İngiltere Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere eğitim alanında hem kurumları hem de programları ile dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Sadece lise, üniversite gibi eğitim kurumları ile değil dil okulları ile de kaliteli eğitimler veriyor. Yurtdışından İngiltere gidecek ve eğitim alacak olan öğrencilerin, öğrenci vizesi alması gerekir. Daha doğrusu bir vize alması ve bu sayede İngiltere'de bulunma hakkına sahip olması gereklidir. Bunun için de farklı vizeler vardır. Eğitim doğrultusunda en uygun vize tercih edilerek İngiltere'de dil eğitimi alınabilir. İngiltere'de dil okulunda eğitim alma imkânı veren 3 tür vize bulunuyor. Bunlar; ziyaretçi öğrenci vizesi, uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi ve genel öğrenci vizesidir. Üç vizeden herhangi bir ile İngiltere'de dil eğitimi almak mümkündür. Bu vizelerin çıkma süresi genel olarak 15 iş günüdür. Yani İngiltere dil okulu vizeleri, genellikle on beş iş günü içerisinde çıkar. Ancak genel öğrenci vizesinde yoğunluktan dolayı biraz daha fazla süre uzaması meydana gelebilir. Bununla birlikte yoğunluk olmadığı dönemlerde ziyaretçi öğrenci ve uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizeleri 5 günde dahi çıkabiliyor. Hızlandırılmış vize hizmeti alındığı takdirde genel öğrenci vizesini de 5 gün gibi kısa bir sürede çıkarmak mümkün olabiliyor. İngiltere'de dil okuluna gitmek için gerekli olan vizeler, ortalama olarak bu sürelerde çıkarılıyor.

İngiltere Dil Okulu İçin Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere'de dil okuluna gitmek için alınabilecek en kısa süreli vize, ziyaretçi öğrenci vizesidir. Bu vize türü, 6 aya kadar olan eğitimler için kullanılabilir. Yani İngiltere'de alınacak dil eğitimi süresi 6 aydan daha uzun değilse bu vize alınır. Ziyaretçi öğrenci vizesi sayesinde maksimum 6 aya kadar olan dil eğitimlerine rahat bir şekilde katılmak mümkündür. Bu vizenin süresi gittiği zaman ise ülkeden ayrılmak gerekir. Ziyaretçi öğrenci vizesini uzatmak gibi bir durum söz konusu değildir. Bu vizenin süresi uzatılamaz. Başvuru durumunda genellikle yoğunluğa bağlı olarak 5 ila 15 gün arasında bir sürede vize çıkar.

Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

Dil okuluna gitmek için İngiltere’yi tercih eden kişiler, ilk olarak eğitimlerine uygun bir vize çıkarmak zorundadır. Uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi, 11 aya kadar olan bütün dil eğitimleri için kullanıma uygundur. Genellikle dil okulunda aldıkları eğitim 6 aydan daha fazla olan kişiler 11 aylık vizeleri tercih eder. Bu vizeyi de sonradan uzatmak mümkün değildir. Aynı zamanda bu vizeye sahip olan kişiler dil eğitimi sırasında çalışma hakkına sahip olmaz. Başvuru sonrası vizenin çıkış süresi normal ziyaretçi öğrenci vizesi ile aynıdır.

İngiltere'de Eğitim Almak İçin Genel Öğrenci Vizesi

İngiltere'de dil okuluna gitmek ve yabancı dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından alınabilecek en uzun süreli vize, genel öğrenci vizesidir. Bu vize ile 6 aydan daha uzun herhangi bir dil eğitimine katılmak mümkündür. Bir eğitim programını bitirip başka birine başlama imkânı da vardır. Başvuru sonrası çıkış süresi ise 15 iş günüdür ama yoğunluğa bağlı olarak daha erken ya da geç çıkması da mümkündür.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Sonrası Dil Eğitimi

İngiltere'de dil okullarına girmek ve bu okullardan birinde yabancı dil eğitimine başlamak için ilk olarak vize alınması gerekir. Alınan vizeye bağlı olarak belirli bir süre İngiltere'de bulunma ve eğitim alma imkânı ortaya çıkar. Yabancı dilini geliştirmek isteyenler tarafından İngiltere dil okulları çok idealdir ve genel olarak öğrencilere kolay vize verilir.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Programları Günümüzde birçok genç ...
Dil eğitiminde yurtdışı programlarına katılmak her zaman daha avantajlıdır. Böylece bir ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim