IELTS Nedir?

Ielts Nedir?

Ielts Sınavı, 2 yıl geçerliliği olan uluslararası 10.000’den fazla devlet ve akademik kurumun, şirketin kabul ettiği İngilizce yeterlilik sınavıdır. Ielts Sınavı 2 farklı formattan oluşmaktadır. Bu formatların sınav biçimleri aynıdır. Bu formatlar Ielts Akademik ve Ielts Genel Eğitim’dir. Akademik sınav genel anlamda, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim alabilmek için girmeniz gereken sınavdır. Sadece İngilizce konuşulan ülkeler olarak sınırlamayın bugün bir çok üniversite İngilizce yeterliliği için ielts puanı istemektedir. Sınav Reading, Listening, Speaking, Writing olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır. Bu sürenin 30 dakikası Listening, 60 dakikası Reading, 60 dakikası Writing ve 11 ile 14 dakika arasında değişen süreyle Speaking oluşturmaktadır. Yalnız burada söylememiz gereken bir nokta var. Speaking bölümü sınavla aynı gün olabileceği gibi sınavdan en erken 3 gün önce ya da en geç 3 gün sonra şeklinde değişmektedir. Ielts sınavı 9 puan üzerinden değerlenirilmektedir.

Ielts Reading

Reading bölümünde 60 dakika süreniz vardır. Bu bölümde 40 soruyu cevaplarsınız. Sorular 2 ve ya 3 metinden istenilen bilgileri bulma yönünde gelecektir.

Ielts Listening

Ielts sınavının ilk bölümünü oluşturmaktadır.Bu bölümde yaklaşık 30 dakika süreniz vardır. Bu süre içerisinde içerikleri birbirinden farklı 4 ses kaydı dinletilmektedir. İlk ses kaydında iki kişinin arasında geçen sosyal konuşmalardan olacaktır. 2. Konuşma ise bir kişinin akademik olmayan konuşmalarını içeren ses kaydıdır. 3. Ses kaydında ise 2 den fazla kişinin aralarında akademik bir konu üzerine konuştukları ses kaydıdır. Son olarak da üniversitelerde daha önceden gerçekleşmiş konferans konuşmasından oluşmaktadır.

Ielts Writing

Birbirinden farklı iki metin yazmanız beklenmektedir. Verilen konu üzerinde yazacağınız yazı genel olarak tutarlı olmalıdır. Writing bölümünde ki ilk verilen konuda daha uzun bir yazı yazmanız beklenmektedir.

Ielts Speaking

Bir kurul karşısında verilen bir konu üzerine konuşmanız beklenmektedir. Kurul önce sizi rahatlatmak için sohbet edecektir. Rahat olun ve akıcı konuşmaya özen gösterin. Yaklaşık 11-14 dakika arasında süreniz bulunmaktadır.

Tüm IELTS Hazırlık Kurslarımızı Görmek İçin Tıklayın

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Avustralya’da Lisans Eğitimi Avustralya son yıllarda yurtdışı eğitim seçenekleri ...
Yaz Okulu olarak Amerika seçiminizin en doğru olacağı yerdir. Birçok ırkı içinde barındıran ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim