Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika DePaul University

DePaul University

DePaul Üniversitesi, 1898 yılında Amerika’nın en büyük 3. şehri olan Chicago/Illinois’de kurulmuş özel bir üniversitedir.

14,816 Lisans öğrencisi ve 7,953’ün üzerinde Yüksek Lisans öğrencisi bulunan DePaul Üniversitesinde 300’den fazla lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.

DePaul Üniversitesi'nin Chicago çevresinde kampüsleri bulunmaktadır. Lincoln Park Kampüsü ve Loop Kampüsü ve Suburban Kampüsü olmak üzere 3 farklı kampüste eğitim vermektedir.

Lincoln Park Kampüsü, Michigan Gölü ve büyük bir park ile çevrili bir yerleşim ve ticaret merkezinde bulunmaktadır. College of Education, College of Liberal Arts and Social Sciences, College of Science and Health, School of Music and The Theatre School fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Loop Kampüsü, şehrin en büyük ticaret bölgesidir. Bölgeyi çevreleyen yüksek tren raylarından dolayı, sadece kampüse değil, şehir merkezinde de her yere kolay ulaşım sağlanmaktadır. College of Business, College of Law, School for New Learning, College of Communication ve College of Computing and Digital Media fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Suburban Kampüs, O’Hare yakınlarında bulunmakta ve diploma tamamlama, profesyonel ve sertifika programlarına devam eden öğrencilerin ders almayı tercih ettikleri kampüstür.

DePaul University Kabul Şartları

Lisans Kabul Koşulları -TOEFL IBT                         :80 -IELTS Academic              : 6.5 -SAT                                      : Min 550 -ACT                                     : Minimum 18 Reading, 20 English -PTE                                      : Minimum 53 Ücret                                    : Ortalama 30.000-40.000 USD (Lisans programlarına göre ücret değişiklik göstermektedir.) Yüksek Lisans Kabul Koşulları Her Yüksek Lisans programlarının farklı giriş şartları bulunmaktadır. Genel Koşullar: -Letter of Recommendation (Niyet Mektubu) -Transcript -CV -GMAT/GRE Score ( GMAT/GRE gereken bölümler; All MBA Programs,Master of Science in Computational Finance,Master of Science in Economics and Policy Analysis, Master of Science in Enterprise Risk Management, Master of Science in Finance, Master of Science in Marketing Analysis, Master of Science in Real Estate,)Master of Science in Supply Chain Management) ​ Başvuru Ücreti                 : $60 *Aşağıdaki linkte her bölüm için kabul koşullarını bulabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.