Yurtdışında Master / MBA

Karya Yurtdışı Eğitim yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere Amerika, İngiltere ve Kanada’da ve Avustralya’da gibi ülkelerde yurtdışı yüksek lisans programları sunmaktadır. Birkaç istisna olan ülke dışında öğrencinin alanına göre ülke ve bölüm seçimi yapmak mümkündür. Bu ülkeler dışında farklı ülkelerde de yurtdışı yüksek lisans programları ihtiyaca ve alana göre araştırma yapılıp okullarla görüşme sağlanmaktadır. Bu ülkeler arasında Avustralya, İrlanda, Polonya, Rusya, İspanya, Hollanda, İtalya ve Almanya gibi ülkeler bulunmaktadır. Karya olarak öğrenciler için en iyi ve en uygun okulu ve programı bulmayı garanti ederiz. Yurtdışı yüksek lisans programları hakkında her türlü bilgi ücretsiz olarak alabilirsiniz. Her türlü bilginin toplanması, başvuru süreci, konaklamanın bulunması , vize işlemleri  ve uçuşunuzun ayarlanması gibi tüm konular tarafımızca ücretsiz olarak yapılmaktadır. Eğer yabancı dil seviyenizin yeterli olduğunu düşünmüyorsanız yurtdışında yüksek lisans eğitiminize başlamadan önce Yurtdışı Dil Okullarında veya üniversitelerin hazırlık kampüslerinde dil eğitimi alabilirsiniz. 

Video


Yurtdışı yüksek lisans (master) eğitim programlarına kayıt koşullarını genel olarak sıralamak gerekirse;

  • • Lisans eğitim başarı not ortalaması (GPA)
  • • Lisans eğitiminde alınmış olan dersler ve uygunlukları
  • • Okul için gerekli minimum İngilizce dil seviyesine sahip olduğunu gösteren uluslararası kabul gören sınav sonuç belgeleri (IELTS ve TOEFL Sınav Sonuçları)
  • • İş Deneyimleri ve Başarı Belgeleri
  • • Bölüm içeriklerini kapsayan GMAT ve GRE sınav sonuç belgeleri
  • • Eğitim masraflarını üstlenecek sponsor yardımı
  • • Özgeçmiş
  • • Niyet ve Referans mektubu


Yurtdışı yüksek lisans programları ülkeden ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı ülkelerde 2 yıl olan yüksek lisans programları bazı ülkelerde sadece 1 yıldır.
Yurtdışında yüksek lisans yaparak alanınızda lisans düzeyinde aldığınız eğitime ek olarak uluslararası kabule sahip üniversitelerde bölümü İngilizce okuyarak ve uluslararası tecrübe ekleyerek okumak size bir eğitimden fazlasını katacaktır. Eğitimi farklı kültürde ve geniş kapsamlı olarak alacak rakipleriniz arasında bir önde olacaksınız. İş hayatına geçtiğinizde uluslararası tecrübe ve farklı bakış açılarıyla fark yaratacaksınız. Farklı stratejiler geliştirerek iş dünyasında aranan kişiler arasındaolabileceksiniz.

Yurtdışında yüksek lisans programlarına katılmanın şartlarından en önemli olanlardan biri İngilizce dil yeterliliğini sağlamaktır. Öğrenci tüm eğitimi İngilizce olarak alacağı için yeterli dil seviyesine sahip olması gerekmektedir. Yeterliliği IELTS veya TOEFL sınavları gibi uluslararası kabulü olan sınavlarla belgeleyebilirsiniz. Giriş için yeterli puanı aldığınız taktirde okula başvuru yapabilirsiniz. Ancak yeterli puanı alamayan öğrenciler için pre-master programları gibi geçiş imkanı sağlayan programlarda mevcuttur. Bu programlar yeterliliği sağlayamayan öğrenciler için geçiş yapmada kolaylık sağlamakta ve öğrenciyi yüksek lisansa hazır hale getirmektedir. Pre master daha cok İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde geçerli bir sistemdir. Pre master ın en önemli avantajlarından biri de, esasında size GPA notunuz ile okuma imkânı olmayan üniversitelerde okuma fırsatı veren bir programdır. Aynı zamanda gittiğiniz ülkenin eğitim sistemine de çok çabuk adapte olmanızı sağlar.
Pre master ın olmadığı ülkelerde de üniversitelerin hazırlık programları mevcuttur. Eğer İngilizcesi yetersizse bu sekilde dil yeterliliğini verebilir.

 Bunun dışında sahip olmanız gereken şartlardan biri de alacağınız eğitime uygun transkript not ortalamasıdır. Yurtdışında yüksek lisans yapmanın en öncelikli koşullarından biridir. Bu sayede öğrencinin not ortalaması ne kadar yüksekse okadar da sıralaması yüksek üniversitelere girme şansı elde eder veya orta ölçekli bir üniversite isterse de burs imkânlarına başvuru yapabilir. Öğrenci kendi alanında da master yapabilir paralel alanlarda da.. Fakat Almanya da öğrencinin lisans bölümü ne ise yüksek lisansta da aynı alanda eğitim görmelidir.

Yurtdışında yüksek lisans başvurularında önemli belgelerden biri de üniversiteye özgü yazılmış niyet mektubudur. Öğrenciler o niyet mektubunu ne kadar profesyonel yazarlarsa kabul şanslarını etkileyebilir. Karya Yurtdışı eğitim bu konuda destek olmaktadır.


Master & MBA Sıkça Sorulanlar

Sık sorulan sorular ve cevapları sizler için derledikYurtdışında ücretsiz yüksek lisans

Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans yapmak mümkündür. Almanya, Avusturya gibi ülkelerde devlet okullarında eğitim ücretsizdir, ancak okullara göre değişen ve çok da yüksek olmayan bir harç ücreti istenmektedir.Okulların çok düşük katkı payı aldığı ya da burslar verdiği seçenekler bulunmaktadır.


Almanya'da Yüksek lisans

Almanya' da yüksek lisans eğitimi hem kaliteli okulları hem de uygun fiyatları nedeni ile oldukça tercih edilmektedir. Almanya' da devlet okullarında yüksek lisans eğitimi ücretsizdir, sadece okulun belirlediği harç bedeli ödenmektedir. Yüksek lisans Almanca veya İngilizce yapılabilmektedir ve okullar genellikle minimum 2.5 ortalama istemektedirler.Eğitim alacağınız dile göre TESTDAF, IELTS veya TOEFL skoru da gerekmektedir.


Yurtdışında yüksek lisans devlet Bursu

Yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için MEB YLSY bursu imkanı sunmaktadır. 30 yaşında büyük olmayan, not ortalaması v.b. Şartları karşılayan öğrenciler bursa başvuru yapabilirler. Ayrıca Avrupa Birliği ve TEV gibi burs seçenekleri de bulunmaktadır. Yüksek lisans için gidilen ülkelerden bazılarında da devlet burs verebilmektedir, ancak bu çok yaygın değildir.


Yurtdışında yüksek lisans fiyatları

Yurtdışında yüksek lisans ücretleri eğitim alacağınız ülkeye ve bölüme göre oldukça değişiklik gösteren bir fiyat aralığındadır. Aynı zamanda yaşam masrafları da tercih edeceğiniz şehre göre de değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca çoğu ülke yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere part-time çalışma izni verebilmektedir.


Yurt dışında yüksek lisans yapmak için ne gerekli?

Yurtdışında yüksek lisans yapabilmek için okulların çoğu benzer şartlar istemektedir. Lisans diploması, transkript, İngilizce seviyenizi gösteren sınav skoru, referans mektupları ve kendinizi anlatan bir yazı. Yine de okulların şartları değişiklik gösterebilmektedir. Bu şartları sağlayan öğrenciler yurtdışında yüksek lisan için başvuru yapabilmektedirler.


Yurtdışında yüksek lisans için ortalama kaç olmalı?

Yurtdışında yüksek lisans için taviyse edilen not ortalaması 4.0 üzerinden minimum 2.5' tir. Daha düşük ortalama ile de başvuru yapılabilmektedir ancak bu sizin daha düşük avantajlı bir konumdan olmanıza neden olacaktır. Ülkelere göre istenen not ortalamaları değişiklik göstermektedir. Kimi ülkeler 3.0 altında ortalama kabul etmemektedir.


Tarih bölümü yurtdışı yüksek lisans

Yurtdışında tarih bölümü yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için pek çok ülkede farklı seçenekler bulunmaktadır. Kendiniz ve hedefleriniz için uygun olan eğitime, okulların yeterliliklerini sağlamanız şartı ile başvuru yapabilirsiniz.


Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim