Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika California Lutheran University

California Lutheran University

California Lutheran Üniversitesi 1959 yılında kurulmuştur. Los Angeles’dan ortalama olarak bir saat uzaklıktadır. Santa Barbara ve Los Angeles arasında kalan Okul bünyesinde 4 fakülte, 36 lisans ve 30 yüksek lisans bölümü bulunmaktadır. Batı Amerika'nın en iyi bölgesel üniversiteleri arasında 15. sırada yer almaktadır. Amerika’daki en güvenli bölgelerden birinde Thousand Oaks’daki kampüsünde, 35 bölümden oluşan Lisans eğitiminin yanı sıra MBA, Bilgisayar Mühendisliği, IT, Ekonomi, Psikoloji ve Kamu Yönetimi ve Yönetim Bilimleri gibi bölümlerde yüksek lisans yapılmaktadır. Sosyal bilimler üzerine yoğunlaşmış özel bir üniversitedir. 2013 yılı, Amerika'nın en iyi kolejleri sıralamasında 289. sırada yer almaktadır ve 2012 yılında en iyi ABD üniversiteleri arasında ilk %10 arasında gösterilmiştir. California Lutheran Üniversitesi’nin Business master programı Batı Amerika’nın en iyi 20 Yüksek Lisans programı arasında yer almaktadır. Küçük sınıflarda öğrencilerin birebir akademisyenlerle ders çalışabilecekleri Californiya Lutheran Üniversitesi’nde alınan eğitimin kalitesi hem Amerika içerisinde hem de tüm dünya ülkelerinde bilinmektedir.

California Lutheran University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi imkanı sunulabilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin üniversiteye transfer edilme imkanı vardır.

California Lutheran University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Pasaport Fotokopisi ·         Diploma /Transkript ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS for UKVI: 6.0) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık göstermektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Pasaport Fotokopisi ·         Diploma /Transkript ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS for UKVI: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık göstermektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

California Lutheran University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölüme göre değişmektedir.

Tercih edilecek bölüme göre ücretler ve ekstra masraflar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans programları için tercih edilecek bölüme göre değişmektedir.

Tercih edilecek bölüme göre ücretler ve ekstra masraflar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.