Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Baylor University

Baylor University

Baylor Üniversitesi 1854 yılında kurulan özel bir Hristiyan okuludur. Texas eyaletinde Waco şehrinde bulunmaktadır.

Texas, Amerika’nın en büyük eyaletlerinden biri olup, başkenti Austin’dir. Texas’ta 95 üniversite ve 92 community kolej bulunmaktadır. Waso şehri, Austin’a 1 saat, Houston’a 2 saat, San Antonio’a 3 saatlik mesafede bulunmaktadır.

Lisans, Yüksek Lisans ve sertifika programları sunmakta olan Baylor Üniversitesinde 17,000 fazla öğrenci eğitim almaktadır. 14,316 Lisans öğrencisi ve 2,743 Yüksek Lisans/Doktora öğrencisi bulunmaktadır. 90’dan fazla ülkeden gelen öğrenciler ile Baylor Üniversitesi uluslararası bir üniversitedir. Baylor Üniversitesinde 142 Lisans programı, 75 Yüksek Sezon programı ve 42 Doktora programı bulunmaktadır.

Mezun olan öğrencilerin %86,5’i mezun olduktan 90 gün içerisinde bir işe yerleşmişlerdir.

Baylor University Kabul Şartları

- SAT / ACT -TOEFL(Paper Based)                         :540 -TOEFL (Internet Based)                    : 76 - ILETS                                               : 6.0 -PTE Academic                                              : 51 -Başvuru Ücreti                                              : $50    *Başvuru koşulları bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki linkte bölümlere göre kabul koşullarını bulabilirsiniz.-Transcript / Diploma-TOEFL (Paper)                      :550TOEFL (Computer)                 : 213TOEFL(Internet)                     : 80-IELTS                                    : 6.5 ( Bazı bölümlerde 7.0 istenmektedir.)-GMAT / GRE                                    - Referans Mektubu -Niyet Mektubu           *Başvuru koşulları bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki linkte bölümlere göre kabul koşullarını bulabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.