Amerika Yüksek Lisans

Amerika Yüksek Lisans yapmak günümüzün gençlerin en büyük arzusudur. Çünkü burada Amerika’da üniversite öğrenimi görmüş kişiler hem yabancı dili iyi öğrenmekte hem de yurt dışında bulunan iş olanaklarını değerlendirme fırsatı bulmaktadır. Ayrıca Amerika’da eğitim gören öğrencilerin ufku genişleyip, hayata bakış açıları da farklı olmaktadır. Yurtdışı eğitimi denildiğinden de ilk akla gelen ülkelerden birisi olan Amerika yalnızca Türkiye’den değil, aynı zamanda diğer ülkelerden de her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim kapıları açıyor.

Amerika ‘da Yüksek Lisans Yapmak İçin Gerekli Şartlar

Eğitim merkezleri denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden birisi olan Amerika, yaklaşık 4000 ‘den fazla eğitim alanları ile yüksek lisans ya da ön lisans yapmak isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle Üniversiteleri birden fazla fakülte ve bölüm barındırmasının yanı sıra bu alanda eğitim gören öğrencilere doktora ve araştırma programı gibi birden fazla eğitim olanağı sunuyor. Amerika Üniversiteleri Devlet ve özel olmak üzere iki farklı tipe sahiptir. Özel üniversitelerin eğitim şartları ve öğrencilere sunduğu sosyal ve akademik olanaklarla farklılık göstermektedir. Amerika yüksek lisans yapmak isteyenler her şeyden önce okumak istediği üniversitenin bulunduğu şehir ve öğrencilere sunduğu soyla ve akademik olanakları dikkat etmeleri gerekmektedir.

Yüksek Lisansın Süresi Ne kadardır?

Yüksek lisans yaklaşık 2 yıl sürse de bu süre bazen öğrencinin iş deneyimine ve eğitim kurumuna sunacağı ek belgelere göre daha kısa sürebiliyor. Kredi sistemi mevcut olduğundan dolayı dönem başı kredinizin yüksek olması üniversiteyi daha kısa zamanda bitirmenize yardımcı olacaktır. Amerika üniversite başvurularında havuz sistemi ile seçim yapmaktadır. Havuz sisteminde en eski başvuru tarihi ile son başvuru tarihleri arasındaki tüm başvurular onaylanır ve başvuru tarih sonra eğitimi programlarını kontenjan sayısı kadar havuzda yer alan bütün başvurular arasında en yüksek krediye sahip olan öğrencileri başvurusu kabul edilir. Bu nedenle başvurularınızı resmi yollarla yapılması sonucu bilmeniz açısından yararlı olacaktır. Ayrıca üniversiteler başvuru sırasında öğrencilerden aşağıdaki belgeleri kesinlikle istemişleridir; Not ortalaması (GPA), Yabancı dil seviyesi (İngilizce), İş tecrübesi, GMAT veya GRE sınav sonucu, Referans ve Niyet mektubu bulunmalıdır.

Amerika yüksek Lisans Bölümleri

Amerika yüksek lisans yapmak içi eğitim almak istediğini bölümü önceden belirlemeniz ve Amerika’da bulunan bütün üniversiteleri inceleyip yeteri bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Arkeoloji, yabancı dil, edebiyat, kültür ve genel çalışmalar, tarih felsefe, bilgisayar ve matematik bilimi, beşerî bilimleri hukuk, Kişisel bakım ve fitness eğitim alınabilecek alanlardır. Bunların yanında mimarlık ve yapı, mühendislik, sağlık ve tıp, seyahat& turizm, tarım ve veteriner, sosyal ve medya çalışmaları, sanat ve tasarım, işletme & yönetim çalışmaları, kurumsal bilimler gibi daha birçok alanda Amerika da master yapabilirsiniz.

Amerika Yüksek Lisans Ücretleri

Amerika yüksek lisans yapmak isteyen öğrencileri en çok ilgilendiren konulardan biri de eğitim ücretleri olmaktadır. Ücretler geniş aralıkta olduğu için buradan belli bir fiyat söylemek doğru olmaz. Burada eğitim almak isteyenler öncelikle lisans iç.in bütçenize bakmanız gerekmektedir. Çünkü ücretleri üniversiteye ve üniversitenin yer aldığı eyalet göre farklılık göstermektedir. Ayrıca eğitim üniversite ve eğitim boyunca ayıracağın harcamalar dışında orada konaklayacağınız yer ce sosyal masraflarınız için de ekstra bütçe ayarlamanız gerekecektir. Ancak burslu okuyacak olanlar biraz daha düşük ücretle yüksek lisans yapma olanağına sahiptirler.

Amerika Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Amerika yüksek lisans yapan öğrenciler Türkiye’de ya da başka ülkelerde okuyanlara göre biraz daha avantajlı olmakladır. Amerika üniversiteleri öğrencilerine sadece eğitim boyunca değil, hayatı boyunca sahip olacağı birtakım avantajlar sunmaktadır. Özellikle dünyanın neresinde olursanız olun Amerika yüksek lisans yapmış kişilere iş yapısı her zaman açık olmaktadır. Ayrıca Amerika üniversiteleri bir üniversite eğitim veya diploma sahibi yapmakla birlikte sizin özgüveninizi üst seviyeye çıkarma ve kültürel alanda da yeterli bilgi görmenize olanak tanımaktadır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
YurtdışıDil Okulları Yabancı dil öğrenmek günümüzde olmazsa olmazlar arasındadır. ...
Çalışma sektörü birçok farklı alana sahiptir. Ülkemizde bazı alanlarda ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim