İngiltere Yüksek Lisans

Yurtdışında Master: İngiltere

Dünyanın en prestijli, en iyi eğitim veren ve Dünya ‘da en yüksek sıralamalara sahip üniversitelerin bulunduğu İngiltere, tüm eğitim programlarında olduğu gibi MBA eğitimi için de oldukça tercih edilmektedir. Tercihe göre esnek ya da yoğun programlar bulunmaktadır ve MBA programlarının çoğu 1 yıl sürmektedir. Uluslararası şirketlerde MBA yapmış yöneticilerin tercih edilmesi, bu programlara olan ilgiyi dolayı tüm Dünya da olduğu gibi İngiltere de de arttırmıştır.

Neden İngiltere’ de MBA?

MBA programları genelde kariyer yapmak isteyen ve yeni bir kariyere adım atmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Programlarda, yönetim ve liderlik konusunda gerekli yeterlilik ve çeşitli beceriler kazandırılması hedeflenmektedir. MBA yapan öğrenciler haftada 20 saat çalışma iznine sahip olurlar. Part- time MBA programları ve online dersler de bazı okullarda mevcuttur.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru için öncelikle lisans diploması gerekmektedir ancak bir MBA programına başvurmak için ortalamanızın başvurulan okul için yeterli olması gerekir.

Okulların çoğu GMAT istememektedir, sadece bazı okullarda tercih edilecek bölüme göre istenebilir.

IETLS ya da TOEFL skoru gibi İngilizce seviyenizi gösteren bir belge istenmektedir. İstenilen skorlar tercih edilen bölüme ve üniversiteye göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca çoğu MBA programı için birkaç yıllık iş tecrübesi istenmektedir.

Başvuru tarihleri başvurulan okula göre değişiklik göstermektedir.

MBA Ücretleri?

Ücretler tercih edilecek okula, bölüme, üniversitenin dünya sıralamasındaki yerine göre değişiklik göstermektedir.

Ortalama 10.000 GBP ile 45.000 GBP arasında değişebilmektedir.

Neden İngiltere'de Yüksek Lisans

Neden İngiltere‘de Yüksek Lisans

İngiltere'nin kültürel olarak uzun süredir var olan gelenekleri eğitim sistemlerine de yansımıştır. İngiltere üniversitelerinin dörtte biri, dünyanın en prestijli üniversitelerinden olup Dünya’ da en yüksek sıralamalarda yer aldığından, ülkeye her sene ortalama yarım milyon uluslararası öğrenci eğitim almaya gelmektedir.İngiltere'de eğitimi tercih eden öğrenciler, hem çok saygın bir eğitim sistemi içerisinde yer almış olur hem de İngiliz kültürü içerisinde bir yaşam tecrübe ederler. Dünyadaki en kozmopolit ülkelerden birinde yaşayıp her türlü insanla tanışma fırsatı bulurlar.Yüksek Lisans eğitimini İngiltere ‘de tamamlayan öğrenciler birçok alanda, bir işe yerleşme imkanı bulacaklardır. Birleşik Krallık’ taki üniversiteler, yüksek lisans istihdam edilebilirliği, uluslararası öğrenciler, personel oranı ve öğrenci memnuniyeti ile en üst sıralarda yer almaktadır.

Eğitim Sistemi ve Başvuru Tarihleri?

İngiltere’de kısa süreli kurslar, lisansüstü eğitim, sertifika programları (Hukuk İngilizcesi, DELTA, CELTA v.b.) ve diploma programları ( bazı diploma programları sonrasında master programlarına geçiş yapılabiliyor) ,alanlarına göre yüksek lisans programları bulunmaktadır.İngiliz eğitim programları büyük esneklik içerikleri ile bilinir. Yüksek Lisans eğitimi İngiltere’ de 1 yıldır. Ancak eğitimini daha kısa sürede bitirmek isteyen öğrenciler için yoğunlaştırılmış akademik programlar da mevcuttur.İngiltere'deki en iyi üniversiteler, Master programlarını bireysel ihtiyaçlara göre planlamaktadır. Üniversiteler, öğrencilerine tam zamanlı programlar, yarı zamanlı programlar, akşam programları ve e-Öğrenim gibi eğitim seçenekleri sunmaktadır. Geniş seçenek imkanları olduğu için, öğrenciler gereksinimlerini karşılayan, profesyonel hayatlarına faydalı olacak bir program seçme şansına sahip olurlar. Üniversitelerdeki bölümler, akademik yıl boyunca konuk konuşmacıları ve dünya liderlerini okullarında misafir ederek öğrencileri motive etmeyi hedeflemektedirler.

Bazı üniversitelerde, programlar içerisindeki modüllerde, öğrencilerin dersleri süresince staj yapmaları zorunluluğu bulunmaktadır. Staj deneyimi sayesinde öğrenciler teorik bilgileri pratikte de kullanma şansını elde ederler. Öğrenci staj sırasında kazanılan tecrübe ve çevre ile İngiltere ‘de çalışma fırsatı yaratabilir.Öğrencinin yüksek lisans programlarına direk olarak seçtiği üniversite üzerinden başvurması gerekmektedir. Sene boyunca her zaman başvuru yapılabilir ancak bazı programların kendine ait başvuru tarihleri vardır. Bu nedenle, okulların başvuru tarihlerini kontrol etmek önemlidir.

Eğitime Kabul Koşulları ?

·Lisans diploması ( İngiltere’de ortalama bir Üniversiteden kabul almanız için ortalamanızın 2,5 (4.00 üzerinden) ve üzerinde olması gerekir. )

· IELTS 6,5

·2 adet referans mektubu

·Niyet mektubu

·CV

·Pasaport kopyası

·Yüksek Lisans veya diğer lisansüstü programlara başlamadan önce uluslararası öğrencilerin eğitim desteği alması önerilir. Özellikle Pre- MBA, Pre Law ve Pre- Medicine programlarını alması öğrenciye yüksek lisans eğitimi sırasında kolaylıklar sağlar.

·Güçlü İngilizce seviyesi de yüksek lisans yapılan süreçte önemli bir kriterdir.

Ücretler Hakkında bilgi

Master programları GBP 12,000 - GBP 17,000 arasında okula ve bölüme göre değişiklik göstermektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim