Yurtdışında Diploma & Sertifika

Yurtdışında diploma ve sertifika eğitimi alabileceğiniz ülke seçeneklerimiz

Amerika Sertifika
Avustralya Sertifika
ingiltere Sertifika
İrlanda Sertifika
kanada Sertifika

Sertifika programları, yurtdışı eğitim alanında lise, lisans veya yüksek lisans programları kadar önemli seçeneklerden biridir ve bu programlara göre birçok avantajı bulunmaktadır. Gerek mesleki anlamda gerekse kişisel gelişim açısından katılımcılara birçok katkı sağlayan sertifika programları, uzun yıllardır dünyanın her yerinde birçok kişiye özellikle iş hayatında çok yardımcı olmuştur.

Bulunduğu ülkeler

Özellikle Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Avustralya’da çeşitli branşlarda bulunabilen sertifika programları, İtalya, İspanya, Almanya gibi pek çok Avrupa ülkesiyle Singapur gibi uzakdoğu ülkelerinde de sunulmaktadır.

Program çeşitleri

İşletme, finans, pazarlama, MBA’e alternatif programlar, mühendislik alanına yönelik seçenekler, CELTA gibi İngilizce öğretmenliği sertifikaları, aşçılık, pastacılık, hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi gibi birçok seçenek mevcuttur.

Süre

Genellikle 4 haftadan başlayan sertifika programları ortalama 2 sene kadar sürmekle birlikte daha uzun sürenleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra bazı kurumlar sertifika programını bitiren katılımcılara belirli bir süre sonunda pathway yapıp lisansa geçiş şansı da sunmaktadır. Esnek başlangıç tarihlerine sahip sertifika programlarının çoğunun yıl boyunca kısa süreli ve hatta çevrimiçi alınabilen dönem seçenekleri bulunur. Bazı programlar kişiye göre ayarlanabilir süre ve içerikte olabilmektedir.

Başvuru ve Katılım şartları

Özellikle çalışan kimseler için, bir lisans veya yüksek lisans programına kıyasla daha kolay katılım şartları vardır. Katılabilmek için genellikle az lise mezunu olmak gerekmektedir ve program türüne göre en az lisans mezunu olma şartı arayan kurslara da rastlanabilmektedir. Sertifika programına başvuracak kişilerde GMAT ve GRE şartı aranmamaktadır. Sertifika programı sunan bazı kurumlar, programı bitirdikten sonra katılımcılara bir pathway aşaması ile lisans programlarına geçiş yapma şansı da sunabilmektedir.

Katılımcı profili

Sertifika programları, çoğunlukla mesleki odaklı içerikler sunan, akademik kariyerden ziyade yönelmek istediği iş alanında uzmanlık kazanarak kariyerini ilerletmek isteyen kişilere uygun olsa da, akademik kariyer yapmak isteyen ancak aldığı eğitimin uygulamasını da görmek isteyen kişiler için de oldukça uygundur. Çünkü sertifika kurslarında öğretmenler, kursun konusuna ilişkin sektörde tecrübeli emekli veya halen çalışan uzman kişilerden oluşur.

Staj durumu

Bazı sertifika programları staj yapma şansı da vermektedir ve böylece katılımcılar birçok dünya lideri şirkette iş dünyasını deneyimleme şansına sahip olmaktadır.

Ücret

Sertifika programları büyük çoğunlukla, diğer eğitim programlarına göre çok daha düşük ücretlerde sunulmaktadır.   

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim