Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Berkeley College Üniversitesi

Berkeley College

Berkeley College, Amerika’ da yer almaktadır. New York ve New Jersey’ de kampüsleri bulunmaktadır ve 1931 yılında kurulmuştur. Okulun 7.100 öğrencisi bulunmaktadır ve bunların 440’ tan fazlasını neredeyse 75’ ten fazla ülkeden uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. New York kampüsleri Manhattan, Brooklyn ve White Plains iş merkezi bölgesinde bulunmaktadır. New Jersey’ deki kampüsler de Newark, Paramus, Woodbridge ve Woodland Park’ ta yer almaktadır.

Berkeley College Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka bir üniversiteden alınmış olan derslerinin kredilerinin üniversiteye transfer edilme imkanı bulunmaktadır.

Berkeley College Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 5.5, TOEFL IBT: 500, TOEFL PBT: 61, ELS Level: 112, Kaplan: High Intermediate) ·         Oradaki eğitim masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren banka hesap dökümü (en az 38.000 $) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT:80, IELTS: 6.5) ·         Özgeçmiş ·         2 Adet Tavsiye Mektubu ·         Niyet Mektubu ·         Eğer öğrenci başka bir kurumdan kredilerini transfer etmek istiyorsa kredi transferi için başvuru ·         Oradaki eğitim masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren banka hesap dökümü (en az 38.000 $) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Berkeley College Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.