Yurt Dışında Tıp Okumak

Tıp okumak isteyenlerin hayallerinden biri de genel olarak yurtdışında eğitim alabilmektir. Yurt dışındaki üniversitelerde tıp eğitimi almak mümkündür. Üstelik bunun için ekstra bir sınava girmeye de genellikle gerek olmaz. YÖK tanınırlığı olan bir üniversiteyi tercih ederek yurt dışında tıp ve benzeri alanlarda eğitim alınabilir. Tıp okumak isteyenler, yurt dışında eğitim alarak kendilerini en iyi şekilde geliştirebilir. Yurt dışında tıp eğitimi almak için bazı üniversiteler sınava ihtiyaç duymaz. YKS sınavında başarılı olmadan da Avrupa Birliği'ndeki bazı ülkelerde üniversiteye başlayabilir ve tıp eğitimi alabilirsiniz. Ancak bunun için iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekir. İngilizce'si yeterli olmayan kişiler üniversite eğitimlerini tamamlayamaz. Bu yüzden yeterli İngilizce'ye sahip olmayanlar, öncesinde dil eğitimi alabilir.

Avrupa Birliği Ülkelerinde Tıp Okuma İmkânı

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında eğitim birliği bulunduğu için yurtdışında eğitim almak isteyenler, AB ülkelerini çok sık tercih ediyor. Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan üniversitelerde Erasmus gibi programlar ile dönemlik olarak eğitim alınabilir. Aynı zamanda eğitim birliği sayesinde serbest olarak bütün eğitimi yurtdışındaki bir üniversitede tamamlamak da mümkündür. Bu sayede de Avrupa Birliği ülkelerinde, YÖK denkliği bulunan üniversitelerde sınavsız olarak da eğitim alınabiliyor. Bundan faydalanarak yurtdışında Macaristan, Polonya gibi ülkelerde tıp eğitimi almak mümkün oluyor. Tıp eğitimleri genel olarak zorludur. Bu yüzden tıp eğitimi almadan önce ileri seviye bir İngilizce bilgisine sahip olmak önemlidir. Yabancı dil bilginiz yeterli olduğu takdirde yurtdışında tıp okuma imkanına sahip olabilirsiniz.

Yurtdışında Tıp Eğitimi Alınabilecek Ülkeler

Yurtdışında tıp eğitimi almak için uygun olan çeşitli ülkeler vardır. Bunların çoğu ise Avrupa Birliği ülkeleridir. Diğer ülkelerde tıp eğitimi almak daha zor oluyor. Avrupa Birliği ülkelerinden birinde tıp eğitimi alarak bu alanda uzmanlaşabilirsiniz. Eğitim alabileceğiniz ülkelerden ikisi Macaristan ve Polonya'dır. Polonya, yurtdışında tıp eğitimi almak isteyenlerin en fazla tercih ettiği ülkelerden biridir. Macaristan ise hem iyi üniversiteleri hem de kaliteli eğitimi ile ön plana çıkıyor. Ukrayna da yurtdışında tıp okumak için tercih edilebilecek ülkeler arasında yer alıyor. Gerek yaşam şartları gerek eğitim olanakları bakımından iyi bir ülkedir. Çekya ise birçok eğitim dalı için ülkemizdeki öğrenciler tarafından sık gidilen ülkeler arasındadır. Tıp alanında da yurtdışında üniversite okumak isteyenlere birçok imkân sunuyor. Bunlar ve benzeri ülkelerde tıp okumak mümkündür. Yurt dışında tıp okumak istiyorsanız eğitim danışmanlığı hizmeti alabilir ve dönem başında siz de yurtdışında tıp eğitimine başlayabilirsiniz.

Yurtdışında Tıp Eğitimi Almak Neden Faydalıdır?

Yurtdışında tıp okumak insanlara birçok açıdan fayda sağlıyor. İlk olarak yurtdışında okuyarak uluslararası standartlarda eğitim alabilirsiniz. Bununla birlikte yabancı dilinizi de sürekli olarak geliştirebilir ve ana diliniz gibi konuştuğunuz ikinci bir dile sahip olabilirsiniz. Avrupa Birliği üniversitelerinden tıp alanında mezun olduğunuz takdirde mavi diploma alırsanız. Bu diploma sayesinde de dünyanın her yerinde mesleğinize devam edebilirsiniz. Aynı zamanda AB ülkelerinde gezebilir ve staj gibi imkânlardan yararlanabilirsiniz. Çünkü Schengen vizesi sahibi olacaksınız. Yurtdışında tıp okuyarak bunlar ve benzeri çok sayıda avantajdan yararlanabilirsiniz.

Yurtdışında Nasıl Tıp Okuyabilirsiniz?

Yurtdışında tıp okumak için yapmanız gereken tek şey erken başvuru yapmak ve danışmanlık hizmeti almaktır. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak siz de Avrupa Birliği ülkelerinden birinde tıp okuma fırsatına sahip olabilirsiniz. Yurtdışında tıp okumak, iyi bir kariyere ve yabancı dil bilgisine sahip olmak için danışman desteği alabilirsiniz.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bir ada ülkesi olan Avustralya doğası, yüksek yaşam standartları ve iş imkanları ile dil eğitimi ...
İyi koşullarda yaşamak,iyi bir hayat standartı yakalamak herkesin kendisi ve ailesi için isteyeceklerinin ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim