İngiltere'de Toplu Taşım

İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyor ve pek çok özelliği ile ön plana çıkıyor. Ülkenin ulaşım bakımdan çok ileri seviyede olan bir ağı vardır. Özellikle ülkenin büyük şehirleri başta olmak üzere her şehirde ulaşımı kolaylaştıran toplu taşıma araçları vardır. Bazı şehirlerde toplu taşıma kullanımı, özel araç kullanımına göre daha rahat ve avantajlıdır. İngiltere'nin bu toplu taşıma olanakları özellikle ülkedeki okula giden öğrenciler ve başka ülkelerden eğitim amacı ile gelen yabancı öğrenciler için çok yararlı oluyor. İngiltere; otobüsler, tramvay, tren, feribot gibi birçok toplu taşıma aracı ile halka hizmet veren bir ülkedir. Bu sayede de şehirlerde bir yere gitmek için her zaman toplu taşıma kullanma imkanı bulunur. Öğrenciler ise toplu taşıma araçlarını indirimli fiyat tarifeleri ile kullanma hakkına sahiptir.

İngiltere Metro Kullanımı

İngiltere'de insanlar tarafından en fazla ziyaret edilen şehri Londra'dır. Aynı zamanda nüfusun büyük bir çoğunluğu bu şehirde yaşar. Bununla birlikte çok sayıda eğitim kurumuna da sahip olması sayesinde öğrenciler için kaliteli ve iyi eğitim sunan şehirlerden biridir. Burada en fazla kullanılan toplu taşıma araçlarından biri olarak metro gösterilebilir. Metro, günün büyük bir saati halka hizmet verir ve şehrin birçok yerine ulaşım imkanı sağlar. İngiltere'de Londra’nın en etkili toplu taşıma araçlarının başında metro geliyor. Metronun 250'den fazla istasyonu bulunuyor ve 191 kilometrelik geniş bir ulaşım ağı vardır. Toplu taşıma aracı olarak İngiltere halkının büyük çoğunluğu tarafından sık bir şekilde tercih ediliyor.

İngiltere'de Otobüsler

Otobüs, her ülkede bulunan başlıca toplu taşıma araçları arasında yer alır. İngiltere'de de hem şehir içi hem de şehir dışı otobüsleri bulunuyor. Ülkedeki her bölgenin farklı otobüs firmaları bulunuyor ve bu firmalar tarafından toplu taşıma hizmeti veriliyor. Ülkede şehirler arası otobüs seferleri için genellikle National Express tarafından hizmet veriliyor. Her yıl milyonlarca yolcu taşıyan National Express, uygun fiyatlı toplu taşıma hizmetleri ile faaliyet gösteriyor. İngiltere'nin bütün şehirlerinde şehir içi seferler yapan otobüs firmaları vardır. Bu otobüsler tek katlı ve çift katlı olarak ayrılır. Bütün otobüslerin aynı ülkemizdeki gibi numaraları vardır ve her numara farklı bir hat üzerinde sefer düzenler. Aynı zamanda normalden daha yüksek fiyatlı olan gece otobüsleri de vardır.

İngiltere Demiryolları Tren İle Ulaşım

İngiltere, Avrupa'nın en uzun demiryolu hatlarından birine sahip olarak tren ile de ulaşım imkanı sağlıyor. Ancak tren, diğer toplu taşıma araçlarına göre daha yüksek fiyat tarifelerine sahiptir. Tren fiyatları uzun mesafelerde pahalı olarak görülebilir. Bu nedenle insanların diğer toplu taşıma araçlarına yönelimi çok sık olur. Şehirlerarası tren yolculukları, otobüs yolculuklarına göre daha hızlı ama daha pahalıdır. Bu yüzden tercih size kalıyor. İstediğiniz toplu taşıma aracını tercih ederek seyahat edebilirsiniz. İngiltere, demiryolu ağı ile birçok yere tren ile ulaşım imkanı bulunan bir ülkedir.

İngiltere'de Toplu Taşıma İle Ulaşım Kolay Mı?

İngiltere, Londra başta olmak üzere toplu taşımanın en fazla kullanıldığı ülkeler arasındadır ve geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Ülkede toplu taşıma ile istenilen bir yere gitmek oldukça kolaydır. Özellikle öğrenciler için ulaşım olanakları fazlasıyla iyidir. Ülkenin ulaşım olanakları, toplu taşımanın çeşitli araçlar ile yapılması sayesinde oldukça gelişmiştir. İş, eğitim, turistik seyahat gibi birçok amaç için toplu taşıma kullanılabilir. İngiltere; metro, otobüs, tren gibi toplu taşıma araçları ile etkili bir ulaşım sistemine sahiptir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Hem akademik olarak hem de İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen ülkelerden ...
Yurtdışında ekonomik fiyata İngilizce öğrenmek herkesin istediği bir durumdur. En uygun İngilizce ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim