Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Hofstra University

Hofstra University

Hofstra University, Amerika, New York, Hempstead’ de yer almaktadır ve 1935 yılında kurulmuştur. Okulun yaklaşık 140 lisans ve yaklaşık 150 yüksek lisans programı bulunmaktadır. 11.131 uluslararası öğrencisi bulunmaktadır ve bunların 900’ ü 70 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. U.S. News and World Report 2018 baskısında tam zamanlı programlar konusunda ülkede 118. sırada yer almaktadır ve pek çok ödülü bulunmaktadır.

Hofstra University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin kredilerinin transfer edilebilme imkanı olabilmektedir.

Hofstra University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Diploma/Transkript ·         Niyet Mektubu ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT: 80, TOEFL PBT: 550, TOEFL (computer based): 213, IELTS: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Diploma/Transkript ·         Niyet Mektubu ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT: 80, TOEFL PBT: 550, TOEFL (computer based): 213, IELTS: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Hofstra University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.