Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite

Hangi Bölümde Okumak İstiyorsunuz?

yurtdışında üniversite

Yurtdışı üniversite günümüzde birçok öğrenci için iyi bir eğitim alabilmenin en güçlü seçeneklerinden birini oluşturmaktadır. Sizde yurtdışında iyi bir eğitim almak istiyorsanız, Amerika, Avustralya, İngiltere, Kanada ve Polonya’da üniversite eğitimi alabilirsiniz. Bu ülkelerin en büyük avantajı tüm dünya tarafından kabul gören prestijli ve kaliteli eğitim sistemleri olmasıdır. İngilizce günümüzde bir artı değil zorunluluk haline gelmiştir. Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınız zaman İngilizce seviyenizi mükemmele yakın hale getirebilirsiniz. Eğitim dilinin İngilizce olmasının dışında resmi dilleri de İngilizce olması sizlere çok büyük avantaj sağlamaktadır. Okul dışında da İngilizce konuşmak zorunda olmanız İngilizceyi yaşayarak öğrenmeniz anlamına gelmektedir. Elbette yurtdışında üniversite eğitimi alabilmek için kabul şartlarının arasında belirli bir seviyede İngilizce istenmektedir. İngilizce seviyenizi TOEFL ve IELTS gibi sınavlarla belgelemeniz beklenmektedir. Eğer İngilizce seviyenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız, üniversite eğitiminize başlamadan önce Yurtdışı dil okulları dil eğitimi alabilirsiniz.
Yurtdışında Üniversite okumanın birçok avantajı vardır. Kariyer hedefleriniz doğrultusunda istediğiniz bölümde eğitim alabilmeniz mümkündür. Bununla birlikte hemen hemen her alanda alabileceğiniz eğitimler ile tüm dünya tarafından kabul edilen bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumak için gerekenler elbette ki üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak not ortalaması, referans mektubu, niyet mektubu yurtdışında eğitim alabilecek kadar İngilizce seviyesini belgeleyen sınav sonucu.

Yurtdışında üniversite fiyatları genellikle çok yüksek maliyetli olarak düşünülmektedir. Küreselleşen dünyada bütçenize göre üniversite eğitimi alabilmek mümkündür. Bununla birlikte akademik eğitim aldığınız için pek çok ülkede çalışma izni alabilmektesiniz. Bu da çoğu masrafınızı oradayken çalışarak karşılayabileceğiniz anlamında gelmektedir. Yurtdışı eğitim maliyetleriniz gittiğiniz ülkeye, şehre göre ya da konaklama türünüze göre değişiklik gösterebilmektedir. Aldığınız uluslararası geçerliliği olan diploma, İngilizce seviyeniz ve yaşam deneyimlerinizi katacak olursak yurtdışında üniversite eğitimi oldukça avantajlı hale gelmektedir.

Gençlerin hayata bakışı açıları, vizyonları, gelecek ile ilgili oluşturduğu kararlar üniversite yıllarında şekillenmektedir. Aldığı kaliteli eğitimle birlikte okuduğu ortamı arkadaşları da oldukça etkilidir. Yurtdışında üniversite okuyanların en büyük avantajlarından birisi de yurtdışı eğitimi boyunca farklı kültürlerden arkadaş edinmeleri, farklı kültürleri tanımaları ve farklı kültürlerin bakış açılarını görebilmektir. Bu durum kişinin iş yaşamında da kariyer planlamalarında da oldukça olumlu olarak başarılı bir şekilde kendisine yansımaktadır.

Yurtdışında üniversite okumanın bir diğer artısı zamandır. Bazı ülkelerde üniversite 3 yıl sürmektedir. Ülkemizde ise üniversite eğitimi hemen hemen her bölüm hazırlık dahil 5 yıl sürmektedir. Hem ülkemizde mezun olan öğrencilerin geneli yabancı dil konusunda eksiklikler çekmektedir. Oysa yurtdışında üniversite eğitimi boyunca ve sonrasında yabancı dil seviyeniz mükemmel seviyeye ulaştırabilmeniz mümkündür.

Yurtdışında üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra genellikle bulunduğunuz ülkede bir yıl boyunca yasal çalışma izniniz vardır. Bu süreyi uzatabilmeniz de mümkündür. Yurtdışında üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndüğünüzde ise  uluslararası geçerli prestij diplomanız ve İngilizce seviyeniz ile kariyer planlarınıza uygun olarak bir iş bulabilmeniz büyük şansınız olacaktır. Eğer sizde yurtdışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız sizin için ülke seçeneklerimiz;

Yurtdışında Dil Eğitimi

Nasıl Yurtdışında Gideceksiniz?