İtalya'da Mutfak Sanatları Eğitimi

İtalya’da Mutfak Sanatlar Eğitimi

İtalya’da mutfak sanatları eğitimleri, Avrupa’dan ve Amerika’dan oldukça fazla öğrenci talebi ile karşılaşmaktadır. Günümüzde Türkiye’den de öğrenciler ve aşçılık üzerine eğitim almış iş dünyasında çalışmakta olan profesyoneller tarafından ilgi görmektedir. İtalya’da aşçılık ve mutfak sanatları üzerine eğitim veren kurumlar, oldukça kaliteli eğitim sunmaktadır. Bununla aşçılık üzerine eğitimin yanı sıra isteyenler için İtalyanca eğitimi veren kurumlarda bulunmaktadır. Dersler genellikle İtalyanca olarak verilmektedir. Ancak aşçılık eğitimi için temel düzeyde bir İtalyanca olması yeterlidir. Tabi ki İtalya’da İngilizce eğitim veren aşçılık okulları da bulmak mümkündür.

İtalya tarihi ve doğal güzelliğiyle sizlere harika bir yaşam deneyimi sunmaktadır. İtalya’da gelişmiş bir demiryolu ağı bulunmaktadır. İtalya’nın her tarafına rahatlıkla trenle ulaşabilirsiniz. Şarap eğitimleri genellikle Floransa tarafında ve daha kuzey bölgelerde yaygındır bunun nedeni ise ülkenin en önemli şarap bağları bu bölgede bulunmaktadır. Ayrıca şarap tadımları için küçük İtalyan kasabalarını da gezebilirsiniz. Pastacılık, Şarap ve İtalyan yemekleri kursları verilmektedir.

İtalya’nın Türk öğrenciler için en büyük avantajlarından biri çok yakın olmasıdır. Roma, Floransa, Milano gibi pek çok büyük şehre kolaylıkla uygun fiyatlarda uçak bileti bulabilmeniz mümkünüdür. Sadece damak tatları değil aynı zamanda yaşam biçimleri de bizlere oldukça benzeyen İtalya’da mutfak sanatları eğitimleriyle kariyer planlarına göre eğitim alabilmeniz mümkündür. İklim özellikleri bakımından Türkiye’ye benzeyen şirin bir Akdeniz ülkesidir. Vize işlemleri olarak Avrupa’nın pek çok ülkesine kıyasla oldukça kolaydır.

Aşçılık Eğitimleri için İtalya’da bulunan bazı okul seçenekleriniz

Florensa

Liguaviva İtalyanca+Aşçılık

Roma

Italian Chef Academy Aşçılık

Modül 1

Modül 2

Modül 3

Modül 4

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil; insanların birbirleriyle anlaşabilmek, duygu veya düşüncelerini ifade edebilmek, ...
İngilizce öğrenmek uluslar arası platformda yer almak isteyen herkesin ihtiyacı olan bir zorunluluktur. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim