Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Long Island University

Long Island University

Long Island University, Amerika, New York, Brooklyn’ de yer almaktadır ve 1926 yılında kurulmuştur. Okulun 500’ den fazla programı 20.000’ den fazla öğrencisi bulunmaktadır. Dünya genelinde 200.000 mezunları vardır. LIU Brooklyn, Payscale.com tarafından ülkenin Sağlık Uzmanlığı alanında en iyi okul olarak seçilmiştir. Ayrıca Payscale.com tarafından kuzeydoğuda maaş potansiyeli konusunda en iyi 50 okuldan biri olarak sıralamada yer almaktadır ve Ruh Sağlığı Danışmanlık Programı graduateprograms. com tarafından ruh sağlığı programları arasında en iyi ilk 25 okul arasındadır.

Long Island University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin kredilerinin transfer edilebilme imkanı olabilmektedir.

Long Island University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         Niyet Mektubu ·         Tavsiye Mektubu ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.0 TOEFL: 75) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Niyet Mektubu ·         CV ·         Transkript ·         Tercih edilecek bölüme göre 2 veya 3 tavsiye mektubu ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.5 TOEFL: 79) ·         Bazı bölümler için GMAT/GRE skoru Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Long Island University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.