilerler. İrlanda halkı, ülkemizden oraya giden insanlara da sevgi ile yaklaşır. Türklere karşı sıcak yaklaşımları olması sayesinde de gerek turistik amaçlı gerekse iş ya da eğitim amaçlı çok fazla Türk tarafından ziyaret ediliyor. İrlanda'da suç işleme oranları oldukça düşüktür. İnsanlar suçtan uzak duran kişilerdir. Halk aynı zamanda edebiyat ve müzik gibi alanlara da fazlasıyla önem verir. Genel olarak kültürlü insanlar olan İrlandalılar birçok konuda kendilerini geliştirmişlerdir.

İrlanda'da Eğlence Anlayışı

İrlanda, eğlenceye en fazla önem veren ülkelerden biri olarak ön plana çıkar. Sosyal hayatı dolu dolu yaşamayı seven insanlar, özelikle pub kültürü ile çok fazla eğlenir. Ülkeye ait olan ünlü bira ve viski markaları genellikle tüketilen içkiler olarak gösterilebilir. Eğlence hayatında önemli bir yere sahip olan bir diğer şey ise ülkedeki birbirinden farklı festivallerdir. Ülkedeki insanlar, bu festivallerde eğlenmeyi ve yeni insanlar ile kaynaşmayı çok sever. Festivaller eğlence kültürünün merkezinde yer alan şeylerden biridir. Cork Jazz Festival, Dublin Writer Week, Galway Races gibi festivallerde gençler, yaşlılar, aileler, arkadaşlar birlikte vakit geçirir. Dans etmek de İrlanda'da eğlence kültürünün önemli bir parçasıdır. Farklı enstrümanlar eşliğinde dans etmek hobiler arasında yer alır. Yemek kültürü de fazlasıyla etkili olan bu ülkede, yemek festivalleri de vardır. Aynı zamanda insanlar sık sık yemeklerde bir araya gelir.

İrlanda Yaşam Şartları

İrlanda, ekonomik olarak orta sınıf bir ülkedir. Ülkede yaşam çok pahalı değildir. Ancak fazlasıyla ucuz olduğu da söylenemez. Ülkenin en hareketli şehri Dublin’dir. Eğlence merkezleri, spor salonları, mekanları bakımından çok fazla ziyaret edilen bir şehirdir. Aynı zamanda İrlanda'da spor, günlük hayatın önemli bir parçasıdır. Genellikle su sporları çok fazla tercih edilir. İş olanakları ve eğitim bakımından da şartlar iyidir. Şehirde ulaşım olanağı yeterlidir. İstenilen bir yere gitmek zor değildir. Edebiyat ve tiyatro alanında da birçok önemli esere sahip olan İrlanda, bu alanları sevenler için iyi bir ülkedir.

İrlanda’da Eğitim Ve İş Şartları

İrlanda eğitim bakımından gelişmiş bir ülkedir ve kaliteli eğitim kurumlarına sahiptir. Aynı zamanda dil okulu olarak birçok önemli kurum tarafından eğitim olanağı vardır. Şehirde iş olanakları da fazlasıyla iyidir. İnsanlar uzmanlaştıkları alanlarda iş bulabilir. Bu yüzden İrlanda hem eğitim hem de iş şartları bakımından iyi ülkeler sınıfına girer. Karya International olarak yurt dışı eğitim danışmanlığı yapıyor ve İrlanda gibi birçok ülkede çeşitli eğitim olanakları sunuyoruz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için ülke, şehir, program türleri ve ...
Amerika dil okulu konusunda dünya üzerinde baya büyük bir yere sahiptir. Çok ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim