İngiltere Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere eğitim alanında hem kurumları hem de programları ile dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Sadece lise, üniversite gibi eğitim kurumları ile değil dil okulları ile de kaliteli eğitimler veriyor. Yurtdışından İngiltere gidecek ve eğitim alacak olan öğrencilerin, öğrenci vizesi alması gerekir. Daha doğrusu bir vize alması ve bu sayede İngiltere'de bulunma hakkına sahip olması gereklidir. Bunun için de farklı vizeler vardır. Eğitim doğrultusunda en uygun vize tercih edilerek İngiltere'de dil eğitimi alınabilir. İngiltere'de dil okulunda eğitim alma imkânı veren 3 tür vize bulunuyor. Bunlar; ziyaretçi öğrenci vizesi, uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi ve genel öğrenci vizesidir. Üç vizeden herhangi bir ile İngiltere'de dil eğitimi almak mümkündür. Bu vizelerin çıkma süresi genel olarak 15 iş günüdür. Yani İngiltere dil okulu vizeleri, genellikle on beş iş günü içerisinde çıkar. Ancak genel öğrenci vizesinde yoğunluktan dolayı biraz daha fazla süre uzaması meydana gelebilir. Bununla birlikte yoğunluk olmadığı dönemlerde ziyaretçi öğrenci ve uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizeleri 5 günde dahi çıkabiliyor. Hızlandırılmış vize hizmeti alındığı takdirde genel öğrenci vizesini de 5 gün gibi kısa bir sürede çıkarmak mümkün olabiliyor. İngiltere'de dil okuluna gitmek için gerekli olan vizeler, ortalama olarak bu sürelerde çıkarılıyor.

İngiltere Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Dil Okulları için ziyaretçi ve öğrenci vizesi

İngiltere'de dil okuluna gitmek için alınabilecek en kısa süreli vize, ziyaretçi öğrenci vizesidir. Bu vize türü, 6 aya kadar olan eğitimler için kullanılabilir. Yani İngiltere'de alınacak dil eğitimi süresi 6 aydan daha uzun değilse bu vize alınır. Ziyaretçi öğrenci vizesi sayesinde maksimum 6 aya kadar olan dil eğitimlerine rahat bir şekilde katılmak mümkündür. Bu vizenin süresi gittiği zaman ise ülkeden ayrılmak gerekir. Ziyaretçi öğrenci vizesini uzatmak gibi bir durum söz konusu değildir. Bu vizenin süresi uzatılamaz. Başvuru durumunda genellikle yoğunluğa bağlı olarak 5 ila 15 gün arasında bir sürede vize çıkar.

İngiltere Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi - İngiltere Dil Okulları

Dil okuluna gitmek için İngiltere’yi tercih eden kişiler, ilk olarak eğitimlerine uygun bir vize çıkarmak zorundadır. Uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi, 11 aya kadar olan bütün dil eğitimleri için kullanıma uygundur. Genellikle dil okulunda aldıkları eğitim 6 aydan daha fazla olan kişiler 11 aylık vizeleri tercih eder. Bu vizeyi de sonradan uzatmak mümkün değildir. Aynı zamanda bu vizeye sahip olan kişiler dil eğitimi sırasında çalışma hakkına sahip olmaz. Başvuru sonrası vizenin çıkış süresi normal ziyaretçi öğrenci vizesi ile aynıdır.

İngiltere Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere'de Eğitim Almak İçin Genel Öğrenci Vizesi

İngiltere'de dil okuluna gitmek ve yabancı dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından alınabilecek en uzun süreli vize, genel öğrenci vizesidir. Bu vize ile 6 aydan daha uzun herhangi bir dil eğitimine katılmak mümkündür. Bir eğitim programını bitirip başka birine başlama imkânı da vardır. Başvuru sonrası çıkış süresi ise 15 iş günüdür ama yoğunluğa bağlı olarak daha erken ya da geç çıkması da mümkündür.

İngiltere Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Dil Okulu Vizesi Sonrası Dil Eğitimi

İngiltere'de dil okullarına girmek ve bu okullardan birinde yabancı dil eğitimine başlamak için ilk olarak vize alınması gerekir. Alınan vizeye bağlı olarak belirli bir süre İngiltere'de bulunma ve eğitim alma imkânı ortaya çıkar. Yabancı dilini geliştirmek isteyenler tarafından İngiltere dil okulları çok idealdir ve genel olarak öğrencilere kolay vize verilir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada, birçok insan tarafından ziyaret edilen bir ülkedir. Bu ülkeye hem eğitim hem ...
Yurtdışında yaz okulu almak öğrencilerin dil gelişimi için çok yararlı bir durumdur. ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim