Kanada Yüksek Lisans

Kanada'da Yüksek Lisans

Neden Kanada ‘da Yüksek Lisans?

Kanada Dünya ‘da eğitim kalitesiyle ilgili en yüksek itibara sahip ülkelerden biridir. Kanada öğrencilere huzurlu ve güvenli bir ortamın yanı sıra mükemmel çalışma koşulları ve öğrenme, araştırma imkanı sağlar. Geniş kültüre sahip olan Kanada, dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Ülkemizde YÖK tarafından akredite olmuş herhangi bir üniversitenin 4 yıllık bölümünden mezun ve lisans diplomasına sahip herhangi bir öğrenci Kanada‘ da yüksek lisans yapabilir.

Kanada’ da çok sayıda devlet üniversitesi bulunmaktadır. Her eyaletin eğitim içeriği, sınav standartları, üniversitelerin finansal kontrollerini yapan, eğitmenlerin yeterliliklerini denetleyen bakanlıklar bulunmaktadır. Bu güçlü denetim sistemi sayesinde de eğitim kalitesi çok yüksektir. Kanada’daki herhangi bir üniversiteden alınan diplomanın YÖK denkliği bulunmaktadır.

Eğitim Sistemi ve Başvuru Tarihleri

İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 resmi dili olmasından dolayı avantajlı olan bu ülkede yüksek lisans süresi okula göre 1 veya 2 sene olarak değişmektedir. Kanada'daki yüksek lisans programları, akademik ve profesyonel olmak üzere birçok farklı alanda sunulmaktadır. Kanada'daki yüksek lisans programları genellikle 1-2 yıl arasında sürmektedir. Eğitime Eylül ayı veya Mart ayında başvuru yapılması gerekmektedir.

Eğitime Kabul Koşulları

  1. IELTS 6,5- yeterli TOEFL ( Okullara göre değişiklik göstermektedir)
  2. GMAT 550
  3. Not Ortalaması 2,80 ve üstü
  4. İş Tecrübesi
  5. Referans Mektubu
  6. Öz geçmiş

Eğitim sonrasında Çalışma İmkanı var mı?

Öğrenciler Üniversitede Yüksek Lisans yaparken haftada 20 saat çalışabilirler ve programı bitirdikten sonra çalışma izni ve göçmenlik alabilirler. Lisans ya da yüksek lisansı tamamlayan her uluslararası öğrencinin 3 yıl yasal çalışma izni vardır.

Ücretler Hakkında bilgi

Yüksek Lisans Eğitim fiyatları İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaştırıldığında, Kanada daha uygun fiyatlıdır. Master programları yıllık 14,000 Kanada Dolarından başlamakta olup, eyalete okula ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası öğrencilere üniversite içinde konaklama için öncelik tanınmaktadır. Ancak, her okula kabul edilen öğrencinin üniversite yurtlarında yer bulabilmesi garanti edilmektedir. Ev tutmak isteyenler için maliyet, şehre ve şehrin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim