Amerika Üniversite Fiyatları

Dünyada birçok öğrenci üniversite için yurtdışı eğitimlerini tercih edebiliyor. Yurt dışında eğitim alınan ülkelerin başında ise Amerika geliyor. Amerika eğitimde gelişmiş bir ülke olarak birçok önemli üniversiteye sahiptir. Ülkede bulunan kaliteli üniversitelerde eğitim alma olanağı yurtdışından gelen öğrencilere de sunulur. Ülkemizden de her yıl belirli bir öğrenci kitlesi Amerika'ya üniversite eğitimlerine gidiyor. Amerika'nın farklı şehirlerinde birçok iyi üniversite mevcuttur. Bu üniversitelerin fiyatları ise birçok unsura bağlı olarak farklılık gösterir.

Amerika’da Üniversite Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Amerika'da üniversite fiyatlarını belirleyen temel unsur, üniversitenin olanakları ve fiyat politikasıdır. Bununla birlikte üniversitelerin bulunduğu konuma bağlı olarak da fiyat değişiklikleri meydana geliyor. Amerika'da üniversite fiyatlarında bir diğer unsur ise ne tür bir eğitim alınacağıdır. Üniversitelerde lisans, yüksek lisans gibi eğitimlere göre farklı fiyatlar görülebilir. Katılacağınız eğitim programı, ödeyeceğiniz fiyatı artırabilir ya da azaltabilir. Amerika genel olarak diğer birçok ülkeye göre daha fazla eğitim maliyeti olan bir ülkedir. Ülkenin eğitim kalitesi ve olanakları göz önünde bulundurulduğunda maliyetlerin daha yüksek olması anlaşılabilir bir durumdur. Aynı zamanda yaşam maliyetleri de biraz yüksek olabilir. Genel olarak Amerika’da üniversite fiyatları 12 bin dolardan başlar. Ortalama olarak ise iyi bir Amerikan üniversitesinde yıllık 20 – 25 bin dolar maliyet ile okumak mümkündür. Ancak yaşam masrafları olduğu da unutulmamalıdır. Amerika'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız iyi bir araştırma yaparak ve danışmanlık hizmeti alarak daha iyi fiyatlar ile okuyabilirsiniz. Eğitim programı, tercih edilecek şehir, seçilen üniversite gibi unsurlara bağlı olarak birçok farklı fiyat seçeneği ile Amerika'da üniversite eğitimi alınabilir.

Amerika'da Üniversite Fiyatları Neden Çoğu Ülkeye Göre Daha Fazla

Amerika’da üniversite eğitimi almak diğer birçok ülkeye göre daha masraflı olabiliyor. Bunun sebebi Amerika'nın dünya çapında ün sahibi olan ve en iyiler arasında gösterilen üniversitelere sahip olmasıdır. Aynı zamanda ülkenin eğitimdeki başarısı ve kaliteli eğitim olanakları sunması da bunda etkilidir. Amerika aynı zamanda yaşam standartları yüksek olan bir ülkedir. Bu durum dolayısı ile eğitime de yansır. Maliyetler her ne kadar diğer birçok ülkeye göre fazla olsa dahi eğitim kalitesi üst düzeydir. İyi ve kaliteli bir üniversite eğitimi almak için Amerikan üniversitelerini tercih edebilir ve lisans, yüksek lisans gibi eğitim programlarından yararlanabilirsiniz.

Amerika'daki Üniversiteleri Tercih Etmenin Yararları

Amerikan üniversitelerini tercih etmenin birçok yararı bulunuyor ve ülkemizden Amerika'ya eğitim amaçlı çok sayıda insan gidiyor. Amerika'da dünyanın sayılı üniversitelerinde eğitim alma imkânı vardır. Aynı zamanda kaliteli bir üniversite eğitimi almak ve ilgili alanda başarılı olmak mümkündür. Amerika'daki üniversitelerde en iyi şekilde lisans ve yüksek lisans programlarını tamamlamak mümkündür. Amerika'da üniversite eğitimi almanız birçok iş başvurusunda sizi ön plana çıkarır. Aynı zamanda yurtdışında alacağınız bu eğitim ile farklı ülkelerde iş başvurusunda bulunduğunuz zaman işe girme olasılığınız artar. Amerika'da tamamlanan bir üniversite eğitimi ve alınan bir diploma, çok sayıda ülkede ve şirkette önemli görülür. Bu sayede Amerika'da bir üniversite okumak fazlasıyla yararlı olur.

Amerika'nın Olanakları

Amerika fırsatlar ülkesidir. Bu ülkede üniversite eğitimi almanın bir diğer faydası ise ülkenin sunduğu imkânlardan yararlanabilmenizdir. Ülkedeki fırsat olanaklardan eğitim süreci boyunca maksimum verimle yararlanabilirsiniz. Amerika'da üniversite fiyatları diğer birçok ülkeye göre fazla olmasına rağmen eğitim standartları ve yaşam kalitesi de yüksektir. Amerika'da üniversite eğitimi almak için yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti alabilir ve bu süreci mümkün olan en iyi şekilde geçirebilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere öğrencilerin dil eğitimi konusunda en fazla tercih ettiği ülkeler içerisinde ...
MBA; ekonomi, finans, pazarlama, girişimcilik, yönetim, idare ve benzeri alanlarda uzmanlaşmak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim