MBA

MBA

MBA programları (Master of Business Administration) olarak ülkemizde bilinen programlar içerik olarak İşletme yüksek lisansı içeriğini temel alan bir yüksek lisans programıdır. Ülkemizde ve dünyada ilgi ve itibar gören master programlarının başında gelmektedir. İçeriği ile beyaz yaka iş gücü kaynağı olabilecek bir bölümdür.

Çok uluslu şirketler, iş yaptıkları, işlerini taşıdıkları ülkelerde MBA diplomasına önem vererek iş alımı yapmaktadır. MBA sahibi çalışanların genel olarak yıllık gelirleri şirket ortalamalarının oldukça üstünde olmaktadır.

MBA

MBA yapmalı mıyım?
MBA programları, mesleğinde fark yaratmak isteyen herkes için, doğru ve gerekli bir seçenektir. Hem daha prestijli, maddi getirisi yüksek işlere kabul alabilmek hem de kariyerinde yükselmek isteyen herkesin MBA yapması önerilmektedir.

Yurtdışı MBA Maliyetleri
Yurtdışında MBA, gidilen ülkeye, master yapılan üniversite ve eğitim kurumuna ve yaşanılan şehir gibi pek çok etkene göre maliyeti değişen bir eğitim programıdır. Ülke ve eğitim kurumuna göre değişmekle birlikte 4000 USD ile – 12000 USD arasında MBA programları bulunabilmektedir.

Sitemizdeki üniversite arama motorunda, istediğiniz ülkedeki MBA programlarını bulabilmek için aşağıdaki ülke bölümünden istediğiniz ülkeyi seçmeli, üniversite ile ilgili bölümden tercih ettiğiniz özel bir üniversite var ise onu seçmeli, eğer üniversite tercihiniz yok ise, tüm üniversiteler olarak bırakmalısınız. Daha sonra bölüm ismine MBA yazarak Bul tuşunu tıklamalısınız. Size sunabileceğimiz pek çok MBA programını ve ücretlerini böylelikle görebilirsiniz.

Üniversite ve Master Arama Motoru

MBA

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışı eğitim olanakları, oldukça geniş. Bu nedenle hangi alana nasıl başvuru yapacağınızı ...
Yurtdışı çıkışlar için lazım olan pasaportlar yurtdışına girişlerde kullanılacak ...
MBA

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim