Kanada Yüksek Lisans

Kanada yüksek lisans programları; son yıllarda büyük talep görmektedir. Bunun sebepleri arasında; çalışma izni sunması, YÖK denkliğinin olması ve mezuniyet sonrası göçmenlik izni vermesi gösterilmektedir. Karya Yurtdışı Eğitim sayesinde; Kanada Yüksek Lisans başvurularında sürecin doğru yönetilmesini sağlar, bu sayede okul ve vize kabulünüzü olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Kanada'da Yüksek Lisans Yapın!

Kanada'da yüksek lisans programları tezli ve tezsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Tezsiz yüksek lisans programı; bir yıllıktır. Tezsiz yüksek lisans programlarının ücretleri 14.000 ile 22.000 Kanada doları arasında değişmektedir. Mühendislik vb bölümlerin ücreti daha fazlayken, sosyal bilimler bölümlerinin fiyatı daha düşüktür. Tezli yüksek lisans programları; iki yıllıktır. Diploma puanı ve dil bilgisi için istenilen şartlar yerine getirilmiş olmalıdır. Ücretler ise ortalama olarak; 28.000 ile 44.000 Kanada doları arasında değişmektedir. Ancak, yüksek lisans eğitimi sırasında öğrencilerin çalışma izni olacağından çalışarak eğitim masraflarını karşılamaları mümkündür.

Kanada Yüksek Lisans Katılım Şartları Nelerdir?

Öğrencinin diploma puanı her ne olursa olsun, bir yüksek lisans programına katılma şansı bulunur. Okullar; öğrencilere İngilizce ve Fransızca dil bilgisi şartı koyarlar. İstenilen evraklar okullara göre değişmekle birlikte, başvuru tarihinde eksiksiz olarak tamamlanmış olmalıdır. Öğrencinin lisans mezunu veya lisans son sınıf öğrencisi olması gerekmektedir. Diploma puanı ise enaz 3.00 olmalıdır. Kanada hükümeti, yüksek lisans yapan öğrencilere haftalık 20 saate kadar çalışma hakkı sunmaktadır. Öğrenciler, bu sayede yaşam masraflarını karşılayabilirler. Kanada yüksek lisans başvuruları en az 6-7 ay öncesinden yapılmalıdır. Okullar; ocak, mayıs ve eylül aylarında başlamaktadır. Eğitim kurumlarına göre zaman dilimleri farklılık gösterir. Yüksek lisans başvurusu kabul edilenlerin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Bunun için konsolosluklardan veya danışman firmalardan yardım alınabilir.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Schengen vizesi sahibi olmak schengen bölgesindeki ülkeleri seyehat etmek isteyen veya bu bölgede ...
Almanya yüksek lisans eğitimi almak dünya ülkelerinde rahat bir iş bulmak ve kariyer ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim