MBA

MBA programları, uzun ismi ile de Master of Business Administration olarak ülkemizde bilinen programlar içerik olarak İşletme yüksek lisansı içeriğini temel alan bir yüksek lisans programıdır. Ülkemizde ve dünyada ilgi ve itibar gören master programlarının başında gelmektedir. İçeriği ile beyaz yaka iş gücü kaynağı olabilecek bir bölümdür.

MBA

Çok uluslu şirketler, iş yaptıkları, işlerini taşıdıkları ülkelerde MBA diplomasına önem vererek iş alımı yapmaktadır. MBA sahibi çalışanların genel olarak yıllık gelirleri şirket ortalamalarının oldukça üstünde olmaktadır.

MBA programlarının süreleri ülkelere göre değişiklik göstermekte ve 1 veya 2 yıl sürmektedir. Programın süresi kısaldıkça, tüm içeriğin verilebilmesi için eğitimin yoğunluğu da artmaktadır.

MBA

MBA yapmalı mıyım?


MBA programları, mesleğinde fark yaratmak isteyen herkes için, doğru ve gerekli bir seçenektir. Hem daha prestijli, maddi getirisi yüksek işlere kabul alabilmek hem de kariyerinde yükselmek isteyen herkesin MBA yapması önerilmektedir. Ayrıca bilgilerini tazelemek isteyen ve yeniliklere ayak uydurmak isteyen profesyonellerden tarafından da oldukça tercih edilmektedir.

MBA programı işletme ve iş dünyasının temel noktalarına odaklanan bir programdır. Finans, insan kaynakları yönetimi, strateji, pazarlama v.b. iş hayatı ve şirketler için oldukça önemli ve temel konuları içeren ve öğrencilerin tecrübeleri ile birleştirebilecekleri ders içerikleri sunulmaktadır. Böylece küresel ölçekte piyasalar, eğilimler ve iş dünyası ile ilgili hem teorik hem de pratik anlamda yetkin bir çalışan, yönetici adayı veya yönetici olmanıza imkan sağlar. Eğitimin yanı sıra pek çok ülkede sunulan MBA programları sayesinde; farklı bir dil ile eğitim alıp bu dile daha çok hakim olma, farklı kültürler tanıma imkanı ile daha geniş ve global bir bakış açısı, farklı ülkelerden insanlar ile tanışarak iş ağını genişletme ve yeni bağlantılar kurma imkanı gibi her anlamda katkı sağlayacak bir deneyim sunmaktadır.

Nasıl MBA yapabilirim?

Kariyerlerine ve kendilerine önemli bir yatırım yapmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir program olan MBA programı için öğrencilerden birtakım dokümanlar ve özellikler istenmektedir. Bu dokümanlar okullara göre değişiklik gösterse de temelde istenen ve ortak olan bazı gereklilikler bulunmaktadır.

Öncelikle uluslararası MBA yapacakları için öğrencilerden belirli bir dil yeterliliği istenmektedir. Her okulun belirlediği minimum bir İngilizce seviyesi vardır ve öğrencilerin seviyelerini kanıtlamalarını sağlayan TOEFL veya IETLS sınav sonuçları istenmektedir.

Okulun istediği süre kadar iş tecrübesi ve özgeçmiş. Çoğu MBA programı için iş tecrübesi istenmektedir, iş tecrübesine sahip olan öğrencilerin tecrübeleri sayesinde daha çabuk adapte olabildikleri ve uygulamaya koyma konusunda daha hızlı ve başarılı oldukları düşünülmektedir.

Lisans eğitiminden mezun olmuş olmak ve okulun istediği minimum not ortalamasını (GPA) sağlamış olmak.

Değerlendirme yapılabilmesi için öğrencinin almış olduğu dersleri gösteren Transkript ve varsa sertifikalar.

Okulun istediği bilgileri içeren doldurulmuş Başvuru Formu

Öğrencinin kimlik bilgilerini görmek için Pasaport ve varsa vize sürecinde Eski Vize Fotokopileri

Bu eğitimi karşılayacak maddi yeterliliği gösteren Banka Mektubu ve hesap dökümleri

Eğitim bir sponsor tarafından karşılanacak ise, bunu gösterir Sponsor Teminat Mektubu

Tavsiye Mektubu

Yurtdışı MBA Maliyetleri

Yurtdışında MBA, gidilen ülkeye, master yapılan üniversite ve eğitim kurumuna ve yaşanılan şehir gibi pek çok etkene göre maliyeti değişen bir eğitim programıdır. Ülke ve eğitim kurumuna göre değişmekle birlikte 4000 USD ile – 12000 USD arasında MBA programları bulunabilmektedir.

Ülkelere göre değişmekle birlikte, bazı ülkelerde öğrenciler eğitimlerini alırken, part-time yani haftada 20 saat çalışma iznine sahip olabilmektedirler.

Sitemizdeki üniversite arama motorunda, istediğiniz ülkedeki MBA programlarını bulabilmek için aşağıdaki ülke bölümünden istediğiniz ülkeyi seçmeli, üniversite ile ilgili bölümden tercih ettiğiniz özel bir üniversite var ise onu seçmeli, eğer üniversite tercihiniz yok ise, tüm üniversiteler olarak bırakmalısınız. Daha sonra bölüm ismine MBA yazarak Bul tuşunu tıklamalısınız. Size sunabileceğimiz pek çok MBA programını ve ücretlerini böylelikle görebilirsiniz.

MBA

Biz, Karya Yurtdışı Eğitim olarak, size ve hedeflerinize uygun ülke ve okul tercihi, gerekli belgeler ile başvuru süreci ve okul kabulünün alınması, vize başvurusu ve takibi, uygun uçak bileti, ülkeye gitmeden önce gerekli bilgilendirmenin yapılması, eğitiminizi alırken herhangi bir desteğe ihtiyacınız olduğunda veya eğitiminizi uzatmak istediğinizde her zaman yanınızda olacağız.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı eğitim konusunda pek çok seçenek bulunmaktadır. ...
Öğrenciler açısından birçok avantajlar sunan yurtdışı yaz kursları geçmiş ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim