İtalya'da Dil Okulları

İtalya, Avrupa’da harika bir Akdeniz ülkesidir. Bir çok öğrenci akademik anlamda ya da bir çok profesyonel kariyer hedefleri için İtalyanca öğrenmek istemektedir. İtalya, Avrupa tarihi açısından oldukça önemli bir konumdadır. İtalyanca öğrenebilmek için en doğru ve en hızlı yöntem İtalya’da bulunan dil okullarında İtalyanca eğitimi almaktır. Bu durum sizlerin hem doğru bir biçimde öğrenmenize neden olacak hem de daha hızlı bir öğrenmenizi sağlayacaktır. İtalya’nın farklı güzel okullarında dil eğitimi alma seçeneklerini vardır. Her yaşta ve her seviye uygun olarak dil okulları bulabilmek mümkündür. Dil okulları genellikle haftalık programlarla hesaplanmaktadır. İtalya aynı zamanda modanın, mimarinin, tasarımın başkenti konumundadır.

İtalya’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimi almayı düşünüyorsanız elbette öncelikle İtalyanca eğitimi almanız yerinde olacaktır. İtalya’da tarihselliği derin ve kökleri geçmişe uzanan pek çok eğitim kurumu vardır. Hem kaliteli eğitim alabilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Çünkü dil eğitimi olarak düşünülmemelidir geniş bakış açısıyla baktığımızda pek yeni bir kültürü tanımanın yanı sıra hayata farklı pencerelerden bakmanıza da yardımcı olacaktır. İtalya’da eğitim alabileceğiniz birbirinden harika seçenekler şöyledir;

Floransa

Floransa, sanatın, tasarımın, mimarinin merkezi şehirlerinden birisidir.

Scuola Leonardo Da Vinci

Liguaviva Floransa Dil Okulu

Milano

Modanın başkenti konumunda Milano ile moda kariyeri hedefleyen profesyoneller için oldukça önemli bir seçenek oluşturmaktadır.

Scuola Leonardo Da Vinci

Liguaviva Dil Okulu

Roma

Tarihi dokusuyla ve siyasi konumu ile eşsiz şehirlerden biri olan Roma ,İtalya’nın başkentidir. İtalyanca öğrenme için eşsiz seçeneklerden birisidir.

International House Dil Okulu

Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu

Siena

Scuola Leonardo Da Vinci

İtalyanca kurslarının yanı sıra özel eğitimlerle birleştirilmiş eğitimler bulabilmeniz mümkündür. Örneğin Aşçılık ve İtalyancayı bir arada sunan paket programlar bulunmaktadır. Sabah İtalyanca öğrendiğiniz, öğleden sonra İtalyanca eğitimi aldığınız paket programlar bulabilmek mümkündür. Bu programlar aşçılık + İtalyanca, şarap tadımı +İtalyanca, moda eğitimi+ İtalyanca şeklinde bulabilmek mümkündür. Zaten İtalya’da olduğunuz için İtalyancayı hızlı bir şekilde öğrenirken bir yandan da başka bir eğitim almak çoğu zaman cazip gelmeye başlamıştır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada yüksek lisans programları; son yıllarda büyük talep görmektedir. Bunun sebepleri ...
Eğitim, hayatın en önemli faaliyetlerinden biridir. Ülkemizde de birçok insan tarafından ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim