Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Misouri University of Science&Tech

Misouri University of Science&Tech

1970 yılında kurulmuş olan Missouri University of Science and Technology (Missouri Fen ve Teknoloji Üniversitesi) eski adı ile Missouri-Rolla olarak bilinmektedir. Amerika’nın Missouri eyaletinin Rolla şehrinde bulunan üniversitede yaklaşık 7.000 öğrenci eğitim almaktadır.

Amerka’nın ortabatı eyaletlerinden biri olan Missouri’nin başkenti Jefferson City’dir. Oklahoma City’e 5 saat, Kentucky’e 6 saat ve Illinois’e 3 saatlik mesafede bulunmaktadır.

Missouri S & T, bilgisayar, mühendislik, sanat, bilim ve iş alanlarına kadar çeşitli alanlarda eğitim vermektedir. 39 çalışma alanında 97 derece programları bulunmaktadır. ABET akreditasyonuna sahip olan Missouri S&T, 16 mühedislik programı ile Amerika’nın en iyi üniversitelerinde sunulan programlardan daha fazla seçenek sunmaktadır. Aynı zamanda Missouri S&T İşletme Fakültesi de AACSB akreditasyonuna sahiptir.

Aşağıdaki linkte Lisans bölümlerini bulabilirsiniz

https://futurestudents.mst.edu/academic-programs/undergraduate-programs/

Aşağıdaki linkte Yüksek Lisans bölümlerini bulabilirsiniz.

https://futurestudents.mst.edu/academic-programs/graduate-programs/

Misouri University of Science&Tech Kabul Şartları

Lisans Kabul Koşulları Transcript / Diploma ACT , SAT TOEFL                        :79 IELTS                         : 6.0 Yüksek Lisans Kabul Koşulları Başvuru Ücreti                        : $75 Transcript CV 3 Referans Niyet Mektubu GRE/GMAT                : Bölümlere göre değişiklik göstermektedir. TOEFL                        : Bölümlere göre değişiklik göstermektedir.    IELTS                         :Minimum 6.5 (Bilgisayar Mühendisliği 7.0 IELTS) ·         GMAT/GRE ve TOEFL test sonuçları bölümlere göre değişiklik göstermektedir. ·         Aşağıdaki linkte bölümlere göre kabul şartlarını bulabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.