Avustralya'da Dil Okulu Ve Çalışmak

Avustralya, Güney Yarımküre de bulunan harika bir ada ülkesidir. Avustralya yılın genelinde sıcak bir iklime sahiptir. Sosyal yaşantısı oldukça hareketli olan Avustralya’da yaşam standartları oldukça yüksektir. Bununla birlikte Avustralya herhangi bir şart koşul olmaksızın eğitim için gelen öğrencilere çalışma izni vermektedir. Avustralya’nın anadili İngilizce olması, öğrenci vizesi ile çalışma imkanının olması öğrenciler açısından hem dil eğitimi için hem de lisans, yüksek lisans eğitimi için cazibe merkezi haline gelmektedir. Çalışma fırsatı sizin eğitim süreniz boyunca, günlük harcamalarınız gibi masraflarınızı çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Avustralya’da iş bulabilmeniz doğrudan İngilizce seviyenizle alakalıdır. Öğrenciler genellikle kafe, restoran, otel gibi işletmelerde iş bulabilmekteler. Eğitim döneminiz boyunca haftada 20 saat part-time çalışma izniniz vardır. Avustralya’daki öğrenciler tatil dönemlerinde full time çalışabilirler. Tatil günleri hafta sonu tatil günlerini kapsamaz. Full time çalışabilmeniz için sömestre gibi ara tatil dönemleri olmalıdır. Avustralya’da saatliği 10 ile 20 AUD arasında değişen ücretlerle iş bulabilirsiniz. Part time iş ararken bir CV hazırlamanız gerekmektedir. Sidney, Avustralya’nın en büyük şehirlerinden birisidir. Ancak ülkenin en büyük şehri olmasına rağmen Çin’li öğrencilerin ucuz iş gücü oluşturması nedeniyle iş fırsatları bakımından Melbourne daha iyi bir seçenek olabilmektedir. Tabi ki bu durum lisans eğitimi sonrasında belirli bir alanda uzmanlaştığınız durumları kapsamamaktadır.

Avustralya dil okulları, devlet tarafından denetlenmektedir. Bu da size eğitim kalitesi olarak iyi bir eğitim alacağınızın güvencesini oluşturmakta. Ülkede konuşulan resmi dil İngilizce olduğundan dolayı, eğitiminiz dışında da günlük yaşantınızda bol bol İngilizce pratik yapma fırsatı bulacaksınız. İngilizceyi öğrenirken kelimelerin telaffuzunu, kullanım biçimlerini deneyimleyerek, kullanarak öğreneceksiniz. Resmi dilin İngilizce olması ve bol bol pratik yapma imkanınızın olması nedeniyle İngilizceyi daha kısa sürelerde öğrenebilmeniz mümkündür. Avustralya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra İngilizce seviyeniz anadile yakın seviyede olacaktır. Türkiye’ye döndüğünüzde hem yurtdışında yaşama deneyiminiz, hem İngilizce seviyenizin anadile yakın olması sebebiyle kariyer hedeflerinizde büyük kurumsal şirketlerde iş fırsatları yakalayabilmeniz mümkün olacaktır.

Avustralya hem yurtdışı yaşam deneyimi elde edebileceğiniz, hem dil eğitimi ya da lisans, yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz bunları gerçekleştirirken çalışabileceğiniz harika bir ülkedir.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ülkemizdeki öğrencilerin birçoğu, yurtdışında eğitim alma hayali kurar ve çeşitli ...
Yurt dışında okumak birçok öğrencinin hayalidir. Beğendikleri yabancı bir ülkede ...
Avustralya'da Dil Okulu Ve Çalışmak

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim