Malta Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrencilerin vize başvurularını programlarından en azından 1 buçuk veya 2 ay önce başlatması gerekmektedir. Malta’ya gitmek isteyen öğrencilerin vize değerlendirme süresi ön görüldüğünde vize başvuruları yaklaşık 3 haftalık bir süreçte sonuçlanmaktadır.

Malta Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta Dil Okullarına Gitmek İçin Ne Vizesi Alınır?

Yeşil pasaport hakkına sahip öğrencilerin 3 aya kadar alacakları eğitimler için herhangi bir vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bordo pasaporta mensup kişilerin ve yeşil pasaportlu olsa bile 3 aydan uzun eğitim alacak öğrencilerin Malta ulusal d tipi öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir. Malta dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler eğitimleri süresince geçerli olan bu vizeyi aldıklarında ülkeye vize başlangıç tarihi itibariyle girme hakkına sahiptirler.

Malta Dil Okulları Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Malta’ya dil okuluna gidecek bir öğrenci vize zorunluluğu kapsamında başvuru merkezinin sitesi içerisinde de bulabileceği gerekli evraklarını toplamalı ve bu evrakları randevu gününde başvuru merkezine teslim etmelidir. Evrakların eksiksiz şekilde konsolosluğa gönderilmesi oldukça önemli olduğundan başvuru merkezi evrakları kontrol edip tamam olduğunu teyit ettikten sonra vize dosyası konsolosluğa gönderilmektedir.

Malta dil okulu vizesi için gerekli evraklar;

 • En az 6 ay geçerli pasaport.
 • Varsa eski pasaportlar ve işlenmiş sayfaların fotokopileri.
 • Niyet Mektubu.
 • Aile Nüfus Kayıt Örneği.
 • Adli Sicil Kaydı.
 • Erkek Öğrenciler İçin Askerlik Belgesi.
 • Öğrenci iseniz Öğenci Belgesi, Mezun Olunmuşsa Diploma.
 • Malta’daki Okuldan Kabul Belgeleri ve Ödemenin Tamamlandığına Dair Kanıtlayıcı Belgeler.
 • Sponsor Eşliğinde Gidilecekse Sponsor Tarafından Alınmış Noter Onaylı Taahhütname.
 • Çalışan Kişiler İçin İş Yeri Belgeleri ve Maaş Belgeleri.
 • Mali Durum Belgeleri.

Malta'da Dil Okulu Vizesi Kaç Günlük Olur?

Malta’da dil eğitimi alacak öğrenciler 3 aya kadar alacakları eğitimler için eğitim sürelerini kapsayacak şekilde bir Schengen vizesi almaktadırlar. Eğer öğrenci yeşil pasaporta mensup bir öğrenci ise 3 aya kadar alacağı eğitimler için vize almak zorunda değildir. Eğer öğrenci 3 aydan uzun bir kursa gidecekse ülkenin ulusal öğrenci vizesine başvurmalıdır. Bu vize öğrencinin eğitim sürecinin tamamını kapsayacak şekilde bir vize verilmektedir. Öğrenciler vizelerini Malta’da uzatma hakkına sahip değildirler.

Malta Dil Okulları Kaç Haftalık Eğitimler Verir?

Malta’ya dil okuluna giden öğrenciler 2 hafta ile 36 hafta arasında eğitimlere katılabilmektedirler. Öğrencinin eğitim sürecini vize başvurusundan önce netleştirmesi gerekmektedir. Öğrencinin başvuracağı vize tipi ve alacağı vizenin süresi tamamı ile eğitim sürecine göre belirlenmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Eğitim ve öğretime dikkat eden birçok kişi, kendini geliştirebilmek ve daha çok ...
Dünyanın en yaşanabilir, suç oranı düşük ve güvenli bir ülke ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim