Kanada Yüksek Lisans

Kanada yüksek lisans programları; son yıllarda büyük talep görmektedir. Bunun sebepleri arasında; çalışma izni sunması, YÖK denkliğinin olması ve mezuniyet sonrası göçmenlik izni vermesi gösterilmektedir. Karya Yurtdışı Eğitim sayesinde; Kanada Yüksek Lisans başvurularında sürecin doğru yönetilmesini sağlar, bu sayede okul ve vize kabulünüzü olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Kanada'da Yüksek Lisans Yapın!

Kanada'da yüksek lisans programları tezli ve tezsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Tezsiz yüksek lisans programı; bir yıllıktır. Tezsiz yüksek lisans programlarının ücretleri 14.000 ile 22.000 Kanada doları arasında değişmektedir. Mühendislik vb bölümlerin ücreti daha fazlayken, sosyal bilimler bölümlerinin fiyatı daha düşüktür. Tezli yüksek lisans programları; iki yıllıktır. Diploma puanı ve dil bilgisi için istenilen şartlar yerine getirilmiş olmalıdır. Ücretler ise ortalama olarak; 28.000 ile 44.000 Kanada doları arasında değişmektedir. Ancak, yüksek lisans eğitimi sırasında öğrencilerin çalışma izni olacağından çalışarak eğitim masraflarını karşılamaları mümkündür.

Kanada Yüksek Lisans Katılım Şartları Nelerdir?

Öğrencinin diploma puanı her ne olursa olsun, bir yüksek lisans programına katılma şansı bulunur. Okullar; öğrencilere İngilizce ve Fransızca dil bilgisi şartı koyarlar. İstenilen evraklar okullara göre değişmekle birlikte, başvuru tarihinde eksiksiz olarak tamamlanmış olmalıdır. Öğrencinin lisans mezunu veya lisans son sınıf öğrencisi olması gerekmektedir. Diploma puanı ise enaz 3.00 olmalıdır. Kanada hükümeti, yüksek lisans yapan öğrencilere haftalık 20 saate kadar çalışma hakkı sunmaktadır. Öğrenciler, bu sayede yaşam masraflarını karşılayabilirler. Kanada yüksek lisans başvuruları en az 6-7 ay öncesinden yapılmalıdır. Okullar; ocak, mayıs ve eylül aylarında başlamaktadır. Eğitim kurumlarına göre zaman dilimleri farklılık gösterir. Yüksek lisans başvurusu kabul edilenlerin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Bunun için konsolosluklardan veya danışman firmalardan yardım alınabilir.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İngiltere’de eğitim almayı düşünenleri yakından ilgilendiren konu İngiltere öğrenci ...
İtalyanca öğrenmek ya da İtalyancasını geliştirmek isteyen kişiler için İtalya dil eğitimi ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim