İtalya'da Mutfak Sanatları Eğitimi

İtalya’da Mutfak Sanatlar Eğitimi

İtalya’da mutfak sanatları eğitimleri, Avrupa’dan ve Amerika’dan oldukça fazla öğrenci talebi ile karşılaşmaktadır. Günümüzde Türkiye’den de öğrenciler ve aşçılık üzerine eğitim almış iş dünyasında çalışmakta olan profesyoneller tarafından ilgi görmektedir. İtalya’da aşçılık ve mutfak sanatları üzerine eğitim veren kurumlar, oldukça kaliteli eğitim sunmaktadır. Bununla aşçılık üzerine eğitimin yanı sıra isteyenler için İtalyanca eğitimi veren kurumlarda bulunmaktadır. Dersler genellikle İtalyanca olarak verilmektedir. Ancak aşçılık eğitimi için temel düzeyde bir İtalyanca olması yeterlidir. Tabi ki İtalya’da İngilizce eğitim veren aşçılık okulları da bulmak mümkündür.

İtalya tarihi ve doğal güzelliğiyle sizlere harika bir yaşam deneyimi sunmaktadır. İtalya’da gelişmiş bir demiryolu ağı bulunmaktadır. İtalya’nın her tarafına rahatlıkla trenle ulaşabilirsiniz. Şarap eğitimleri genellikle Floransa tarafında ve daha kuzey bölgelerde yaygındır bunun nedeni ise ülkenin en önemli şarap bağları bu bölgede bulunmaktadır. Ayrıca şarap tadımları için küçük İtalyan kasabalarını da gezebilirsiniz. Pastacılık, Şarap ve İtalyan yemekleri kursları verilmektedir.

İtalya’nın Türk öğrenciler için en büyük avantajlarından biri çok yakın olmasıdır. Roma, Floransa, Milano gibi pek çok büyük şehre kolaylıkla uygun fiyatlarda uçak bileti bulabilmeniz mümkünüdür. Sadece damak tatları değil aynı zamanda yaşam biçimleri de bizlere oldukça benzeyen İtalya’da mutfak sanatları eğitimleriyle kariyer planlarına göre eğitim alabilmeniz mümkündür. İklim özellikleri bakımından Türkiye’ye benzeyen şirin bir Akdeniz ülkesidir. Vize işlemleri olarak Avrupa’nın pek çok ülkesine kıyasla oldukça kolaydır.

Aşçılık Eğitimleri için İtalya’da bulunan bazı okul seçenekleriniz

Florensa

Liguaviva İtalyanca+Aşçılık

Roma

Italian Chef Academy Aşçılık

Modül 1

Modül 2

Modül 3

Modül 4

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yüksek lisans ya da yaygın bilinen ifadeyle "Master", herhangi bir lisans programını tamamladıktan ...
Kanada’da Yüksek Lisans Günümüzde yüksek lisans akademik kariyer için ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim