Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika James Madison University

James Madison University

1908 yılında kurulmuş olan Üniversite Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinde 2017 U.S. Raporuna göre Güney bölgesinin en iyi 2. Devlet üniversitesidir. Eyaletin Shenandoah Valley of Virginia adı verilen yeşillikller içerisinde bir vadisinde bulunmaktadır.

4,000 öğretim görevlisi, 22,000 öğrencisi bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını içeren çok sayıda vardır. Bunların içerisinde 124 lisans, 53 master ve 8 doktora programı bulunmaktadır.

Washington D.C.‘ye araba ile 2 saat, New York ‘a 5.5 saat uzaklıktadır. Aynı zamanda okulun olduğu bölgeden kalkan,yakın şehirlere giden otobüs hatları bulunmaktadır.

2014 yıllık Gallup araştırmasına göre, Amerika’da ki 29,000 üniversite mezunu okuldaki profesörlerin, öğrencilerin hem eğitimleri, hem de konforlu yaşamları için bire bir ilgilendiklerini belirtmişlerdir.

Gallup firmasına göre yaşam standartlarının ilk 100 college ve üniversiteden yüksek olduğu tespit edilmiştir.

Eyalet içerisinde en uygun fiyatlı 10. Okuldur.

James Madison University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: TOEFL: 550 paper based/ 21 internet based IELTS: 6.5, SAT Exam 500 GTEC CBT 1220 GPA-3.0, TOEFL:80 / IELTS: 6.5, SAT/GRE/GMAT skorları. Yüksek Lisans Kabul Koşulları İngilizce Transcripts Finansal Yükümlülük formu, okul tarafından verilen bir formdur. TOEFL veya IELTS notları bölümlere göre değişkenlik göstermektedir. GRE veya GMAT bölüm talebine bağlı olarak alınmalıdır.

James Madison University Ücretler

Lisans USD 38,000

Yüksek Lisans ücreti programa göre değişkenlik gösterir. Program ve programda alınan kredi sayısına göre fiyatlar belirlenmektedir.

Kayıt Ücreti : USD 250

Hem lisans hem yüksek lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Ek Bilgi

ELL Adındaki İngilizce öğrenim merkezinde İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere eğitim verilebilir.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin üniversiteye transfer edilme imkanı vardır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.