Yurtdışı Yaz Okulları

Sizlere sunabileceğimiz yaz okulu programlarımız

Yurtdışı Yaz Okulları

Anne ve babaların, özellikle okulların tatile girdiği dönemlerde öğrencilerin tatillerini daha verimli geçirebilmesine yönelik program arayışları her zaman mevcuttur.

Yorucu ve uzun bir eğitim yılının ardından dinlenmesi ve tatil yapması gereken öğrenciler, okuldan arta kalan zamanda hem dinlenebilmeli, hem eğlenebilmeli hem yeni aktiviteler ile kendini geliştirmeli hem de İngilizce öğrenebilmeli diyorsanız yurtdışı yaz okulları tam da sizin aradığınız program olabilir.

Video

Eğlence, dinlenme, aktivite ve dil eğitimi gibi getirilerinin yanı sıra, erken yaşta aileden uzakta geçirilerek elde edilen deneyim, çocuğunuzun kişisel gelişimi için çok önemlidir. Öğrencilerimiz aileden uzakta sorumluluk duygusu edinirken, erken yaşta edindikleri yurtdışı eğitim tecrübesiyle özgüvenlerini geliştireceklerdir.

Karya International’ ın her yaz oluşturduğu yaz okulu gruplarına öğrencilerimiz dahil olabilecekleri gibi, bireysel olarak ta yaz okulu programlarımıza katılabilirler. Program bazında yaş aralığı belirlenen yaz okullarımıza genel olarak 7-18 yaş arası gençlerimiz katılabilmektedir.

Video

Yurtdışı Yaz Okulları Grupları

Yaz okulu gruplarımız ile yurtdışına giden öğrencilerimiz için grup liderleri eşliğinde bir yaz okulu mümkün olabilmektedir. Her yaz için farklı ülke, okul ve programlar için yaz okulu grupları oluşturulmaktadır. Güncel yaz okulu gruplarımız için uzman danışmanlarımızdan lütfen bilgi alınız.

Çocuğunuz, yurtdışında kaliteli bir ortamda yaşıtları ile aktivite, eğlence ve dil eğitimi dolu bir yaz geçirsin isterseniz siz de Karya International yaz okulu programlarını incelemelisiniz. Genellikle yaz okulu için İngiltere, Amerika, Kanada ve Malta gibi ülkelerdeki popüler ülkeler tercih ediliyor olsa da İrlanda ve İspanya gibi alternatif konumlarda da yaz okulu programları bulunabilmektedir. Yaz okulu programları genelde standart özellikler içerse de bazı programlar belirli aktivite ya da spor dalları için özelleştirilmiş olabilmektedir.

Yurtdışında yaz okuluna gitmek isteyen öğrenci velilerimizin aklında eğitim kapsamı yanı sıra konaklama şekli ve beslenme yeterliliği ilk sorular olarak belirmektedir. Yurtdışındaki gidilen okullar genelde okul kampüsünde olduğu için okul yurtlarında konaklanabildiği gibi dilenirse bu iş için eğitim almış gidilen ülke vatandaşı ailelerin yanlarında da konaklama seçenekleri mevcut olabilmektedir.

Kampüs içi öğrenci yurdu ve aile yanı konaklamanın yanı sıra, aileler için sunduğumuz ve bütün ailenin yaz için katılabildiği aile yaz kampı programları da mevcuttur. Aile yaz kampı programlarında çocukları ile birlikte seyahat eden velilerimiz de dil eğitimi alabilir ya da sunulan farklı aktivitelere katılabilirler.

Yaz okullarında öğrencilerimizi, toplam almaları gereken kalori hesabına uygun olarak hazırlanmış genellikle gidilen ülkenin yemek kültürü ile paralel yemekler karşılamaktadır. Yurt konaklaması olan yaz okullarında genellikle yemekler yurdun yemekhanesinde hep beraber yenirken, okul dışı aktiviteler için kumanya hazırlanarak öğrencilerin gezileri boyunca sağlıklı beslenmeleri sağlanmaktadır.

Yaz okullarına katılmadan önce, katılımcılarımıza örnek haftalık yaz okulu programı sunulmaktadır. Böylelikle öğrencinin hangi gün hangi gezilere katılacağı, hangi aktiviteye katılacağı, hangi saatler arasında dil eğitimi alacağı veli tarafından önceden bilinerek programa kayıt imkanı sağlanmaktadır.

Karya International olarak çalıştığımız tüm okullar, hizmet verdikleri ülke ve uluslararası düzeyde eğitim kurumlarını denetlenen ve akreditasyonları olan okullar olup, sizler için en değerli varlığınız olan çocuklarınıza kaliteden ödün vermeyen okullarda hizmet vermeyi şiar edinmiş bulunmaktayız.

Video

Yurtdışı Yaz okulları hakkında sık sorulanlar

Yaz okuluna gidiş nasıl olur?

Karya International tarafından organize edilen grupların tamamına yakınında ulaşım masrafları paket program dahilindedir. Şirketimiz yaz okulu grubumuzun seyahat tarihinden aylar önce grup için en uygun uçak biletlerini organize ederek, öğrencilerin katılacağı yaz okuluna en uygun yakınlıkta ve en iyi ulaşım şartlarına sahip havalimanlarına uçuşları organize eder. Yine havaalanı – okul transferleri de grubun isteği dahilinde organize edilerek, sorunsuz bir seyahat olması sağlanır.

Gidilen yerde karşılama olacak mı?

Gidilen yaz okuluna bireysel katılım durumunda okul tarafından karşılama ve transfer hizmetleri mevcut olup, grup yaz okullarında ise öğrenciler toplu şekilde katıldıkları yaz okuluna gidecek şekilde karşılanır ve grup liderleri tarafından takip edilirler.

Öğrenciler yanlarına neler almalı?

Öğrencilerimize yanlarına almaları gereken eşyalar konusunda program kapsamı ve süresi doğrultusunda net bilgiler oryantasyon esnasında verilmektedir. Genel bilgi olarak kalınan gün sayısı adedince çorap, spor ayakkabı, terlik, T-shirt, sweatshirt,Kazak vb. kıyafetler. Yaz okulu programlarında kalınacak gün sayısına yakın miktarda t-shirt ya da günlük kıyafet bulundurulması öğrenci için konfor sağlayabilir. Bunların yanı sıra sürpriz hava durumlarında kullanılabilecek yağmurluk – ince mont önemlidir. Kişisel hijyen ve temizlik malzemeleri de yine yanımıza almamız gereken önemli şeylerden.

Yaz okuluna ne kadar harçlık götürmeliyiz?

Öğrencilerimizin katıldıkları programların tamamına yakınında dahil oldukları aktivite programları, geziler ücrete dahildir. Yine de öğrencilerimiz çevrede bulunan ve yaz okuluna dahil olmayan aktivitelere katılmak isteyebilir, hediyelik eşya alabilir. Bunlar için ülkeye göre 50 ila 100$ bandında harçlık bulundurabilirler. Avrupa birliği için ise yine 60-100 € aralığında bir harçlık öğrencinin gereksinimlerine yetecektir.

Kısa süreli yaz okulu öğrencinin İngilizcesinde etkili mi?

Ülkemizdeki okullarda sürekli İngilizce dil bilgisi ve kelime bilgileri ile ilgili yoğun eğitim alan öğrencilerimiz, sınavlarda yine dil bilgisi ve kelime bilgisi ile sınanmaktadırlar.1-2 ya da 3 haftalık bir yaz okulu ve barındırdığı dil eğitim programı süre olarak kısa görünse de öğrencimizin yıllar içerisinde öğrendiği dil bilgisi ve kelimeleri aktif olarak konuşma içinde kullanabilmesi açısından yadsınamaz bir öneme sahiptir. Hem çevredeki eğitmenlerin ana dilinin İngilizce olması hem de yabancı bir ülkede bulunmanın verdiği konuşmak zorunda olduğu hissi öğrencilerimize önemli bir ilerleme sağlatmaktadır.

Yaz okulu dönüşü nasıl olur?

Yaz okulu programları haftalık paketler halinde tasarlanmaktadır. Bu nedenle genellikle pazartesi başlayan programlar cumartesi biter ve öğrencilerin hem eğlendiği hem de veda ettiği partiler ile sona erer. Parti ardından uçuş saatlerine uygun olarak öğrenciler grup olarak havalimanından uğurlanırlar.

devamını göster Devamını Göster

Yurtdışı Yaz Okulları Sıkça Sorulanlar

Sık sorulan sorular ve cevapları sizler için derledikYaz Okulu Programında Beslenme Nasıldır?

Yaz Okulu programlarında öğrencilere günde 3 öğün (sabah, öğle ve akşam) yemek verilmektedir. Okullar öğrencilerin hassasiyetlerine göre; diyabetik, helal beslenme ve herhangi başka beslenme türlerine göre özen göstermektedirler.


Yaz Okulu Programı Ücretleri Ne Kadardır?

Yaz Okulu ücretleri tercih edilen ülkeye ve şehirlere göre farklılık göstermektedir.


Yurtdışı yaz okulu Fiyatları

Günümüzde aileler çocuklarının yaz tatilelerini en iyi ve verimli şekilde geçirmelerini istemektedir. Bu sebepten dolayı bir çok aile çocuklarını yurtdışı yaz okulu programlarına göndermektedir. Yurtdışı yaz okulu programına ve fiyatına örnek vermek gerekirse İngiltere'de 4 haftalık bir yaz okulu programı konaklama dahil olarak 1300 Sterlin civarındadır.


En iyi yurtdışı dil okulları

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen herkes en iyi dil okulunu bulmak için çok fazla araştırma yapar. Bu araştırmaları yapan herkes benzer sonuçlara ulaşır. EC, LSI, ELS, Kaplan International ve International House gibi dil okulları en iyi dil okulları arasında gösterilebilir.


Yaz Okulu Programında Sınıflar Kaç Kişidir ve Farklı Milletlerden Öğrenciler Var Mıdır?

Programa katılan öğrenciler için programın ilk günü seviye belirleme sınavı yapılmaktadır. Her öğrenci seviyesine uygun, farklı milletlerden öğrenciler ile ortalama 12-15 kişiden oluşan sınıflarda eğitim -almaktadırlar.


Yurtdışı yaz kampı

İlkokul seviyesinden lise son seviyesine kadar yurtdışı yaz kampı grupları her yıl Haziran ve Ağustos ayları arasında yurtdışı yaz kamplarına katılabilirler. Bu yurtdışı yaz kampları farklı okullardan toplama grup halinde yada aynı okuldan yeteri sayıya ulaşması halinde tek bir okul grubuna olarakta olabilir. Yurtdışı yaz kampı süreleri 3-6 hafta arasında değişmektedir.


Yaz Okulu Programları Ne Zaman Başlar ve Süresi Nedir?

Yaz Okulu programları tercih edilen ülke ve şehirlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak yaz okulu programları Haziran ayının ortasında başlayıp Ağustos ayının ortasına kadar devam etmektedir. Ortalama program süresi 1 hafta ile 8 hafta arasında değişmektedir.


Yurtdışı akademik yaz okulu

Yurtdışında yaz okulu programlarına katılan öğrenciler için akademik programlar hazırlanmaktadır. Katılan öğrenciler üniversite hayatlarında onlara yardımcı olacak akademik metin yazma, sunum hazırlama ve sunma gibi alanlarda eğitim almaktadır. Bu eğitimleri İngilizce olarak alacakları için İngilizceyi akademik olarak nasıl kullanacaklarını öğrenirler.


Yaz Okulu Programında Hangi Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Yaz Okulu programlarında, aile yanı ve yurt konaklama olarak iki seçenek bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler, yurtdışı aile kültürünün tecrübe edebilmekte ve fiyat olarak daha uygun seçenekler bulabilmenin yanı sıra okula mesafesi yurt konaklama seçeneklerine göre daha uzak olabilmektedir. Genellikle okul kampüsleri içerisinde bulunan yurt konaklamasında öğrenciler, farklı ülkelerden aynı yaş grubunda birçok öğrenci ile aynı binalarda konaklamakta ve kampüs içinde yapılan aktivitelere daha kolay katılabilmektedirler.


İngiltere yaz okulu

Yurtdışı yaz okulu programları için en çok tercih edilen ülkeler birisi İngiltere'dir. Hem Türkiye'ye olan yakınlığı hem de eğitim kalitesi İngilete'nin tercih edilmesinde etkendir. İngiltere yaz okulu programları 4 hafta için konaklama dahil 1250 Sterlin civarındadır.


Yurtdışı yaz okulu lise

Yurtdışı yaz okulu programları 9 yaşından lise son sınıf öğrencilerine kadar bulunmaktadır. Özellikle lise eğitimi dönemlerinde çocukların İngilizce yaz okulu programlarına katılmaları onların üniversite hayatında daha başarılı ve özgüvenli olmalarını sağlamaktadır. Yurtdışı yaz okulunda öğrenciler ailelerinden ayrı olarak bir birey olabilmeyi sorumluluk sahibi olmayı öğrenme fırsatı bulurlar.


Yaz Okulu Programına Neler Dâhildir?

Haftada 20 ya da 30 ders dil eğitimleri, yurt/aile yanı konaklama, sabah, öğle ve akşam yemekleri, aktivite ve geziler yaz okulu programına dâhildir. Uçak bileti, havaalanı transferi(okula göre farklılık gösterebilir) vize işlemleri ve cep harçlıkları öğrenciler tarafından karşılanmaktadır.


Yaz Okulu Programlarında En Çok Tercih Edilen Ülkeler Hangileridir?

Yaz Okulu programlarında Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler; İngiltere, Amerika ve Kanada’dır.


Yurtdışı yaz okulu Üniversite

Yurtdışı yaz okullarında alınan eğitimlerle öğrenciler üniversite hayatlarında daha özgüvenli ve bilinçli olurlar. Dünyaya bakış açıları daha geniş ve farklı açılardan bakabilme yetisine sahip olurlar. Bu da onların üniversite hayatların daha başarılı olmalarını sağlamaktadır.


Yurtdışı yaz okulu Fiyatları

Günümüzde aileler çocuklarının yaz tatilelerini en iyi ve verimli şekilde geçirmelerini istemektedir. Bu sebepten dolayı bir çok aile çocuklarını yurtdışı yaz okulu programlarına göndermektedir. Yurtdışı yaz okulu programına ve fiyatına örnek vermek gerekirse İngiltere'de 4 haftalık bir yaz okulu programı konaklama dahil olarak 1300 Sterlin civarındadır.


Yaz Okulu Programlarında Öğrencilerin Güvenliği Nasıl Sağlanmaktadır?

Yaz Okuluna katılan öğrencilere, havaalanına indikleri andan itibaren okul yetkilileri eşlik etmektedirler. Hem kampüse ulaşımın sağlanması hem de program boyunca tüm süreçte öğrencilere okul yetkilileri 7/24 saat rehber öğretmen ve güvenlik görevlileri kampüs içi ve kampüs dışında eşlik etmektedirler.


Yaz Okulu Programı Dil Eğitimi Gelişimine Fayda Sağlar Mı?

Yaz Okulu programında dil eğitimine ek olarak öğrenciler ders dışında aktivite ve gezi programlarına katılarak yabancı dil pratiği yapma şansına da sahip olurlar.


Yurtdışı yaz okulu lise

Yurtdışı yaz okulu programları 9 yaşından lise son sınıf öğrencilerine kadar bulunmaktadır. Özellikle lise eğitimi dönemlerinde çocukların İngilizce yaz okulu programlarına katılmaları onların üniversite hayatında daha başarılı ve özgüvenli olmalarını sağlamaktadır. Yurtdışı yaz okulunda öğrenciler ailelerinden ayrı olarak bir birey olabilmeyi sorumluluk sahibi olmayı öğrenme fırsatı bulurlar.


İngiltere yaz okulu

Yurtdışı yaz okulu programları için en çok tercih edilen ülkeler birisi İngiltere'dir. Hem Türkiye'ye olan yakınlığı hem de eğitim kalitesi İngilete'nin tercih edilmesinde etkendir. İngiltere yaz okulu programları 4 hafta için konaklama dahil 1250 Sterlin civarındadır.


Yaz Okulu Programı Nedir?

Yaz Okulu programları 5-18 yaş arası öğrenciler için düzenlenen yurtdışı eğitim programlarıdır. Yaz Okulu programları genellikle üniversite ve modern yatılı okul kampüslerinde haftada 20 ya da 30 ders yabancı dil eğitiminin yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerin birleştirildiği programlardır.


Yurtdışı Yaz Okulu Referanslarımız

Bizi Öğrencilerimizden dinleyin


İlayda Ercan • İngiltere

Merhaba ben İlayda bu yaz döneminde dil okuluna gittim Karya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla. ...

Mert Muallaoğlu • Malta

Bu yaz tatilimin 1 ayını yurt dışında tek başıma geçirmeye karar verdim. Hangi ülkeye ve ne amaçlı gideceğime ...

Erol Nadi Varlı • Kanada

Selam Karya,Geleli 2 hafta oldu bugün ama aklım orada desem yalan olmaz.2 ay nasıl geçti nasıl geçti bitti ...

Elif Erçeltik • İtalya

Merhabalar ben Elif, bu yaz İtalya'da Roma'da hayatım boyunca asla unutamayacağım bir tatil ve dil okulu ...

Ece Taşkınçay • Amerika

Odtü'de hazırlığı bitirdikten sonra İngilizcemi geliştirmek için bir dil okuluna gitmeye karar verdim.İnternette ...

Zekeriya Kelek • Kanada

Toronto gibi güzel bir şehri seçmemde beni yönlendiren ve her türlü vize işlemlerimi hızlıca halleden ...

Rezan Güven • İngiltere

Merhaba,Ben Rezan, Gazi üniversitesi, üçüncü sınıf öğrencisiyim.Kısa süreli olan yaz tatilimde, hem ...

Şükrü Kabil • İngiltere

Merhaba ben Şükrü KABİL . Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisiyim . Yaz aylarında Dil Eğitimi ...

Abdullah Selçuk Çiftçi • İngiltere

Öncelikle yurt dışına gitmemde bana yardımcı olan karya'a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yurt dışına ...

Baran Uvak • İngiltere

Karya International ile ilk tanışmam yaz okulu programına katıldığım 2011 senesine dayanıyor. Liseden ...

Merve Solmaz • İrlanda

İrlanda maceramın mimarisi İlknur Bulat'a sonsuz sevgilerimi sunarak başlıyorum yazıma. Eğer ...

Özge Özveren • İngiltere

Yurtdışına dil eğitimi için gitmeyi düşünen herkese merhaba, kafama koyduğum tek şey bu yaz İngiltere'ye ...

Aybike Eryiğit • Malta

Karya International'la ilk yurtdisi tecrubem EC Malta oldu.Karya'yi bir sohbet esnasinda bir tanidigim tavsiye ...

Buğra A. • Amerika

Merhaba! Ben Bugra. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. 3 aya yakın bir süreyi ...

Rabia Bengü Özmen • İngiltere

Bu yaz hayatımdaki en faydalı tatili geçirdim.Dönem içinde aldıgım kararla yurtdışına gitmek için Karya ...

Nazlıcan Eleştekin • Kanada

Sevgili Karya International; Benim hikayem çoğu başvuran insan dan eminim ki cok daha farklidir. ...

 

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim