Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Concordia University

Concordia University

Concordia, dünyaca ünlü Montreal şehrinin kalbinde İngilizce eğitim veren bir üniversitedir.Sınıftan laboratuvara, kütüphanelerden sokaklara kadar, Concordia topluluğu, gerçek dünyaya kararlı bir şekilde bağlıdır .Öğrenmeye yönelik esnek yaklaşımı ve toplumsal konuları eğitim ve araştırmalarının geniş bir perspektiften incelemeye olan bağlılıklarına bağlıdır. Bu, Concordia'nın 1974 yılında Loyola Koleji'ni (1896) ve Sir George Williams Üniversitesi'ni (1926) bir araya getiren kurucusunun bir yaklaşımdır.

Yaklaşık 48.000 öğrenci, eğitim ve araştırma hedeflerini Concordia'da takip ediyor. Üniversite dört Fakülte (Sanat ve Bilim, Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri, Güzel Sanatlar ve John Molson İşletme Okulu), Lisansüstü Eğitim Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi'nden oluşmaktadır. Dünyayı zenginleştirmek için öğrencilerini aktif, eleştirel ve ilgili vatandaşlar olmaya teşvik etmektedir.

Concordia University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Concordia University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Concordia University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kayıt Süreci -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.