Avustralya'da Dil Okulu Ve Çalışmak

Avustralya, Güney Yarımküre de bulunan harika bir ada ülkesidir. Avustralya yılın genelinde sıcak bir iklime sahiptir. Sosyal yaşantısı oldukça hareketli olan Avustralya’da yaşam standartları oldukça yüksektir. Bununla birlikte Avustralya herhangi bir şart koşul olmaksızın eğitim için gelen öğrencilere çalışma izni vermektedir. Avustralya’nın anadili İngilizce olması, öğrenci vizesi ile çalışma imkanının olması öğrenciler açısından hem dil eğitimi için hem de lisans, yüksek lisans eğitimi için cazibe merkezi haline gelmektedir. Çalışma fırsatı sizin eğitim süreniz boyunca, günlük harcamalarınız gibi masraflarınızı çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Avustralya’da iş bulabilmeniz doğrudan İngilizce seviyenizle alakalıdır. Öğrenciler genellikle kafe, restoran, otel gibi işletmelerde iş bulabilmekteler. Eğitim döneminiz boyunca haftada 20 saat part-time çalışma izniniz vardır. Avustralya’daki öğrenciler tatil dönemlerinde full time çalışabilirler. Tatil günleri hafta sonu tatil günlerini kapsamaz. Full time çalışabilmeniz için sömestre gibi ara tatil dönemleri olmalıdır. Avustralya’da saatliği 10 ile 20 AUD arasında değişen ücretlerle iş bulabilirsiniz. Part time iş ararken bir CV hazırlamanız gerekmektedir. Sidney, Avustralya’nın en büyük şehirlerinden birisidir. Ancak ülkenin en büyük şehri olmasına rağmen Çin’li öğrencilerin ucuz iş gücü oluşturması nedeniyle iş fırsatları bakımından Melbourne daha iyi bir seçenek olabilmektedir. Tabi ki bu durum lisans eğitimi sonrasında belirli bir alanda uzmanlaştığınız durumları kapsamamaktadır.

Avustralya dil okulları, devlet tarafından denetlenmektedir. Bu da size eğitim kalitesi olarak iyi bir eğitim alacağınızın güvencesini oluşturmakta. Ülkede konuşulan resmi dil İngilizce olduğundan dolayı, eğitiminiz dışında da günlük yaşantınızda bol bol İngilizce pratik yapma fırsatı bulacaksınız. İngilizceyi öğrenirken kelimelerin telaffuzunu, kullanım biçimlerini deneyimleyerek, kullanarak öğreneceksiniz. Resmi dilin İngilizce olması ve bol bol pratik yapma imkanınızın olması nedeniyle İngilizceyi daha kısa sürelerde öğrenebilmeniz mümkündür. Avustralya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra İngilizce seviyeniz anadile yakın seviyede olacaktır. Türkiye’ye döndüğünüzde hem yurtdışında yaşama deneyiminiz, hem İngilizce seviyenizin anadile yakın olması sebebiyle kariyer hedeflerinizde büyük kurumsal şirketlerde iş fırsatları yakalayabilmeniz mümkün olacaktır.

Avustralya hem yurtdışı yaşam deneyimi elde edebileceğiniz, hem dil eğitimi ya da lisans, yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz bunları gerçekleştirirken çalışabileceğiniz harika bir ülkedir.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İrlanda, Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan ülkelerden biridir. Bu ülkede iki adet ...
Yurtdışında hukuk okumak isteyenler için kaliteli ve saygın üniversiteler barındıran Amerika, ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim